כיצד לצלם צילומי מסך ב- Windows 10

צילום מסך הוא תמונה שצולמה מכל מה שמופיע על המסך. היום אנו נראה לכם כיצד לצלם צילום מסך ב- Windows.

אתה יכול לצלם צילום מסך כמעט בכל פלטפורמה, וצילומי מסך ב- Windows אינם שונים. יש לו אפשרות מובנית שעובדת נהדר למשימות בסיסיות, אך תוכניות צד שלישי רבות מציעות קלות שימוש ותכונות רבות יותר. במאמר זה אראה לך כמה דרכים שונות לצלם צילום מסך ב- Windows 10.

שיטה ראשונה: צלם תמונות מהירות עם מסך הדפסה (PrtScn)
  1. לחץ על כפתור PrtScn כדי להעתיק את המסך ללוח
  2. לחץ על לחצני Windows + PrtScn במקלדת כדי לשמור את המסך בקובץ
  3. השתמש בכלי הגזירה המובנה
  4. השתמש בסרגל המשחקים ב- Windows 10

כפתור מסך ההדפסה במקלדת יכול לצלם צילום מסך ולשמור אותו כקובץ, לצלם צילום מסך בלי לשמור אותו כקובץ, או לצלם צילום מסך של חלון אחד בלבד (במקום כל המסך). לחצן מסך ההדפסה יכול להיות שכותרתו "PrtScn", "PrntScrn", "Print Scr" או משהו דומה. ברוב המקלדות, הכפתור נמצא בדרך כלל בין F12 ל- Scroll Lock. במקלדות מחשב נייד, ייתכן שתצטרך ללחוץ על המקש "פונקציה" או "Fn" כדי לגשת לתכונת מסך ההדפסה. כשתלחץ על המקש זה ייראה כאילו שום דבר לא קרה, אך צילום המסך נשמר בלוח שלך.

לשמירת תמונת המסך כקובץ

לחץ על "מקש סמל Windows + PrtScn." אם אתה משתמש בטאבלט, לחץ על "כפתור הלוגו של Windows + לחצן הורדת עוצמת הקול". בחלק מהמחשבים הניידים והתקנים אחרים, ייתכן שתצטרך ללחוץ על מקש "לוגו Windows + Ctrl + PrtScn" או "מקש לוגו של Windows + Fn + PrtScn" במקום זאת. עיין במדריך למחשב הנייד למידע נוסף.

המסך יתעמעם לרגע, ותראה את צילום המסך מופיע כקובץ בתיקיה שכותרתה "צילומי מסך", בתוך תיקיית ברירת המחדל "תמונות". צילום המסך מתויג אוטומטית עם מספר.

המסך שלך יהיה עמום רק אם האפשרות "הנפשת חלונות בעת מזעור ומקסום" מופעלת בהגדרות האפקטים החזותיים שלך (מערכת> הגדרות מערכת מתקדמות> לחץ על הכרטיסייה מתקדם> לחץ על הגדרות בקטע ביצועים).

לקחת צילום מסך בלי לשמור

לחץ על מקש "PrtScn". צילום מסך של התצוגה שלך מועתק כעת ללוח. פתח את עורך התמונות, מעבד התמלילים או כל תוכנית אחרת שתרצה להשתמש בה בתמונה המועדפים עליך. בחר ערוך> הדבק כדי להדביק את צילום המסך בכל מקום שתרצה. הממדים של התמונה יהיו זהים לרזולוציה של שולחן העבודה שלך. הערה: בחלק מהמחשבים הניידים והתקנים אחרים, ייתכן שתצטרך ללחוץ על מקשי "Alt + Fn + PrtScn" במקום זאת. עיין במדריך למחשב הנייד למידע נוסף.

לצלם מסך של חלון אחד בלבד

לחץ על שורת הכותרת של החלון שברצונך לצלם. לחץ על "Alt + PrtScn". צילום מסך של החלון הפעיל כרגע יועתק ללוח, בדיוק כמו בחלק האחרון. הדבק אותו בעורך התמונות או בעורך המסמכים המועדף עליך. הערה: בחלק מהמחשבים הניידים והתקנים אחרים, ייתכן שתצטרך ללחוץ על מקשי "Alt + Fn + PrtScn" במקום זאת. עיין במדריך למחשב הנייד למידע נוסף.

לצלם מסך של חלק מהמסך שלך

לחץ על "Windows + Shift + S". המסך שלך ייראה אפור וסמן העכבר שלך ישתנה. לחץ וגרור על המסך שלך כדי לבחור את החלק של המסך שברצונך ללכוד. צילום מסך של אזור המסך שבחרת יועתק ללוח. אתה יכול להדביק אותו בכל יישום על ידי בחירה בעריכה> הדבק או הקשה על Ctrl + V, בדיוק כמו שהדבקת קיצור דרך למסך מלא שצולם באמצעות מקש הדפסה.

זה עובד רק בעדכון היוצרים של Windows 10. בגירסאות ישנות יותר של Windows קיצור דרך זה הוא חלק מיישום ה- OneNote של מיקרוסופט. עם עדכון היוצרים, מיקרוסופט שילבה קיצור דרך זה ב- Windows 10 עצמו.

שיטה שנייה: צלם צילומי מסך גמישים יותר בעזרת כלי Snipping

הכלי Snipping היה חלק מ- Windows במשך זמן רב. כלי זה נכלל לראשונה ב- Windows Vista, ומעולם לא קיבל תכונות חדשות מלבד מספר תיקוני באגים. כלי חיתוך יכול לצלם צילומי מסך של חלון פתוח, אזור מלבני, אזור בעל צורה חופשית או כל המסך. אתה יכול להוסיף הערות לגזירים שלך באמצעות עטים בצבעים שונים או עם סימון, לשמור אותו כתמונה או כקובץ MHTML, או לשלוח אותו בדוא"ל לחבר.

לכלי החיתוך ב- Windows Vista, 7 ו- 8 יש מגבלה אחת: הוא לא יכול לצלם צילומי מסך הכוללים תנועות עכבר. כדי ללכוד משהו הכרוך בתנועת עכבר, כמו תפריטים קופצים וטיפים לכלים, יהיה עליכם להשתמש בשיטת הדפס המסך.

ב- Windows 10, ל- Snipping Tool יש אפשרות "עיכוב" חדשה, שתאפשר לך לצלם תפריטים מוקפצים וסימוני כלים קופצים. פתח את אפליקציית Tool Snipping ולחץ על Delay. מהרשימה הנפתחת, לחץ על מספר השניות שתרצה להמתין עד לצילום המסך שלך.

בחר עכשיו את סוג הגזירה שאתה רוצה לעשות על ידי לחיצה על החץ לצד "חדש". אתה יכול לבחור מתוך אחד מארבעה סוגים של צלף: צורה חופשית, מלבנית, חלון ומסך מלא.

שלא כמו צלף רגיל, המסך לא ידהה מיד. במקום זאת, יהיה לך בין 1-5 שניות, בהתאם לעיכוב שבחרת, להגדיר את צילומי המסך שלך. אתה יכול להשתמש בזמן זה כדי לפתוח את התפריט הנפתח או את עצת הכלים שברצונך ללכוד. לאחר שחלפו השניות שלך, המסך יקפא ויימוג כך שתוכל ליצור את הצלף שלך. אם בחרת בחלון או במסך מלא, זה פשוט יתפוס את הצליף מיד.

שיטה שלישית: השתמש בקיצורי מקשים עם סרגל המשחקים ב- Windows 10

Windows 10 מגיע עם יכולות DVR למשחק כדי להקליט קטעי משחק ולצלם צילומי מסך של משחקי מחשב של Windows. סרגל המשחקים מייצר צילומי מסך בפורמט PNG ושומר אותם ב "C: \ Users \ [שם המשתמש שלך] \ Videos \ Captures". לפני שתתחיל להשתמש בסרגל המשחקים, הפעל את אפליקציית Xbox שהגיעה עם Windows 10 פתח את ההגדרות שלה. תחת "משחק DVR", החלף את "צלם תמונות באמצעות משחק DVR", והקצה את קיצורי המקשים שאתה רוצה.

כאשר ברצונך לצלם צילום מסך, השתמש בשילוב המקלדת הזה ("מקש Windows + G" כברירת מחדל) ולחץ או הקש על התיבה "כן, זהו משחק" אם תתבקש לעשות זאת. כעת לחץ על "סמל המצלמה" או על "Win + Alt + PrtScn" כדי לצלם צילום מסך. הערה: קיצור המקשים יעבוד רק אם סימנתם בעבר את התיבה "כן, זה משחק" עבור המשחק הספציפי הזה. תראה הודעה שתודיע לך על "שמירת מסך נשמר". אם תלחץ או הקש על ההודעה, היא תפתח ל- "Xbox> DVR משחק> במחשב זה" כדי לראות אותה.

שיטה רביעית: צלם צילומי מסך חזקים יותר בדרך הקלה עם Snagit

לכל השיטות המובנות של Windows יש יתרונות וחסרונות משלהם. אם אתה לוקח הרבה צילומי מסך ורוצה גמישות רבה יותר מכפי שהכלים המובנים מציעים, כלי צד שלישי הוא האפשרות הטובה ביותר שלך.

אם לא אכפת לך לבזבז כמה דולרים, Snagit של Techsmith הוא כלי מהשורה הראשונה שמקל על צילום צילומי מסך, כולל טונות של תכונות המאפשרות לך למקד לחלונות ספציפיים, לצלם תמונות אזוריות ואפילו לצלם את הטקסט המלא של חלונות גלילה. כמו דפי אינטרנט.

אתה יכול לצלם סרטונים קצרים אם אתה רוצה, להוסיף הערות לצילומי מסך, לצייר חצים וצורות, וכמעט כל דבר שאתה יכול לדמיין שכלי צילום מסך אמור להיות מסוגל לעשות. זה כלי נהדר שאנחנו בהחלט ממליצים עליו, במיוחד אם אתה צריך לקחת הרבה צילומי מסך.

יש תקופת ניסיון בחינם שתוכלו להוריד כדי לבדוק את זה לפני שתטרחו להוציא כסף על זה. ברגע שתנסה את זה, יהיה קשה לחזור לכלי עצמות הבר של Windows.