כיצד לסובב סרטון 90 מעלות ב - Windows

אם אי פעם הקלטת סרטון בסמארטפון שלך, רק כדי למצוא אותו לרוחב או הפוך, אז אתה יודע כמה זה יכול להיות מתסכל לראות אותו אחר כך. אם אתה משתמש ב- Windows, ישנן כמה דרכים מצוינות לפתור בעיה זו.

יש לנו שתי דרכים להראות לך כיצד לסובב סרטון ב- Windows. הראשון הוא להשתמש בנגן הווידיאו VLC. סיבוב וידאו הוא קצת יותר מסובך ב- VLC, אבל זה הורדה במשקל קל יותר והסיכוי שכבר יתקין אותו.

הדרך השנייה היא להשתמש ב- Windows Movie Maker. זו הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת, והמלצנו פעם אחת אם אתה צריך לסובב חבורה של סרטונים. Windows Movie Maker כבר לא זמין להורדה רשמית, אך עדיין יש לנו את ההוראות אם במקרה התקנתו.

כיצד לסובב סרטונים באמצעות VLC

VLC הוא נגן מדיה עם קוד פתוח בחינם, אשר תומך ב- codec מובנה כמעט לכל פורמט וידאו שם, והוא זמין בכל פלטפורמה. זה פחות או יותר נגן הווידיאו המועדף עלינו כאן. סיבוב וידיאו ב- VLC אינו פשוט כמו לעשות זאת ב- Windows Movie Maker, אך אם כבר יש לכם VLC, תוכלו להשתמש בו.

ראשית, פתח את הסרטון שלך ב- VLC. כפי שאתה יכול לראות, הדוגמה שלנו הפוכה, אז נצטרך להפוך אותה.

פתח את תפריט "כלים" ובחר "אפקטים ומסננים" או השתמש במקשי הקיצור Ctrl + E.

בחלון "התאמות ואפקטים", בכרטיסיה "אפקטים של וידאו", לחץ על הכרטיסייה "גיאומטרוטריה" ובחר את תיבת הסימון "הפוך".

בחר סיבוב מהתפריט הנפתח (אנו מסובבים את 180 מעלות) ואז לחץ על "סגור". אתה יכול להשתמש בכלי "סובב" אם תרצה, אך בחירת טרנספורמציה מהתפריט הנפתח היא פשוטה יותר אם אתה רק צריך סיבוב בסיסי.

כעת הסרטון אמור להיות מכוון נכון. אתה יכול לראות את זה מיד אם אתה רוצה.

שינוי זה אינו קבוע. יהיה עליך לשמור את הסרטון בכיוון החדש שלו לשם כך. פתח כלים> העדפות (או לחץ על Ctrl + P), ובתחתית חלון ההעדפות, הפעל את הגדרות "הכל". עם כל ההגדרות המוצגות, קדח לכותרת "זרם Sout" (זה יהיה תחת "פלט זרם"), ואז לחץ על "קידוד". בצד ימין, בחר באפשרות "מסנן טרנספורמציה של וידאו" (זה מחליף את האפשרות "סובב מסנן וידאו" מגרסאות ישנות יותר של VLC) ואז לחץ על "שמור".

לאחר מכן, פתח את תפריט "מדיה" של VLC ובחר "המר / שמור". בחלון "פתח מדיה", לחץ על כפתור "הוסף" ובחר את הקובץ שרק סיבבת.

לאחר מכן לחץ על התפריט הנפתח "המר / שמור" בתחתית החלון "פתח מדיה" ובחר "המר".

לחץ על כפתור "עיון" תחת יעד בחלון המר שמופיע. בחר מיקום שמור, הקלד שם קובץ ולחץ על "שמור".

אתה לא צריך לשנות שום דבר אחר. פרופיל ההמרה המוגדר כברירת מחדל אמור לעבוד היטב. פשוט קדימה ולחץ על "התחל" כדי להמיר ולשמור את הקובץ.

הערה : אם יש לך בעיות באודיו לאחר סיבוב הקובץ, לחץ על הלחצן בצורת מפתח הברגים "ערוך פרופיל נבחר" שמשמאל לתיבת הפרופיל כאן. בכרטיסייה Audio Codec בחר "שמור מסלול שמע מקורי". הפעם, VLC לא תנסה להמיר (להמיר) את שמע הווידיאו ותשתמש באודיו המקורי. לא היינו צריכים לעשות את זה, אבל לפחות קורא אחד כן - זה תלוי בקובץ שאתה ממיר.

כעת תוכל לפתוח את קובץ הסרט החדש שלך בכל יישום וידאו והוא אמור לשחק בכיוון הנכון.

הערה: כשתסיים לסובב קטעי וידאו, יהיה עליך לחזור להעדפות VLC ולהחזיר את האפשרויות לברירות המחדל שלהן.

כיצד לסובב סרטונים עם Windows Movie Maker

עדכון : Windows Movie Maker כבר לא זמין להורדה. אנו כוללים את ההוראות המקוריות כאן למקרה שעדיין מותקן בה.

קשורים: כיצד להחליף את Windows Essentials 2012 לאחר סיום התמיכה בינואר

Windows Movie Maker הוא חלק מחבילת האפליקציות של Windows Essential 2012. למרות שזה קצת לא מעודכן וכבר לא נתמך רשמית, אתה עדיין יכול להוריד את המתקין הלא מקוון של Windows Essentials 2012 (זהו קישור להורדה ישירה שמשקלו עומד על 130 מגהבייט). רבות מהאפליקציות עדיין עובדות בסדר גמור - כולל Windows Movie Maker. ותוכל להתקין רק את היישומים שאתה רוצה. אלמן יוצר הסרטים היא כנראה האפשרות הקלה ביותר אם אתה רק מחפש דרך לסובב את הסרטונים שלך ואולי לבצע עריכה קלה.

אם אתה רוצה משהו קצת יותר מובנה ומודרני - וזה עדיין בחינם - כדאי לך להעניק מבט ל- DaVinci Resolve. אנו נשתמש ב- Windows Movie Maker בדוגמה שלנו כאן, אך התהליך הבסיסי יהיה דומה ברוב האפליקציות לעריכת וידאו.

כאשר אתה מתחיל את תהליך ההתקנה של Windows Movie Maker, עליך לבחור "בחר את התוכניות שברצונך להתקין".

אלא אם כן אתה מעוניין ביישומים האחרים שבחבילה זו, אז קדימה ובטל את הבחירה הכל מלבד גלריית תמונות ויצירת סרטים.

לאחר התקנת Movie Maker, המשך והפעל אותו ותראה את החלון הבא.

יש כאן לא מעט דברים, אבל לענייננו, תהליך הסיבוב באמת לא כואב. שמרנו כבר את סרט הדוגמה שאנו רוצים לתקן בתיקיית שולחן העבודה שלנו. פשוט נגרור את הקובץ הזה לחלון Maker Movie שלנו כדי לייבא אותו.

אם אתה לא בטוח באיזו דרך לסובב את הסרט שלך, המשך והפעל אותו למשך כמה שניות כדי לתת לך מושג. כפי שאתה יכול לראות, שלנו צריך להיות מסובב 90 מעלות שמאלה.

ברצועת הבית, בקטע "עריכה", תראה שני כפתורים, "סובב שמאלה" ו"סובב ימינה ".

נמשיך ולחץ על "סובב שמאלה" ונשים לב שהסרטון שלנו מכוון כעת בצורה הנכונה.

עדיין לא סיימנו. אנחנו עדיין צריכים לשמור את הסרטון שלנו. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא ללחוץ על תפריט "קובץ" ולבחור "שמור סרט". תקבל הרבה הגדרות לבחירה. במקרה זה אנו נקל על עצמנו ונבחר באפשרות "מומלץ לפרויקט זה".

אם תרצה, תוכל לשמור את הסרט החדש שלך כקובץ חדש, או שתוכל להחליף את הסרט הישן, אולם איננו ממליצים לך לעשות זאת אלא אם כן תחליף עותק של הישן. אתה לא רוצה להחליף את הקובץ המקורי אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין שהסרט החדש הזה טוב או טוב יותר. אחרת תוכל לשדרג לאחור או אולי למחוק זיכרון שלא יסולא בפז שלא תוכל לאחזר.

לדוגמא זו, אנו פשוט נשמור אותה בשם "My Movie.mp4" בשולחן העבודה שלנו. אתה יכול כמובן לתת לו כל שם ולשמור אותו בכל מקום שתרצה.

קובץ הסרט החדש שלך יעובד ויישמר במיקום שבחרת. כעת תוכל לצפות בו כהלכה בנגן הווידאו המוגדר כברירת מחדל.

אם אינך מרוצה מהתוצאות, תוכל לחזור ולשמור אותן שוב באמצעות הגדרות שונות.

כמו שהזכרנו קודם, השימוש ב- VLC לסיבוב קטעי וידאו הוא קצת יותר מסורבל מאשר שימוש בתוכנית כמו Windows Movie Maker. אם אתה רק צריך סרטון או שניים ערוכים וכבר התקנת VLC, בכל אופן קדימה והשתמש בו. אם אתה צריך לסובב מספר סרטונים, תחסוך זמן וטרחה על ידי הורדת משהו כמו Windows Movie Maker או עורך וידאו ייעודי אחר.