כיצד לחפש טקסט בתוך כל קובץ באמצעות חיפוש Windows

רבים מאיתנו מסתמכים על חיפוש Windows כדי למצוא קבצים ולהפעיל תוכניות, אך חיפוש טקסט בתוך קבצים מוגבל כברירת מחדל לסוגי קבצים ספציפיים. כך תוכל להרחיב את החיפוש שלך כך שיכלול קבצים אחרים מבוססי טקסט.

הראינו לך כמה מפעילי חיפוש מתקדמים שהשתמשו בחיפוש Windows בעבר ואפילו כיצד לשנות אילו קבצים באינדקס וכיצד לבנות מחדש את אינדקס החיפוש שלך. אבל מה לגבי חיפוש טקסט בתוך .html, .php, .js, וקבצי אינטרנט ותסריט אחרים מבוססי טקסט? חיפוש ב- Windows מאפשר לכלול סיומות קבצים אחרות באינדקס שלה בכמה לחיצות פשוטות.

קשורים: למד כיצד להשתמש במפעילי החיפוש המתקדם של Windows 7

טכניקה זו עובדת ב- Windows 10, 8, 7, ואפילו Vista. המסכים אולי נראים קצת שונים, אבל זה אותו תהליך בסיסי בכל הגרסאות.

לחץ על התחל, הקלד "אינדקס" ואז לחץ על התוצאה "אפשרויות אינדקס".

בחלון "אפשרויות אינדקס" לחץ על כפתור "מתקדם".

בחלון "אפשרויות מתקדמות", עבור לכרטיסייה "סוגי קבצים". בחר בסיומת לסוג הקובץ שתרצה לכלול בחיפושי תוכן, ואז בחר באפשרות "מאפייני אינדקס ותוכן קבצים" ברשימה. הטקסט בעמודה "תיאור מסנן" אמור להשתנות כך שישקף את המסנן המשמש לפתיחת סוג הקובץ כברירת מחדל. בדוגמה שלנו, אנו בוחרים את סיומת BAT, כך שסוג המסנן משתנה ל"מסנן טקסט רגיל ".

אם אינך מוצא את סוג הקובץ שאתה מחפש ברשימה, פירוש הדבר שאף אפליקציה אינה מוגדרת כמטפלת המוגדרת כברירת מחדל עבור סוג קובץ זה. כדי להוסיף את סוג הקובץ, הקלד את התוסף בתיבה "הוסף סיומת חדשה לרשימה" ואז לחץ על כפתור "הוסף". כברירת מחדל, חיפוש Windows ישתמש במסנן טקסט רגיל לחיפוש בתוכן של קבצים מסוג זה, מכיוון שאפליקציה אחרת אינה משויכת.

לאחר בניית האינדקס, חיפוש טקסט בתוך אחד מסוגי הקבצים החדשים אמור כעת להציג תוצאות.

אם ברצונך תמיד לחפש בתוכן קובץ אחר תיקיה ספציפית, נווט לתיקייה זו בסייר הקבצים ופתח את "אפשרויות התיקיה והחיפוש".

בכרטיסייה "חיפוש" בחר באפשרות "חפש תמיד שמות ותוכני קבצים".

לאחר בניית האינדקס מחדש, חיפושים בתיקיה זו יכללו באופן אוטומטי את תוכן הקובץ.