כל מה שאתה יכול לעשות עם מעטפת ה- Bash החדשה של Windows 10

עדכון יום השנה של חלונות 10 הוסיף תמיכה בסביבות לינוקס לחלונות 10 עוד בשנת 2016. אבל אל תטעו: זה יותר מסתם מעטפת Bash. זוהי שכבת תאימות מלאה להפעלת יישומי לינוקס ב- Windows.

סקרנו הרבה דברים שאתה יכול לעשות במעטפת ה- Bash החדשה של Windows 10, אז ריכזנו כאן את כל המדריכים לרשימת מגה אחת, לנוחיותך.

תחילת העבודה עם לינוקס ב- Windows

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש במעטפת ה- Linux Bash ב- Windows 10

ניתן להתקין סביבת לינוקס ומעטפת Bash בכל מהדורה של Windows 10, כולל Windows 10 Home. עם זאת, היא אכן דורשת גרסת 64 סיביות של Windows 10. אתה רק צריך להפעיל את התכונה Windows Subsystem for Linux ואז להתקין את הפצת הלינוקס שבחרת - למשל, אובונטו - מחנות Windows.

נכון לעדכון יוצרי הסתיו בסוף 2017, אינך צריך עוד להפעיל מצב מפתח ב- Windows, ותכונה זו אינה עוד בטא.

התקן תוכנת לינוקס

קשורים: כיצד להתקין תוכנת לינוקס במעטפת של באובונטו של Windows 10

הדרך הקלה ביותר להתקין תוכנת לינוקס בסביבת אובונטו שלך (או דביאן) היא באמצעות apt-getהפקודה. ( aptהפקודה עובדת גם כן.) פקודה זו מורידה ומתקינה תוכנה ממאגרי התוכנה של אובונטו. אתה יכול להוריד ולהתקין יישום אחד או יותר עם פקודה אחת בלבד.

מכיוון שמדובר בסביבת מרחב משתמשים מלאה של אובונטו פחות או יותר, תוכל גם להתקין תוכנה בדרכים אחרות. אתה יכול לקמפל ולהתקין תוכנה מקוד המקור בדיוק כפי שהיית עושה בהפצת לינוקס, למשל.

אם התקנת הפצה אחרת של לינוקס, השתמש במקום זאת בפקודות להתקנת תוכנה בהפצה הספציפית הזו. לדוגמה, openSUSE השתמש zypperבפקודה.

הפעל הפצות לינוקס מרובות

קשורים: מה ההבדל בין אובונטו, openSUSE ופדורה ב- Windows 10?

עדכון יוצרי הסתיו איפשר גם תמיכה בהפצות לינוקס מרובות, שם בעבר רק אובונטו הייתה זמינה. בתחילה ניתן להתקין את אובונטו, openSUSE Leap, SUSE Linux Enterprise Server, Debian GNU / Linux או Kali Linux. גם פדורה בדרך, וכנראה שנראה עוד הפצות לינוקס המוצעות בעתיד.

ניתן להתקין הפצות לינוקס מרובות ותוכלו להריץ מספר סביבות לינוקס שונות בו זמנית.

אם אינך בטוח איזה להתקין, אנו ממליצים על אובונטו. אבל, אם אתה זקוק להפצה מסוימת של לינוקס - אולי אתה בודק תוכנות שיפעלו בשרת שמריץ SUSE Linux Enterprise Server או Debian, או שאתה רוצה את כלי בדיקת האבטחה בקאלי לינוקס - הם זמינים בחנות לצד אובונטו. .

גש לקבצי Windows ב- Bash ולקבצי Bash ב- Windows

קשורים: כיצד לגשת לקבצי ה- Ubuntu Bash שלך ב- Windows (ולכונן המערכת של Windows ב- Bash)

קבצי Linux וקבצי Windows שלך מופרדים בדרך כלל, אך ישנן דרכים לגשת לקבצי ה- Linux שלך מ- Windows ולקבצי Windows שלך מסביבת Linux.

הפצות לינוקס שאתה מתקין יוצרות תיקיה נסתרת בה מאוחסנים כל הקבצים המשמשים בסביבת לינוקס ההיא. אתה יכול לגשת לתיקייה זו מ- Windows אם ברצונך להציג ולגבות קבצי לינוקס בכלי Windows, אך מיקרוסופט מזהירה כי אין לשנות קבצי לינוקס אלה בכלי Windows, או ליצור כאן קבצים חדשים באמצעות יישומי Windows.

כאשר אתה נמצא בסביבת לינוקס, אתה יכול לגשת לכונני Windows שלך מתחת לתיקייה / mnt /. כונן C: שלך נמצא ב- / mnt / c וכונן D: שלך נמצא ב- / mnt / d, למשל. אם אתה רוצה לעבוד עם קבצים מתוך סביבות לינוקס ו- Windows, מקם אותם איפשהו במערכת הקבצים של Windows וגש אליהם דרך / mnt / תיקייה.

הר כוננים נשלפים ומיקומי רשת

קשורים: כיצד להתקין כוננים נשלפים ומיקומי רשת במערכת המשנה של Windows עבור Linux

מערכת המשנה של Windows עבור Linux מכניסה אוטומטית כוננים פנימיים קבועים מתחת לתיקייה / mnt /, אך היא אינה מרכיבה כוננים נשלפים אוטומטית כמו כונני USB ודיסקים אופטיים. הוא גם לא מרכיב אוטומטית כונני רשת שעשויים להיות ממופים במחשב האישי שלך.

עם זאת, אתה יכול לעלות על עצמך ולגשת אליהם בסביבת לינוקס באמצעות פקודת הר מיוחדת המנצלת את מערכת הקבצים drvfs.

עבור ל- Zsh (או מעטפת אחרת) במקום Bash

קשורים: כיצד להשתמש ב- Zsh (או מעטפת אחרת) ב- Windows 10

בעוד שמיקרוסופט במקור גילתה את התכונה הזו כסביבת "Bash shell", היא למעשה שכבת תאימות בסיסית המאפשרת להריץ תוכנת לינוקס ב- Windows. זה אומר שאתה יכול להפעיל פגזים אחרים במקום Bash, אם אתה מעדיף אותם.

לדוגמה, תוכלו להשתמש במעטפת Zsh במקום ב- Bash. אתה יכול אפילו להפוך את מעטפת ה- Bash הסטנדרטית אוטומטית למעטפת Zsh כאשר אתה פותח את קיצור הדרך של מעטפת Linux בתפריט התחל.

השתמש ב- Bash Scripts ב- Windows

קשורים: כיצד ליצור ולהפעיל סקריפטים של מעטפת Bash ב- Windows 10

הודות לסביבה זו, למעשה ניתן לכתוב סקריפט של מעטפת Bash ב- Windows ולהריץ אותו. סקריפט ה- Bash שלך יכול לגשת לקבצי Windows המאוחסנים בתיקיית / mnt, כך שתוכל להשתמש בפקודות וסקריפטים של Linux כדי לעבוד על קבצי Windows הרגילים שלך. ניתן גם להפעיל פקודות Windows מתוך סקריפט ה- Bash.

אתה יכול לשלב פקודות Bash בסקריפט אצווה או סקריפט PowerShell, וזה די שימושי. על כל זה ועוד, עיין במדריך שלנו לסקריפטים bash ב- Windows 10.

הפעל פקודות לינוקס מחוץ למעטפת לינוקס

קשורים: כיצד להפעיל פקודות לינוקס מחוץ למעטפת ה- Bash ב- Windows 10

אם אתה רק רוצה להפעיל במהירות תוכנית, לבצע פקודה או להריץ סקריפט, אתה אפילו לא צריך להפעיל תחילה את סביבת Bash. אתה יכול להשתמש בפקודה bash -cor wslכדי לבצע פקודה של לינוקס מחוץ למעטפת לינוקס. סביבת לינוקס פשוט מפעילה את הפקודה ואז נסגרת. אם אתה מריץ פקודה זו מתוך שורת פקודה או חלון PowerShell, הפקודה מדפיסה את הפלט שלה לקונסולות שורת הפקודה או PowerShell.

אתה יכול לעשות הרבה עם bash -cאו wsl. באפשרותך ליצור קיצורי דרך לשולחן העבודה להפעלת תוכניות לינוקס, לשלב אותם בתסריטים אצווהיים או PowerShell, או להפעיל אותם בכל דרך אחרת בה אתה מפעיל תוכנית Windows.

הפעל תוכניות של Windows מ- Bash

קשורים: כיצד להפעיל תוכניות Windows מ- Bash Shell של Windows 10

נכון לעדכון היוצרים (שיצא באביב 2017), תוכלו להפעיל תוכניות Windows מתוך סביבת לינוקס. המשמעות היא שתוכל לשלב פקודות Windows לצד פקודות לינוקס בסקריפט של Bash, או פשוט להריץ פקודות Windows מקליפת ה- Bash או Zsh הרגילה שבה אתה כבר משתמש.

להפעלת תוכנית Windows, הקלד את הנתיב לקובץ .exe ולחץ על Enter. תוכניות Windows המותקנות שלך תמצאו בתיקיה / mnt / c בסביבת Bash. זכור, הפקודה רגישה לאותיות רישיות, ולכן "Example.exe" שונה מ- "example.exe" בלינוקס.

הפעל תוכניות שולחן עבודה גרפיות של לינוקס

קשורים: כיצד להריץ יישומי שולחן עבודה גרפיים של לינוקס מ- Bash Shell של Windows 10

מיקרוסופט אינה תומכת רשמית בתוכנות לינוקס גרפיות ב- Windows. התכונה Windows Subsystem for Linux מיועדת להפעלת תוכניות שורת פקודה שמפתחים עשויים להזדקק להן. אך למעשה ניתן להפעיל תוכניות שולחן עבודה גרפיות של לינוקס ב- Windows באמצעות תכונה זו.

פעולה זו לא תפעל כברירת מחדל. יהיה עליך להתקין שרת X ולהגדיר את DISPLAYהמשתנה לפני שתוכניות שולחן עבודה גרפיות של לינוקס יופעלו על שולחן העבודה של Windows. ככל שהיישום פשוט יותר, כך הסיכוי שהוא יעבוד טוב יותר. ככל שהיישום מורכב יותר, כך הסיכוי שהוא ינסה לעשות משהו שמערכת המשנה הבסיסית של Windows עבור מיקרוסופט עבור לינוקס עדיין אינה תומכת. כל מה שאתה יכול לעשות זה לתת לזה הזדמנות עם הוראות אלה ולקוות לטוב.

בחר בסביבת ברירת המחדל של לינוקס

קשורים: כיצד להגדיר את הפצת ברירת המחדל של לינוקס ב- Windows 10

אם התקנת מספר הפצות לינוקס, תוכל לבחור בהתקנת ברירת המחדל שלך. זהו ההפצה המשמשת בעת הפעלת הפצת לינוקס באמצעות הפקודה bashor wsl, או כאשר אתה משתמש בפקודות bash -cאו wsl להפעלת פקודת לינוקס ממקומות אחרים ב- Windows.

גם אם התקנת מספר הפצות לינוקס, עדיין תוכל להפעיל אותן ישירות על ידי הפעלת פקודה כמו ubuntuאו opensuse-42. הפקודה המדויקת שתזדקק לה כתובה בדף ההורדות של כל הפצה של לינוקס בחנות Microsoft.

הפעל במהירות את Bash מ- File Explorer

קשורים: כיצד להפעיל במהירות מעטפת Bash מסייר הקבצים של Windows 10

אינך צריך להפעיל את מעטפת לינוקס מסמל הקיצור שלה. אתה יכול להפעיל אותו במהירות מתוך סייר הקבצים על ידי הקלדת "bash" בסרגל הכתובות ולחץ על Enter. מעטפת ה- Bash המופעלת כברירת מחדל של לינוקס שלך תופיע וספריית העבודה הנוכחית תהיה הספריה שפתחת בסייר הקבצים.

מאמר זה מספק הוראות להוספת אפשרות "Open Bash shell here" לסייר הקבצים על ידי עריכת הרישום של Windows, ומעניקה לך אפשרות נוחה בתפריט ההקשר שעובדת בדומה לאפשרויות "פתח את חלון PowerShell כאן" או "פתח את שורת הפקודה כאן". .

שנה את חשבון המשתמש שלך ב- UNIX

קשורים: כיצד לשנות את חשבון המשתמש שלך ב- Windows Bash Shell של אובונטו

כאשר הגדרת לראשונה את Bash, תתבקש ליצור חשבון משתמש של UNIX ולהגדיר סיסמה. אתה מחובר אוטומטית עם חשבון זה בכל פעם שאתה פותח את חלון ה- Bash. אם ברצונך לשנות את חשבון המשתמש שלך ב- UNIX - או להשתמש בחשבון הבסיס כחשבון ברירת המחדל שלך במעטפת - קיימת פקודה נסתרת לשינוי חשבון המשתמש המוגדר כברירת מחדל.

הסר התקנה של סביבת לינוקס והתקן אותה מחדש

קשורים: כיצד להסיר (או להתקין מחדש) את מעטפת ה- Bash מעטפת של Windows 10

לאחר התקנת תוכניות מסוימות או שינויים בהגדרות מסוימות, ייתכן שתרצה להתקין מחדש את אובונטו או הפצה אחרת של לינוקס ולקבל סביבת לינוקס חדשה. זה היה בעבר קצת מסובך, אבל עכשיו אתה יכול לעשות את זה פשוט על ידי הסרת ההתקנה של הפצת לינוקס כמו בכל יישום אחר ואז התקנה מחדש מהחנות.

כדי לקבל מערכת חדשה מבלי להוריד מחדש את הפצת לינוקס, אתה יכול להריץ את פקודת ההפצה יחד עם האפשרות "נקי" משורת הפקודה של Windows או מסוף PowerShell. לדוגמא, כדי לאפס את אובונטו מבלי להוריד אותו מחדש, הפעל ubuntu clean.

אם עדיין מותקנת בסביבת לינוקס ישנה יותר - סביבת שהותקנה לפני עדכון יוצרי הסתיו - עדיין תוכל להסיר אותה באמצעות הפקודה lxrun.

שדרג את סביבת אובונטו שלך

קשורים: כיצד לעדכן את מעטפת Windows Bash לאובונטו 16.04

לאחר עדכון יוצרי הסתיו של Windows 10, כעת עליך להתקין את אובונטו וסביבות לינוקס אחרות מהחנות. כשתעשה זאת, הם יעודכנו אוטומטית לגרסאות העדכניות ביותר ללא פקודות מיוחדות.

עם זאת, אם יצרת סביבת Bash בגירסה ישנה יותר של Windows, תהיה מותקנת סביבת אובונטו ישנה יותר. אתה יכול פשוט לפתוח את החנות ולהתקין את אובונטו החדשה ביותר מחנות Windows לשדרוג.

גיקים יוזמים ללא ספק יבינו דברים מעניינים אחרים שתוכלו לעשות עם סביבת לינוקס בעתיד. מקווה שתת-מערכת Windows עבור לינוקס תמשיך להיות חזקה יותר, אך אל תצפה שמיקרוסופט תתמוך רשמית ביישומי שולחן עבודה גרפיים של לינוקס בקרוב.