כיצד לפתור בעיות Bluetooth ב- Windows

Bluetooth נותן לך את החופש לנוע ללא קשירה, אך זו לא תמיד הדרך האמינה ביותר להשתמש במכשירים אלחוטיים. אם אתה נתקל בבעיות עם Bluetooth במחשב Windows שלך, תוכל לבצע את השלבים הבאים כדי לפתור את הבעיה.

שלבים בסיסיים לפתרון בעיות Bluetooth

בעוד שרבים מהצעדים הללו עשויים להיראות מובנים מאליהם, הם יתקנו רבות מבעיות ה- Bluetooth הנפוצות ביותר ב- Windows.

בדוק ש- Bluetooth מופעל

התחל בכך שתוודא ש- Bluetooth אכן מופעל במחשב Windows שלך. זה שהסמל נמצא בשורת המשימות, לא אומר שרדיו ה- Bluetooth שלך מופעל בפועל.

קשורים: כיצד להפעיל ולהשתמש ב- Bluetooth ב- Windows 10

כדי לבדוק זאת, לחץ על סמל ההודעות של Windows בשורת המשימות שלך בפינה השמאלית התחתונה של המסך. אם אינך רואה אריח "Bluetooth", לחץ על כפתור "הרחב". אם האריח "Bluetooth" אפור, רדיו ה- Bluetooth שלך כבוי.

לחץ עליו כדי להפעיל אותו מחדש - האריח יהפוך לכחול כדי להציג את השינוי.

אתה יכול גם לעבור אל הגדרות> התקנים> Bluetooth והתקנים אחרים ולהחליף את מתג "Bluetooth" עד שהוא הופך לכחול.

הפעל מחדש את רדיו ה- Bluetooth שלך

אם Bluetooth מופעל, כיבוי והפעלה מחדש עשוי לפתור כמה בעיות בסיסיות שאינך מודע להן.

לשם כך, לחץ על סמל ההתראות בשורת המשימות של Windows כדי לגשת להגדרות המהירות שלך. לחץ על האריח "Bluetooth" כדי לכבות אותו. ברגע שהוא מאפיר, לחץ עליו שוב כדי להפעיל אותו מחדש.

כאשר האריח הופך לכחול, רדיו ה- Bluetooth שלך מופעל שוב ומוכן לשימוש.

בדוק את הסוללה

אם אינך עוקב אחר רמת הסוללה במכשיר ה- Bluetooth שלך, אולי אפילו לא תהיה מודע מתי נגמר כוחו.

לפני שתנסה פתרון רציני יותר, ייתכן שתרצה להחליף את הסוללות במכשיר ה- Bluetooth שלך או לטעון אותו, ואז לנסות אותו שוב.

הפעל מחדש את המחשב האישי שלך

התיקונים הטובים ביותר הם לפעמים הקלים ביותר, ואם עדיין לא ניסית את זה, תן להפעיל מחדש את המחשב האישי שלך.

כאשר אתה מאתחל מחדש את המחשב האישי שלך, אתה מוחק את הציפית ומנקה כל תהליכי סרק או דליפות זיכרון. זה לא תיקון פלא, אבל זה יכול לתקן כמה בעיות בחומרה, אז תן לזה ללכת.

בדוק הפרעות Bluetooth ומרחק המכשיר

התקני Bluetooth מתקשרים באופן אלחוטי באמצעות גלי רדיו. בדיוק כמו רשת Wi-Fi, הפרעות יכולות להשפיע על חיבורי Bluetooth. אותות רדיו אחרים, מכשולים פיזיים (כמו קירות עבים) והתקנים כמו מיקרוגל יכולים כולם לחסום או לפגוע בחיבור Bluetooth.

קח רגע לסקר את האזור. כמה רחוק מכשיר ה- Bluetooth שלך מהמחשב שלך? ככל שהמרחק גדול יותר, כך האות חלש יותר.

קירב את המכשיר למחשב שלך ובדוק אם הוא משפיע על קישוריות ה- Bluetooth. אם לא, נסה (אם אפשר) להשתמש במכשיר ה- Bluetooth שלך במיקום אחר. אתה יכול גם להשתמש באפליקציות של צד שלישי, כמו צג Bluetooth של בנט, כדי לבדוק את עוצמת האות של ה- Bluetooth שלך.

אם הבעיה נמשכת, ייתכן שההפרעה אינה הבעיה. אבל יש כמה תיקונים פוטנציאליים אחרים.

התקן או עדכן מנהלי התקני Bluetooth

Windows 10 מתקין באופן אוטומטי מנהלי התקנים עבור מכשירים שמתחברים אליו, אך רק כאשר מנהלי התקנים אלה זמינים במחשב האישי שלך או באמצעות Windows Update. ברוב המקרים, עם זאת, התקני Bluetooth (במיוחד מקלדות ועכברים) אמורים לעבוד בסדר מהקופסה.

אם Windows לא מצליח למצוא את מנהלי ההתקן הנכונים עבור מכשיר ה- Bluetooth שלך, עם זאת, זה לא יעבוד. אם זה קורה, בדוק באתר של יצרן המכשיר אם הוא מציע מנהל התקן למכשיר שלך. אם כן, הורד והתקן אותו, וזה אמור לפתור את הבעיה.

זה חל גם על רדיו ה- Bluetooth עצמו. אם מנהלי ההתקנים עבור ערכת שבבי ה- Bluetooth שלך אינם מותקנים באופן אוטומטי, Bluetooth לא יעבוד במחשב האישי שלך. היכנס לאתר של יצרן המחשבים האישיים או אם בנית את המחשב בעצמך, בדוק באתר יצרן לוחות האם אם קיימים מנהלי התקנים נתמכים.

ייתכן גם שתגלה שעדכון חדש של Windows השפיע על המכשיר שלך, ודורש מנהלי התקנים מעודכנים. ברוב המקרים, Windows יחפש ויתקין מנהלי התקנים מעודכנים באופן אוטומטי. אם לא, בקר באתר האינטרנט של יצרן המכשיר והתקן את מנהלי ההתקנים העדכניים ביותר.

כדי לראות אם התקן ה- Bluetooth שלך מותקן, עליך לבדוק את מנהל ההתקנים של Windows. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על לחצן התחל של Windows ולחץ על "מנהל ההתקנים".

אם מכשיר ה- Bluetooth שלך מזוהה, הוא מופיע תחת הקטגוריה הרלוונטית לייעודו. לדוגמה, רדיו Bluetooth יהיה בקטגוריה "Bluetooth". אם המכשיר אינו מזוהה, הוא יופיע בקטגוריה "התקנים אחרים".

כאשר אתה מוצא אותו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המכשיר ואז לחץ על "עדכן מנהל התקן" כדי לחפש מנהל התקן חדש.

לחץ על "חפש אוטומטית תוכנת נהג מעודכנת" אם ברצונך לחפש מנהל התקן באופן אוטומטי.

אם הורדת את מנהל ההתקן מאתר היצרן (והוא אינו כולל מתקין אוטומטי), לחץ על "עיין במחשב שלי אחר תוכנת מנהל התקן" ופעל לפי ההוראות שעל המסך.

אם לחצת על "חפש אוטומטית תוכנת מנהל התקן מעודכנת", Windows יגיד לך אם הוא חושב שכבר יש לך את מנהל ההתקן הטוב ביותר עבור המכשיר שלך. עם זאת, אתה יכול גם לחפש חלונות ב- Windows Update.

לשם כך, פשוט לחץ על "חפש מנהלי התקנים מעודכנים ב- Windows Update" כדי להמשיך.

פעולה זו פותחת את Windows Update בהגדרות. לחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים" כדי להתחיל בחיפוש.

כאשר (או אם) Windows Update ימצא מנהל התקן מעודכן למכשיר שלך, הוא יוריד ויתקין אותו. לאחר סיום תהליך זה, הפעל מחדש את המחשב ולאחר מכן נסה שוב את מכשיר ה- Bluetooth שלך.

הסר והתאם מחדש את מכשיר ה- Bluetooth שלך

לפעמים, הסרת התקן ה- Bluetooth מהמחשב פותרת בעיות חיבור. לאחר מכן תוכל "להתאים מחדש" את המכשיר למחשב האישי שלך.

קשורים: כיצד להתאים מכשיר Bluetooth למחשב, לטאבלט או לטלפון

כדי להתחיל בתהליך זה, פתח את הגדרות Bluetooth ב- Windows. אם סמל ה- Bluetooth גלוי בשורת המשימות של Windows, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ואז בחר באפשרות "פתח הגדרות".

אם אינך רואה את סמל ה- Bluetooth, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תפריט התחל ובחר באפשרות "הגדרות". משם, לחץ על התקנים> Bluetooth והתקנים אחרים כדי לגשת להגדרות Bluetooth שלך.

התקני ה- Bluetooth הידועים שלך יופיעו כאן. בחר את המכשיר שלך, לחץ על "הסר התקן" ולאחר מכן לחץ על "כן" כדי לאשר. זה מסיר את ההתקן מהמחשב האישי שלך.

לאחר השלמת התהליך, הפעל מחדש את המחשב האישי.

לאחר הכניסה חזרה למכשיר שלך, חזור להגדרות Bluetooth. לחץ על "הוסף Bluetooth או התקן אחר" בחלק העליון. בחלון "הוסף מכשיר" שמופיע, לחץ על "Bluetooth".

המתן עד שהמחשב שלך יזהה את המכשיר ואז לחץ עליו כדי להתחבר. ייתכן שיהיה עליך להקליד PIN במכשיר אחד או שניהם כדי לאפשר להם להתאים.

השתמש בפותר הבעיות של Windows 10

אם כל השאר נכשל, תוכל גם לנסות את פותר הבעיות של Windows ב- Windows 10 ולראות אם הוא יכול לפתור את בעיות ה- Bluetooth שלך. הוא בודק את הגדרות הרדיו וההתקן של Bluetooth שלב אחר שלב ומזהה כל בעיה.

אם הוא מזהה בעיה, הוא יידע אותך, וישאל אותך אם ברצונך לתקן זאת או לכוון אותך כיצד תוכל לתקן את הבעיה בעצמך.

להפעלת פותר הבעיות של Windows, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תפריט התחל ובחר "הגדרות".

משם, עבור אל עדכון ואבטחה> פתרון בעיות> Bluetooth ואז לחץ על "הפעל את פותר הבעיות". Windows יתחיל לעבוד באופן אוטומטי דרך סטטוס Bluetooth ותצורתך. אם היא תמצא בעיה, היא תפנה אותך לתקן אותה.

אם פותר הבעיות אינו מצליח לפתור את הבעיה, כדאי ליצור קשר עם יצרן המכשיר לקבלת תמיכה וייעוץ נוספים, מכיוון שהבעיה עשויה להיות בחומרה.