כיצד להתקין את Microsoft Office בלינוקס

משתמשי לינוקס יכולים להשתמש ב- LibreOffice, Google Docs ואפילו באפליקציות Office של מיקרוסופט, אך יש אנשים שעדיין זקוקים - או רק רוצים - את גרסת שולחן העבודה של Microsoft Office. למרבה המזל, ישנן דרכים להריץ את Microsoft Office בלינוקס.

זה שימושי במיוחד אם אתה עדיין נמצא ב- Windows XP בקרוב לא נתמך ולא רוצה לשלם דמי שדרוג כדי לשדרג את המחשב ל- Windows 7 או 8. זה כמובן לא נתמך על ידי מיקרוסופט, אבל זה עדיין עובד די טוב.

דרכים להתקין את Microsoft Office

ישנן מספר דרכים שונות להתקנת Microsoft Office ב- Linux:

  • יין : יין הוא שכבת תאימות של Windows המאפשרת להריץ תוכניות Windows בלינוקס. זה לא מושלם, אבל הוא מותאם מספיק בכדי להריץ תוכניות פופולריות כמו Microsoft Office. יין יעבוד טוב יותר עם גרסאות ישנות יותר של Office, כך שככל שהגירסה של Office ישנה יותר, כך הסיכוי שיעבוד ללא שום בעיה. היין הוא בחינם לחלוטין, אם כי ייתכן שתצטרך לעשות קצת עצבים בעצמך.
  • CrossOver : CrossOver הוא מוצר בתשלום המשתמש בקוד מהגרסה החינמית של Wine. זה אמנם עולה כסף, אבל CrossOver עושה יותר מהעבודה בשבילך. הם בודקים את הקוד שלהם כדי לוודא שתוכניות פופולריות כמו Microsoft Office פועלות היטב ומבטיחות ששדרוגים לא ישברו אותם. CrossOver מספק גם תמיכה - כך שאם Office לא מתנהל טוב, יש לך מישהו לפנות שיעזור לך.
  • מכונה וירטואלית : אתה יכול גם להתקין את Microsoft Windows במכונה וירטואלית באמצעות תוכנית כמו VirtualBox או VMware ולהתקין את Microsoft Office בתוכה. במצב חלק או במצב אחדות, ייתכן שאפילו חלונות Office יופיעו על שולחן העבודה של לינוקס. שיטה זו מספקת את התאימות הטובה ביותר, אך היא גם הכבדה ביותר - עליך להריץ גרסה מלאה של Windows ברקע. תזדקק לעותק של Windows, כמו דיסק ישן של Windows XP שיש לך בסביבה, כדי להתקין אותו במחשב הווירטואלי.

אנו נתמקד בשימוש ביין או בקרוסאובר להתקנת Office ישירות ב- Linux. אם אתה רוצה להשתמש במכונה וירטואלית, כל שעליך לעשות הוא להתקין את VirtualBox או את VMware Player וליצור מכונה וירטואלית חדשה. התוכנית תנחה אותך בהתקנת Windows ותוכל להתקין את Office בתוך Windows הווירטואלי שלך כפי שאתה עושה בדרך כלל.

קשורים: 4+ דרכים להפעלת תוכנת Windows בלינוקס

התקנת Microsoft Office עם יין

בדקנו את Office 2007 בתהליך זה, מכיוון שידוע ש- Office 2013 אינו פועל כראוי ונראה כי Office 2010 אינו נתמך היטב. אם תרצה להשתמש בגרסה ישנה יותר של Office, כמו Office 2003, סביר להניח שתגלה שהיא עובדת אפילו טוב יותר. אם ברצונך להתקין את Office 2010, ייתכן שיהיה עליך לבצע מספר שינויים נוספים - בדוק בעמוד היין AppDB את גרסת Office שברצונך להתקין לקבלת מידע נוסף.

ראשית, התקן את חבילת היין ממאגר חבילות התוכנה של הפצת לינוקס שלך. באובונטו, פתח את מרכז התוכנה של אובונטו, חפש יין והתקן את חבילת היין.

לאחר מכן, הכנס את דיסק Microsoft Office למחשב שלך. פתח אותו במנהל הקבצים שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ setup.exe ופתח את הקובץ .exe עם Wine.

המתקין יופיע ואם הכל ילך כשורה, אתה אמור להיות מסוגל לעבור את תהליך ההתקנה ב- Linux כפי שהיית עושה בדרך כלל ב- Windows.

לא נתקלנו בבעיות במהלך התקנת Office 2007, אך הדבר ישתנה בהתאם לגירסת היין שלך, הפצת לינוקס ובעיקר מהדורת Microsoft Office שבה אתה מנסה להשתמש. לקבלת טיפים נוספים, קרא את AppDB היין וחפש את גרסת Microsoft Office שאתה מנסה להתקין. תמצא שם הוראות התקנה מעמיקות יותר, מלאות בטיפים ובפריצות שאנשים אחרים השתמשו בהם.

אתה יכול גם לנסות להשתמש בכלי צד שלישי כמו PlayOnLinux, שיעזור לך להתקין את Microsoft Office ותוכנות פופולריות אחרות של Windows. יישום כזה עשוי להאיץ את העניינים ולהקל עליכם את התהליך. PlayOnLinux זמין בחינם גם במרכז התוכנה של אובונטו.

מדוע אולי תרצה להשתמש ב- CrossOver

אם שיטת היין לא עובדת או שאתה נתקל בבעיות, כדאי לך לנסות להשתמש במקום זאת ב- CrossOver. CrossOver מציע תקופת ניסיון בחינם לשבועיים, אך הגרסה המלאה תעלה לכם 60 דולר אם תרצו להמשיך להשתמש בה.

לאחר ההורדה והתקנה של CrossOver, תוכל לפתוח את יישום CrossOver ולהשתמש בו להתקנת Office. אתה יכול לעשות כל מה שאתה יכול לעשות עם CrossOver עם הגרסה הסטנדרטית של Wine, אך CrossOver עשוי לדרוש פחות פריצה כדי לגרום לדברים לעבוד. אם זה שווה את העלות תלוי בך.

שימוש ב- Microsoft Office בלינוקס

לאחר ההתקנה, תמצא את יישומי Microsoft Office במפעיל המשולחן שלך. באובונטו היינו צריכים להתנתק ולהיכנס שוב לפני שקיצורי הדרך יופיעו במשגר של שולחן העבודה של יוניטי.

אופיס עובד די טוב בלינוקס. יין מציג את התיקיה הביתית שלך ל- Word כתיקיית המסמכים שלי, כך שקל לשמור קבצים ולהעלות אותם ממערכת הקבצים הרגילה של לינוקס.

ממשק Office כמובן לא נראה כמו בבית בלינוקס כמו ב- Windows, אבל הוא פועל די טוב. כל תוכנית Office אמורה לעבוד כרגיל, אם כי ייתכן שחלק מהתכונות - במיוחד תכונות מעטות שלא נבדקו במיוחד - עשויות שלא לעבוד כראוי ביין.

כמובן שיין אינו מושלם ואתה עלול להיתקל בבעיות מסוימות בעת השימוש ב- Office ב- Wine או CrossOver. אם אתה באמת רוצה להשתמש ב- Office על שולחן העבודה של לינוקס ללא בעיות תאימות, ייתכן שתרצה ליצור מכונה וירטואלית של Windows ולהפעיל עותק וירטואלי של Office. זה מבטיח שלא יהיו לך בעיות תאימות, מכיוון ש- Office יפעל במערכת Windows (וירטואלית).