כיצד להתקין קודקי HEVC בחינם ב- Windows 10 (עבור וידאו H.265)

Windows 10 תומך בקבצי וידאו המקודדים בקידוד וידאו יעיל (HEVC), הידוע גם בשם וידאו H.265. עם זאת, מיקרוסופט גובה תשלום עבור רכיבי ה- codec הרשמיים שלה ולא כוללת אותם ב- Windows 10. אתה יכול להשיג אותם בחינם מבלי לפרוץ את כרטיס האשראי ולהוציא 0.99 $.

כיצד עובד וידאו HEVC ב- Windows 10

סרטון HEVC הופך פופולרי יותר. מכשירי אייפון מקליטים כעת קטעי וידאו ב- HEVC כברירת מחדל, ו- 4K UHD Blu-rays משתמשים גם ב- HEVC.

רכיבי codec אלה יאפשרו לך לצפות בסרטונים אלה במחשב האישי שלך, אך הם נחוצים רק עבור יישומים כמו נגן הווידאו סרטים וטלוויזיה של מיקרוסופט, הכלולים ב- Windows 10, ובאפליקציות Windows אחרות המנצלות את ה- codec המובנה ב- Windows.

נגן הווידאו VLC הפופולרי, למשל, כולל קודקים מובנים משלו. כדי להפעיל קטעי וידאו מסוג HEVC (H.265) ב- VLC, פשוט התקן את VLC ופתח אותם - גמור.

לקבלת תמיכה מובנית, תזדקק לקודיקים. אלה אינם כלולים בגירסאות העדכניות ביותר של Windows 10, אך יש להתקין אותם מחנות Microsoft. קודקים אלה נדרשים גם לקידוד וידאו בפורמט HEVC (H.265) ביישומים המשתמשים בקודקי המערכת של Windows 10.

קשורים: מהו HEVC H.265 וידאו ומדוע זה כל כך חשוב לסרטי 4K?

כיצד להתקין את ה- Codec בחינם

יש למעשה שתי חבילות קודק שונות שתוכלו להשיג מהחנות. שניהם זהים, אך אחד עולה 0.99 דולר ואחד חינם.

אם תחפש בחנות HEVC, תראה את החבילה $ 0.99 עם הרחבות וידאו HEVC. עמלה זו משקפת ככל הנראה את עלות הרישוי לקודקים עבור מיקרוסופט.

עם זאת, אתה יכול גם לקבל את החבילה "HEVC Video Extensions from Device Device" בחינם. זהה לחבילה של 0.99 $ אך היא לגמרי בחינם. לחץ על הקישור ולחץ על "קבל" כדי להתקין אותם. בוצע!

( עדכון : החל מאוקטובר 2020, נראה שחבילה חינמית זו אינה זמינה עוד. אם אינך רוצה לשלם 0.99 $, אנו ממליצים להתקין VLC או נגן וידאו בחינם אחר הכולל תמיכה בוידאו H.265).

נראה שהוא מיועד ליצרני מחשבים להתקין מראש את ה- codec הללו במחשבי המחשב שלהם. עם זאת, אין שום דבר שעוצר אף אחד מלהתקין את ה- codec הללו במערכות שלהם - אתה רק צריך לעקוב אחר הקישור הישיר כדי למצוא אותם.

הקישור הנ"ל עובד בארה"ב. קיבלנו כמה דיווחים כי ייתכן שזה לא עובד במדינות אחרות. כמו חנויות אפליקציות אחרות, חנות מיקרוסופט כוללת רשימות תוכנה שונות באזורים שונים. זה יכול להיות שונה במדינות אחרות. נסה קישור זה מחוץ לארה"ב.

אגב, ניתן גם להתקין תמיכה בפורמט תמונה גבוהה יעילות (HEIF) מהחנות. פשוט הורד את חבילת הרחבות התמונה HEIF. גם פורמט תמונה זה הופך לפופולרי יותר - מכשירי אייפון מצלמים כעת ב- HEIF כברירת מחדל. חבילת HEIF היא בחינם לכולם ללא שום תמורות תמחור.

עדכוני אבטחה מגיעים גם דרך החנות

חנות מיקרוסופט תתקין אוטומטית עדכוני אבטחה עבור רכיבי codec אלה בדיוק כמו שהיא מתקינה עדכונים עבור אפליקציות כלולות אחרות.

זה הפתיע אנשים רבים כאשר מיקרוסופט החלה להפיץ עדכוני אבטחה קריטיים עבור ה- codec דרך החנות ב -1 ביולי 2020. הם לא הגיעו דרך Windows Update כמו תיקוני אבטחה טיפוסיים.

אנו ממליצים לוודא שמופעלים עדכונים אוטומטיים לאפליקציות מטעמי אבטחה. לשם כך, פתח את חנות Microsoft ב- Windows 10, לחץ על תפריט> הגדרות וודא ש"עדכן אפליקציות באופן אוטומטי "מוגדר כ-" פועל ".