מה זה jusched.exe ומדוע הוא פועל?

אם חיפשת במנהל המשימות ותהית מה לכל הרוחות תהליך jusched.exe ואם אתה יכול לכבות אותו, יש לך מזל. תהליך זה הוא מתזמן עדכוני Java, שהוא תהליך שמבזבז זיכרון כל הזמן רק כדי לבדוק פעם בחודש האם קיימים עדכונים חדשים ל- Java.

קשורים: מהו התהליך הזה ולמה הוא פועל במחשב שלי?

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה תהליכים שונים שנמצאו במנהל המשימות, כמו dwm.exe, ctfmon.exe, mDNSResponder.exe, conhost.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe, ורבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

ישנה תכונה של משימות מתוזמנות המובנות ב- Windows עבור סוג זה של דברים ... מתזמן עדכוני Java ללא ספק אינו משמש לעדכונים קריטיים מכיוון שהוא מתוכנן לבדוק פעם בחודש בלבד. מכיוון שאני פשוט לא מצליח להבין מדוע התהליך צריך לבזבז את זיכרוני, הוא צריך ללכת.

מה שעליך לעשות הוא לפתוח את לוח הבקרה, ואז אם אתה נמצא ב- XP אתה יכול ללחוץ על סמל Java, או ב- Vista אתה יכול ללחוץ על אפשרויות נוספות ואז לחץ על Java.

לאחר פתיחת לוח הבקרה של Java, בחר בכרטיסיה עדכון ואז בטל את הסימון בתיבה "בדוק עדכונים באופן אוטומטי"

תקבל הודעת אזהרה לפיה אם מישהו ימצא חור אבטחה בג'אווה שייקח עד חודש לפני שאתה מוגן מפניו:

האם מישהו אחר חושב שהמשפט צריך לקרוא "הג'אווה המהירה והבטוחה ביותר" במקום הצורה שהיא מנוסחת?

לאחר שתלחץ על הלחצן לעולם אל תבדוק למעלה, סביר להניח שתקבל הודעת שגיאה זו אם אתה נמצא ב- Windows Vista, ומצהיר כי היא מלכתחילה גם לא הוסמכה לעבוד עם Vista. פשוט לחץ שזה עובד כמו שצריך.

זה אכן גורם לי לתהות ... אני מניח שנתגעגע לעדכון שמתקן את הבעיה בלוח הבקרה ... או שמא? מה שאתה יכול לעשות במקום זה לתזמן משימה להפעלה חודשית באמצעות מתזמן המשימות המובנה. אם לא אכפת לך מעדכונים ל- Java, אז התעלם מהחלק הבא.

תזמן בדיקת עדכון Java (אופציונלי)

פשוט הקלד את מתזמן המשימות בתיבת החיפוש בתפריט התחלה כדי לפתוח את מתזמן המשימות, ואז לחץ על צור משימה בסיסית.

עקוב אחר האשף יחד כדי לבחור חודש ותאריך, ואז כשאתה מגיע למסך "הפעל תוכנית", השתמש בזה כנתיב, והתאם אם אתה מריץ גרסה אחרת של Java. הדבר העיקרי הוא שאתה מפעיל את jucheck.exe בספריית Java שלך.

"C: \ Program Files \ Java \ jre1.6.0_01 \ bin \ jucheck.exe"

כעת כאשר המשימה המתוזמנת פועלת פעם בחודש, או בכל פעם שתזמן אותה, תקבל תיבת דו-שיח זו אם קיימת גרסה חדשה, או תיבת דו-שיח אחרת המציינת כי אין עדכונים ל- Java.

זה ממש אירוני שיש עדכון לג'אווה ביום בו אני כותב מאמר זה ...