20 קיצורי המקשים החשובים ביותר למחשבי Windows

קיצורי מקשים חיוניים כמעט לשימוש בכל סוג של מחשב. הם יאיצו כמעט את כל מה שאתה עושה. אבל רשימות ארוכות של קיצורי מקשים יכולות להיות מכריעות במהירות אם רק מתחילים.

רשימה זו תכסה את קיצורי המקשים השימושיים ביותר שכל משתמש ב- Windows צריך לדעת. אם לא השתמשת במקשי קיצור מקשים רבים, אלה יראו לך כמה קיצורי מקשים יכולים להיות שימושיים.

מקש Windows + חיפוש

מפתח Windows חשוב במיוחד ב- Windows 8 - במיוחד לפני Windows 8.1 - מכיוון שהוא מאפשר לך לחזור במהירות למסך התחל. ב- Windows 7 הוא פותח את תפריט התחל. כך או כך, תוכלו להתחיל להקליד מיד לאחר לחיצה על מקש Windows כדי לחפש תוכניות, הגדרות וקבצים.

לדוגמה, אם ברצונך להפעיל את Firefox, תוכל ללחוץ על מקש Windows, להתחיל להקליד את המילה Firefox ולחץ על Enter כאשר מופיע קיצור הדרך של Firefox. זוהי דרך מהירה להפעיל תוכניות, לפתוח קבצים ולאתר אפשרויות בלוח הבקרה מבלי לגעת בעכבר ובלי לחפור בתפריט התחלה עמוס.

אתה יכול גם להשתמש במקשי החצים כדי לבחור את קיצור הדרך שברצונך להפעיל לפני שתלחץ על Enter.

העתק, גזור, הדבק

קשורים: 42+ קיצורי מקשים לעריכת טקסט שעובדים כמעט בכל מקום

העתקה, גזירה והדבקה הם קיצורי מקשים חשובים ביותר לעריכת טקסט. אם אתה מבצע הקלדה כלשהי במחשב שלך, כנראה שתשתמש בהם. ניתן לגשת לאפשרויות אלה באמצעות העכבר, באמצעות לחיצה ימנית על הטקסט שנבחר או על ידי פתיחת תפריט העריכה של היישום, אך זו הדרך האיטית ביותר לעשות זאת.

לאחר בחירת טקסט כלשהו, ​​לחץ על Ctrl + C כדי להעתיק אותו או על Ctrl + X כדי לחתוך אותו. מקם את הסמן במקום הרצוי לטקסט והשתמש ב- Ctrl + V כדי להדביק אותו. קיצורי דרך אלו יכולים לחסוך לכם זמן עצום בשימוש בעכבר.

חפש בדף או בקובץ הנוכחי

כדי לבצע חיפוש במהירות ביישום הנוכחי - בין אם אתה נמצא בדפדפן אינטרנט, במציג PDF, בעורך מסמכים או כמעט בכל סוג אחר של יישום - לחץ על Ctrl + F. תכונת החיפוש (או "מצא") של היישום תופיע ותוכל להתחיל להקליד באופן מיידי ביטוי שברצונך לחפש.

בדרך כלל אתה יכול ללחוץ על Enter כדי לעבור להופעה הבאה של המילה או הביטוי במסמך, תוך חיפוש במהירות אחר מה שאתה מעוניין בו.

עבור בין יישומים לכרטיסיות

במקום ללחוץ על כפתורים בשורת המשימות שלך, Alt + Tab היא דרך מהירה מאוד לעבור בין יישומים פועלים. Windows מסדר את רשימת החלונות הפתוחים לפי הסדר אליו ניגשת אליהם, כך שאם אתה משתמש רק בשני יישומים שונים, תוכל פשוט ללחוץ על Alt + Tab כדי לעבור ביניהם במהירות.

אם תעבור בין יותר משני חלונות, תצטרך להחזיק את מקש Alt ולחץ שוב ושוב על Tab כדי לעבור בין רשימת החלונות הפתוחים. אם אתה מתגעגע לחלון הרצוי, אתה תמיד יכול ללחוץ על Alt + Shift + Tab כדי לעבור ברשימה לאחור.

כדי לעבור בין כרטיסיות ביישום - כגון כרטיסיות הדפדפן בדפדפן האינטרנט שלך - לחץ על Ctrl + Tab. Ctrl + Shift + Tab יעבור בין כרטיסיות לאחור.

הדפס במהירות

אם אתה מסוג האנשים שעדיין מדפיסים דברים, תוכל לפתוח במהירות את חלון ההדפסה על ידי לחיצה על Ctrl + P. זה יכול להיות מהיר יותר מאשר לצוד את אפשרות ההדפסה בכל תוכנית שממנה תרצה להדפיס משהו.

קיצורי דרך לדפדפן בסיסיים

קשורים: 47 קיצורי מקשים שעובדים בכל דפדפני האינטרנט

קיצורי דרך לדפדפן האינטרנט יכולים לחסוך לך גם המון זמן. Ctrl + T הוא כרטיס שימושי מאוד, מכיוון שהוא יפתח כרטיסייה חדשה עם סרגל הכתובת ממוקד, כך שתוכלו ללחוץ במהירות על Ctrl + T, להקליד ביטוי חיפוש או כתובת אינטרנט ולחץ על Enter כדי לעבור לשם.

לחזרה או קדימה בזמן הגלישה, החזק את מקש Ctrl לחוץ ולחץ על מקשי החץ שמאלה או ימינה.

אם ברצונך למקד את שורת הכתובת של דפדפן האינטרנט שלך כדי שתוכל להקליד כתובת אינטרנט חדשה או לחפש מבלי לפתוח כרטיסייה חדשה, לחץ על Ctrl + L. ואז תוכל להתחיל להקליד משהו ולחץ על Enter.

סגור כרטיסיות ו- Windows

כדי לסגור במהירות את היישום הנוכחי, לחץ על Alt + F4. זה עובד על שולחן העבודה ואפילו ביישומים חדשים בסגנון Windows 8.

כדי לסגור במהירות את כרטיסיית הדפדפן או המסמך הנוכחי, לחץ על Ctrl + W. זה לרוב יסגור את החלון הנוכחי אם אין כרטיסיות אחרות פתוחות.

נעל את המחשב שלך

כשתסיים להשתמש במחשב ותרצה להתרחק, ייתכן שתרצה לנעול אותו. אנשים לא יוכלו להתחבר ולגשת לשולחן העבודה שלך אלא אם כן הם יודעים את הסיסמה שלך. אתה יכול לעשות זאת מתפריט התחל או ממסך ההתחלה, אך הדרך המהירה ביותר לנעול את המסך היא על ידי לחיצה מהירה על מקש Windows + L לפני שאתה קם.

גש למנהל המשימות

Ctrl + Alt + Delete יעביר אותך למסך המאפשר לך להפעיל במהירות את מנהל המשימות או לבצע פעולות אחרות, כגון יציאה.

זה שימושי במיוחד משום שניתן להשתמש בו בכדי להתאושש ממצבים בהם המחשב שלך אינו מגיב או אינו מקבל קלט. לדוגמא, אם משחק במסך מלא אינו מגיב, Ctrl + Alt + Delete לרוב יאפשר לכם לברוח ממנו ולסיים אותו באמצעות מנהל המשימות.

קיצורי דרך של Windows 8

במחשבי Windows 8 קיימים קיצורי מקשים חשובים אחרים. Windows Key + C יפתח את סרגל ה- Charms שלך, ואילו Windows Key + Tab יפתח את ה- Switcher החדש של האפליקציה. קיצורי מקשים אלה יאפשרו לכם להימנע מהפינות החמות, שיכולות להיות מייגעות לשימוש עם העכבר.

בצד שולחן העבודה, מקש Windows + D יחזיר אותך לשולחן העבודה מכל מקום. Windows Key + X יפתח "תפריט משתמש כוח" מיוחד שמאפשר לך גישה מהירה לאפשרויות המסתתרות בממשק החדש של Windows 8, כולל כיבוי, הפעלה מחדש ולוח הבקרה.

אם אתה מעוניין ללמוד עוד קיצורי מקשים, הקפד לבדוק את הרשימות הארוכות יותר שלנו עם 47 קיצורי מקשים הפועלים בכל דפדפני האינטרנט ובקיצורי מקשים 42+ כדי להאיץ את עריכת הטקסט.

קרדיט תמונה: ג'רואן בנינק בפליקר