כיצד להסיר נעילת הפעלה באייפון

נעילת ההפעלה הופכת את מכשירי האייפון פחות אטרקטיביים לגנבים. כאשר אתה מגדיר iPhone, הוא משויך למזהה iCloud שלך. גם אם מישהו יגנוב אותו, הוא לא יוכל להגדיר אותו ולהשתמש בו אלא אם כן תסיר את נעילת ההפעלה.

למרבה הצער, עבריינים אינם היחידים שמתוסכלים מנעילת ההפעלה. אם אתה קונה אייפון משומש ולא מבין שהוא נעול, למשל, אתה עלול להיות נעול מחוץ לטלפון החדש שלך. כך עוקפים את זה.

מה זה נעילת הפעלה?

כאשר אתה מפעיל לראשונה את ה- iPhone שלך, אפל רושמת את המזהה הייחודי של המכשיר ואת מזהה Apple שלך. לאחר מכן הוא קושר את המזהה הייחודי של ה- iPhone שלך ​​לזהות Apple שלך. זה כדי למנוע מזהים אחרים של Apple להשתמש במכשיר. ללא שילוב שם המשתמש והסיסמה עבור מזהה Apple שלך, לא ניתן לאפס את ה- iPhone שלך ​​ולהשתמש בו על ידי אדם אחר.

סביר להניח שלא תבחין בנוכחות נעילת ההפעלה עד שתאפס את ה- iPhone שלך ​​או תתקין שדרוג iOS גדול. בשלב זה, עליך להיכנס עם מזהה Apple שלך ​​כדי לאמת את זהותך ולהפעיל את המכשיר.

תכונת אבטחה זו קשורה קשר הדוק למכשיר אחר הנקרא Find My iPhone, המסייע לך לאתר מכשיר חסר. אם אתה מפעיל את מצא את ה- iPhone שלי במכשיר שלך, אתה גם מפעיל נעילת הפעלה. כברירת מחדל, שניהם מופעלים בכל מכשירי האייפון ועליהם להישאר כך.

אם אתה רוצה לראות אם מצא את האייפון שלי (ונעילת הפעלה) מופעלת, עבור אל הגדרות> [שמך]> iCloud> מצא את האייפון שלי, או היכנס ל- icloud.com/find כדי לראות את המיקום הנוכחי של המכשיר שלך.

בעוד שאנשים נתקלים לרוב בבעיות עם נעילת הפעלה במכשירי iPhone משומשים, התכונה קיימת גם ב- iPad וב- Apple Watch. בדיוק כמו שקורה במכשירי iPhone, נעילת ההפעלה נועלת iPad או Apple Watch לתעודת הזהות של אפל ששימשה להגדרתה.

כיצד לשחזר את סיסמת מזהה Apple שלך

כדי להפעיל אייפון, אתה פשוט מתחבר עם מזהה Apple שלך. אתה צריך לדעת את הדוא"ל והסיסמה שלך. אם אתה משתמש באימות דו-גורמי, תוכל להקיש על "בטל נעילה באמצעות קוד גישה", ואז להקליד את הקוד המספרי לשימוש חד פעמי שאפל שולחת לך במקום זאת.

אם אינך יודע את כתובת הדוא"ל שלך מזהה Apple, תוכל לחפש זאת באתר iForgot של אפל. אם אינך בטוח מהי הסיסמה שלך, או אם ברצונך לאפס אותה, תוכל לעשות זאת גם ב- iForgot. בנוסף להפעלת המכשיר שלך, אתה זקוק גם לאישורי Apple שלך ​​כדי להגדיר את App Store, שיחות FaceTime ו- iMessage.

אם אינך יכול לאפס את סיסמת מזהה Apple שלך ​​או לשחזר את כתובת הדוא"ל שלך, התקשר לתמיכה של Apple. אם אתה בארה"ב, מספר הטלפון הוא 1-800-APL-CARE. ואתה לא צריך שתהיה לך תוכנית Apple Care להתקשר אליה.

בקש מאפל להסיר את נעילת ההפעלה עבורך

אם אתה עדיין לא מצליח להפעיל את ה- iPhone שלך, יש עוד דבר שאתה יכול לנסות. אפל תסיר את נעילת ההפעלה ממכשיר שעבורו יש לך הוכחת רכישה תקפה. אתה יכול לעשות זאת באחת משתי דרכים:

 1. קבע פגישה בחנות Apple המקומית שלך. קח את המכשיר שלך, את הוכחת הרכישה שלך ואת החיוך הטוב ביותר שלך.
 2. התקשרו לתמיכה של אפל והסבירו את המצב. בקש מהנציג להסיר מרחוק את נעילת ההפעלה מהמכשיר שלך.

התקשרנו לחנות Apple המקומית שלנו, ושתי האפשרויות הללו הוסברו לנו. הנציג אמר לנו כי הסרת נעילת ההפעלה ממכשירים (הן בחנות והן בטלפון) בדרך כלל "נופלת בתחום השירותים החינמיים שלנו", לכן, לא תזדקק לאפל של טיפול עבור אף אחד מהם.

הנציג יזהיר אותך שיש סיכוי טוב שה- iPhone שלך ​​יימחק במהלך תהליך זה. צוות התמיכה שדיברנו איתו אמר שלא כל מכשירי האייפון נמחקים בסופו של דבר, אך עליכם לחתום על ויתור על כל עבודה שאפל מבצעת.

זו רק אחת הסיבות לכך שתמיד יהיה לך גיבוי לאייפון.

הימנע מנעילת הפעלה בעת רכישת אייפון משומש

אחד החסרונות הגדולים ביותר של Activation Lock הוא כיצד זה משפיע על מכירות יד שנייה. אנשים רבים לא מבינים שהמכשירים שלהם נעולים לתעודות ה- Apple שלהם כשהם מוכרים אותם. כמו כן, קונים רבים אינם מודעים לכך כאשר הם רוכשים אייפון יד שנייה.

אם אתה קונה אייפון דרך שירות כמו eBay, עליך להיות מכוסה בהגנת קונה על כל דבר שאינך יכול להשתמש בו. למרבה הצער, הגנה זו אינה נוגעת לעסקאות פנים אל פנים. להלן מספר דרכים בהן אתה יכול להימנע מקניית מכשיר שלא תוכל להפעיל:

 • כאשר אתה מפעיל את ה- iPhone, אתה אמור לראות את מסך ההגדרה "שלום" המזמין אותך "הגדר את ה- iPhone שלך" בפעם הראשונה. משמעות הדבר היא שהוא מופעל ולא נעול למזהה אפל אחר.
 • אם המכשיר מבקש קוד סיסמה, הוא לא נמחק. בקש מהמוכר לעבור להגדרות> כללי> אפס> מחק את כל התוכן וההגדרות ומחק את המכשיר. לאחר שתסיים זאת, מסך "הגדר את ה- iPhone שלך" אמור להופיע.
 • אם המכשיר מבקש מזהה וסיסמה של Apple, זה נעול וחסר ערך עבורך במצב הנוכחי. בקש מהמוכר להיכנס עם מזהה Apple והסיסמה שלו כדי להפעיל את המכשיר. הוא גם יצטרך לעבור להגדרות> כללי> אפס> מחק את כל התוכן וההגדרות כדי למחוק את המכשיר. שוב, אם הדבר נעשה, תראה את המסך "הגדר את ה- iPhone שלך".

אם המוכר מסרב לעשות את כל האמור לעיל, התרחק מהמכירה. לאחר שתהיה מרוצה שהמכשיר לא נעול (ושהוא עובד), המשך במכירה.

היזהר במיוחד אם תחליט לרכוש אייפון יד שנייה דרך האינטרנט - במיוחד מאתרים מסווגים, כמו פייסבוק מרקטפלייס, קיג'יג'י וגומטרי. אתרים אלה מציעים מעט או ללא הגנה על קונים, ולכן סביר להניח שתיתקע עם משקל נייר יקר.

בקש מהמוכר להשבית את נעילת ההפעלה מרחוק

אם כבר רכשת אייפון נעול, כל התקווה לא אבודה! בעולם מושלם, המוכר פשוט שכח להשבית אותו או שלא הבין שהתכונה קיימת מלכתחילה. למרבה המזל, המוכר יכול להסיר את המכשיר מחשבונה מרחוק.

עליכם לתקשר עם המוכר כדי שזה יעבוד, אז אל תשרפו את הגשרים שלכם מוקדם מדי אם אתם מרגישים שהונאתם. כדי להתיר את המכשיר ממזהה Apple של הבעלים הקודם, על המוכר לבצע את השלבים הבאים:

 1. היכנס באמצעות מזהה Apple שלה בכתובת icloud.com/find.
 2. לחץ על "כל המכשירים", ואז בחר את ה- iPhone הרלוונטי.
 3. אם "הסר מחשבון" זמין, עליה לבחור בו;
 4. אחרת, היא יכולה ללחוץ על "מחק את האייפון" ואז על "הסר מהחשבון".

את האייפון המדובר כבר לא צריך להיות נעול לתעודת זהות של אפל. ייתכן שיהיה עליך להפעיל מחדש את המכשיר לפני שתראה שינויים כלשהם.

שירותי צד שלישי המציעים נעילת המכשיר שלך

שירותי צד שלישי רבים יפתחו את נעילת המכשיר בתשלום. עם זאת, יש שעושים זאת כדי לנצל נקודות תורפה בתוכנה של אפל, ואחרים משתמשים באכיפת החוק. אף אחד מהם אינו רשמי, ואין שום ערובה שהם יעבדו.

חלקם "מתגרשים" ממכשירכם מאפל כדי לעקוף את נעילת ההפעלה. זה מאפשר לך לגשת לאייפון, אך אפל ככל הנראה ברשימה השחורה. פירוש הדבר שהוא לא יקבל עדכוני iOS עתידיים וגם לא תוכל להשתמש ב- iMessage, לבצע שיחות באמצעות FaceTime או להוריד אפליקציות מחנות האפליקציות.

השיטות הלגיטימיות והאמינות היחידות לפתיחת נעילת ה- iPhone שלך ​​הן השיטות שסיקרנו לעיל.

מוכר את האייפון הישן שלך? השבת נעילת הפעלה

לפני שתמכור את ה- iPhone שלך, עליך לעשות שני דברים: להשבית את נעילת ההפעלה ולמחוק את המכשיר חזרה להגדרות היצרן. הראשון מבטיח שהמוכר יוכל להשתמש במכשיר שלך, והשני שומר על פרטיות הנתונים שלך.

בצע את השלבים הבאים כדי להשבית את נעילת ההפעלה:

 1. בהגדרות, הקש על שמך בראש הרשימה.
 2. הקש על "iCloud" ואז על "מצא את האייפון שלי".
 3. כבה את האפשרות "מצא את ה- iPhone שלי" והקלד את סיסמת מזהה Apple שלך.

כעת תוכל לבצע את השלבים הבאים כדי לאפס את המכשיר שלך:

 1. עבור אל הגדרות> כללי> אפס.
 2. הקש על 'מחק את כל התוכן וההגדרות', אשר את החלטתך ואז המתן להשלמת ההליך.

כאשר אתה רואה את המסך "שלום" שאומר "הגדר את ה- iPhone שלך", אתה יכול למכור את המכשיר שלך.