כיצד להקליד במהירות תווים מיוחדים בכל מחשב, טלפון חכם או טאבלט

רוב התווים שאתה יכול להקליד אינם מופיעים במקלדת שלך, בין אם אתה משתמש במקלדת פיזית או במגע. כך תוכל להקליד אותם במחשב או במכשיר הנייד שלך.

תמיד תוכל לבצע חיפוש באינטרנט כדי למצוא את הסמל ולהעתיק ולהדביק אותו גם בתוכנית שאתה משתמש בה. זה לא יעיל, אך עובד להכנסת מהירה של סמל לא ברור מדי פעם

חלונות

ניתן להוסיף במהירות תווים מיוחדים ב- Windows באמצעות קודי מקש Alt. אלה דורשים לוח מקשים מספרי נפרד בצד ימין של המקלדת, כך שהם לא יעבדו ברוב המחשבים הניידים. הם יעבדו רק במחשבים שולחניים אם יש לך את לוח המספרים שמשמאל למפתח Enter.

כדי להשתמש בקודי מקשים Alt, וודא ש- "Num Lock" פועל - ייתכן שיהיה עליך להקיש על מקש Num Lock כדי להפעיל אותו. לאחר מכן לחץ על מקש Alt והחזק אותו לחוץ. הקש על המספרים המתאימים באמצעות לוח המספרים בצד ימין של המקלדת ואז שחרר את מקש Alt.

לדוגמה, נניח שאתה רוצה להקליד את סמל £ עבור הלירה הבריטית. קיצור הדרך המספרי הוא 0163. כאשר Num Lock מופעל, אתה מחזיק את מקש Alt לחוץ, מקיש על 0, מקיש על 1, מקיש על 6 ומקיש על 3 - הכל על מספר המשטח - ואז משחרר את מקש Alt.

הכלי מפת תווים יכול לעזור כאן. פתח אותו על ידי הקשה על מקש Windows, הקלדת "מפת תווים" כדי לחפש אותו ולחץ על Enter. עבור כל תו מיוחד, תראה את קוד המקשים Alt שלו בפינה השמאלית התחתונה של החלון. אם אין לך לוח מספרים, תוכל גם לחלון זה כדי להציג רשימת תווים ולהעתיק ולהדביק אותם ביישומים אחרים. תוכל גם למצוא רשימות של תווים מיוחדים והקודים המשויכים אליהם באופן מקוון.

MacOS

ל- Mac OS X יש מציג תווים משלו, שקל יותר לגשת אליו. כמעט בכל יישום, תוכלו ללחוץ על עריכה> תווים מיוחדים כדי לפתוח אותו.

אתר סמל בחלון ולחץ עליו פעמיים כדי להזין אותו לשדה הטקסט ביישום הנוכחי. אם אתה משתמש בתווים מיוחדים ספציפיים לעתים קרובות, תוכל להוסיף אותם לרשימת המועדפים שלך, כך שניתן יהיה לגשת אליהם בקלות כאן. הרשימה מסודרת יותר מאשר ב- Windows.

ניתן גם להקליד מגוון אותיות מודגשות ותווים מיוחדים אחרים באמצעות מקשי קיצור. לדוגמה, נניח שאתה רוצה להקליד את המילה "מגע". תוכל להקליד "מגע", ללחוץ על Option + e בו זמנית, ואז להקיש על מקש e. זה יורה למק שלך להשתמש במבטא חריף על האות ה.

יש גם קיצורי מקשים Option + Shift וכאלה שאינם משתמשים באותיות מודגשות. לדוגמה, הקלדת אפשרות + 4 מקנה לך סמל סנט (¢) במקום סימן דולר. באוניברסיטת מדינת וושינגטון יש רשימה טובה של קיצורי דרך Option ו- Option + Shift להקלדת תווים מיוחדים ב- Mac.

אם אתה רק רוצה להקליד מכתב עם מבטא, יש דרך הרבה יותר מהירה בגירסאות האחרונות של MacOS. פשוט לחץ והחזק את מקש האותיות המתאים במקלדת. לדוגמה, אם ברצונך להקליד תו "é", לחץ והחזק את מקש "e".

תפריט קופץ יופיע. לחץ על מקש המספר המתאים לאות המבטא שברצונך להקליד, או לחץ עליו בתפריט.

אייפון ואייפד

קשורים: 12 טריקים להקלדה מהירה יותר במקלדת ה- iPhone או ה- iPad שלך

ניתן להקליד תווים רבים נוספים במקלדת המגע של iPhone או iPad על ידי לחיצה ארוכה על המקש המתאים. לדוגמה, כדי להקליד את המילה "touché", תקליד "touch", לחץ לחיצה ארוכה על מקש e ובחר את התו é.

זה עובד גם על מגוון סמלים. לדוגמה, כדי להקליד סמל מטבע אחר, לחץ לחיצה ארוכה על סמל $ במקלדת ובחר בסמל הרצוי.

אם לעתים קרובות אתה צריך להקליד סמלים שאינם מופיעים במקלדת הרגילה, תוכל לעבור אל הגדרות> כללי> מקלדות> הוסף מקלדת חדשה כדי להוסיף מקלדת משפה אחרת המכילה תווים אלה. וכעת, כאשר iOS מציעה תמיכה במקלדות צד שלישי, תוכל להתקין מקלדת המציעה תמיכה במגוון רחב יותר של סמלי Unicode ולהשתמש בה.

דְמוּי אָדָם

קשורים: הקלד מהר יותר: 6 טיפים וטריקים לשליטה במקלדת Android

המקלדת של Android פועלת באופן דומה. לחץ לחיצה ארוכה על מקשים במקלדת כדי לגשת לדמויות וסמלים קשורים. לדוגמה, לחץ לחיצה ארוכה על ה- e כדי למצוא את תווי הדואר המודגשים. לחץ לחיצה ארוכה על סמלים אחרים - כמו סמל המטבע - כדי לגשת לסמלים קשורים נוספים.

כך גם ככה אפליקציית ברירת המחדל של "מקלדת גוגל" לאנדרואיד עובדת. מקלדות אחרות צריכות לעבוד באופן דומה. מכיוון שאנדרואיד מציעה תמיכה במקלדות נוספות, תוכל להתקין מקלדות אחרות מ- Google Play המתאימות יותר להקליד מגוון רחב יותר של סמלי Unicode.

פלטפורמות אחרות עם מקלדות מגע צריכות לעבוד באופן דומה. לחיצה ארוכה על מקשים תביא לכם תווים וסמלים מודגשים נוספים, בעוד שתווים מיוחדים אחרים יצטרכו להגיע ממקלדות ייעודיות - או מהדבקת העתקים.

אין שיטה סטנדרטית אחת להקליד תווי Unicode אלה ב- Linux. זה תלוי ביישומים ובערכת הכלים הגרפית שבה הם משתמשים.