כיצד לנקות את ה- CMOS של המחשב שלך כדי לאפס את הגדרות ה- BIOS

המחשב שומר הגדרות ברמה נמוכה כמו זמן המערכת והגדרות החומרה ב- CMOS שלו. הגדרות אלה מוגדרות בתפריט הגדרת ה- BIOS. אם אתה נתקל בבעיית תאימות חומרה או בעיה אחרת, ייתכן שתרצה לנסות לנקות את ה- CMOS.

ניקוי ה- CMOS מאפס את הגדרות ה- BIOS שלך למצב ברירת המחדל של היצרן. ברוב המקרים, אתה יכול לנקות את ה- CMOS מתוך תפריט ה- BIOS. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה עליך לפתוח את מארז המחשב שלך.

השתמש בתפריט ה- BIOS

הדרך הקלה ביותר לנקות את ה- CMOS היא מתפריט הגדרת ה- BIOS של המחשב שלך. כדי לגשת לתפריט ההתקנה, הפעל מחדש את המחשב ולחץ על המקש שמופיע על המסך - לעתים קרובות מחק או F2 - כדי לגשת לתפריט ההתקנה.

אם אינך רואה מפתח שמופיע על המסך, עיין במדריך של המחשב. מחשבים שונים משתמשים במקשים שונים. (אם בנית מחשב משלך, עיין במקום זאת במדריך של לוח האם שלך.)

בתוך ה- BIOS, חפש את האפשרות Reset. זה יכול להיקרא Reset to default (ברירת מחדל), לטעון ברירת מחדל של היצרן, לנקות את הגדרות ה- BIOS, לטעון את ברירת המחדל של הגדרת ההתקנה או משהו דומה.

בחר אותו באמצעות מקשי החצים שלך, לחץ על Enter ואשר את הפעולה. כעת ה- BIOS שלך ישתמש בהגדרות ברירת המחדל שלו - אם שינית הגדרות BIOS בעבר, תצטרך לשנות אותן שוב.

השתמש במגשר לוח האם CLEAR CMOS

לוחות אם רבים מכילים מגשר שיכול לשמש לניקוי הגדרות CMOS אם ה- BIOS שלך אינו נגיש. זה שימושי במיוחד אם ה- BIOS מוגן בסיסמה ואינך יודע את הסיסמה.

את המיקום המדויק של המגשר ניתן למצוא במדריך לוח האם (או המחשב). עליך לעיין במדריך לקבלת הוראות מפורטות יותר אם ברצונך להשתמש במגשר לוח האם.

עם זאת, התהליך הבסיסי דומה למדי בכל המחשבים. הפעל את מתג ההפעלה של המחשב לכיבוי כדי להבטיח שהוא אינו מקבל חשמל. פתח את מארז המחשב ואתר את המגשר ששמו משהו כמו CLEAR CMOS, CLEAR, CLR CMOS, PASSWORD או CLR PWD - לרוב הוא יהיה ליד סוללת ה- CMOS המוזכרת להלן. ודא שאתה מקורקע כדי לא לפגוע בלוח האם שלך עם חשמל סטטי לפני שאתה נוגע בו. כוון את המגשר למצב "ברור", הפעל את המחשב, כבה אותו שוב, כוון את המגשר למצב המקורי - וסיימת.

קרדיט תמונה: עדן ריצ'רדסון

חבר מחדש את סוללת CMOS

אם ללוח האם שלך אין מגשר CMOS CLEAR, לעתים קרובות תוכל לנקות את הגדרות ה- CMOS שלו על ידי הסרת סוללת ה- CMOS והחלפתה. סוללת ה- CMOS מספקת חשמל המשמש לשמירת הגדרות ה- BIOS - כך המחשב שלך יודע כמה זמן עבר גם כשהוא כבה זמן מה - לכן הסרת הסוללה תסיר את מקור הכוח ותנקה את ההגדרות.

הערה חשובה : לא בכל לוחות האם יש סוללות CMOS נשלפות. אם הסוללה לא תשתחרר, אל תכפה אותה.

ראשית, וודא שהמחשב כבוי ואתה מקורקע כדי שלא תפגע בלוח האם באמצעות חשמל סטטי. אתר את הסוללה העגולה והשטוחה על לוח האם והסר אותה בזהירות. המתן חמש דקות לפני החזרת הסוללה למקומה.

קרדיט תמונה: ג'ון לסטר

ניקוי ה- CMOS צריך להתבצע תמיד מסיבה כלשהי - כגון פתרון בעיות במחשב או ניקוי סיסמת BIOS שנשכחה. אין שום סיבה לנקות את ה- CMOS שלך אם הכל עובד כמו שצריך.