מה ההבדל בין פייסבוק לפייסבוק לייט

פייסבוק לייט היא אפליקציית Android המיועדת לחיבורים במהירות נמוכה וטלפונים עם מפרט נמוך. זה היה זמין מחוץ לארה"ב במשך כמה שנים, ועכשיו הוא זמין גם בארה"ב. להלן ההבדלים בינה לבין אפליקציית הפייסבוק המקורית.

האפליקציה הראשית של פייסבוק שוקלת 57 מגה בייט על מוטורולה מוטו E4 שלי; פייסבוק לייט הוא 1.59 מגה בייט בלבד - זה בערך 96.5% פחות מקום. פייסבוק לייט נועדה להשתמש גם בכמות פחות זיכרון RAM ומעבד, כך שתקבלו חוויה חלקה יותר בטלפונים זולים ופחות חזקים. פייסבוק לייט אפילו עובד בטלפונים ישנים שכבר אינם נתמכים על ידי האפליקציה הרגילה. אם אתה רוצה לבדוק את זה, אתה יכול לתפוס את פייסבוק לייט מחנות Play.

קשורים: האם טלפונים זולים של Android שווים את זה?

בנוסף לשימוש בפחות משאבי מערכת, פייסבוק לייט מתוכננת לעבוד על חיבורי אינטרנט איטיים או לא יציבים כמו רשתות 2G או באזורים כפריים עם אות רע. לשם כך הוא משתמש בהרבה פחות נתונים על ידי אי הורדת תמונות ברזולוציה גבוהה או הפעלה אוטומטית של קטעי וידאו. זה יש את הבונוס הנוסף לחסוך לך כסף אם אתה בתכנית מדודה.

באופן מפתיע, פייסבוק לייט כוללת כמעט מלא כמו אפליקציית הפייסבוק הרגילה. אתה עדיין יכול לעשות לייק ולהגיב על ההודעות של חברך, לבקר בפרופילים שלהם, לפרסם בציר הזמן שלך ולעשות כל מה שאתה עושה בדרך כלל.

גם עם כל התכונות הקיימות, ההבדל שתבחין בפייסבוק לייט הוא הממשק החשוף לחלוטין עם לחצנים גדולים וחוסמים יותר ואלמנטים אחרים. זה מרגיש די מיושן, אבל זה פונקציונלי. בטלפונים עם מסכים קטנים יותר, אלמנטים ממשק המשתמש הגדולים הם בהחלט יתרון, אם כי ב- Moto E4 שלי הם פשוט מרגישים גדולים במיוחד. בצילומי המסך כאן פייסבוק לייט משמאל והאפליקציה הרגילה מימין.

האם עליכם להשתמש בפייסבוק או בפייסבוק לייט?

לפייסבוק לייט יש המון דברים. יש לו את כל תכונות הבאנר של פייסבוק, משתמש בפחות משאבי מערכת ופחות נתונים, ועובד על חיבורים איטיים יותר. החיסרון היחיד הוא שזה מרגיש די בסיסי. הממשק המופשט, הכפתורים המרובעים הגדולים וסרגל הטעינה (כן, יש סרגל טעינה) מרגיש כמו משהו מסוף שנות האלפיים. זה לא נראה כל כך שונה מאיך שאני זוכר שפייסבוק הופיעה ב- Nokia שלי.

אם יש לך טלפון אנדרואיד ראוי ותוכנית נתונים טובה לנייד, הייתי ממליץ לעמוד באפליקציית פייסבוק הרגילה. מצד שני, אם אתה מפעיל טלפון ישן יותר או רוצה לשמור נתונים ניידים, אין שום נזק לתת לו מבט. זה רק 2 מגה-בתים, והתרחיש במקרה הגרוע ביותר הוא שתחזור. זה יכול להיות גם בדיוק אפליקציית פייסבוק שאתה מחפש.