Google Meet לעומת זום: איזה מהם מתאים לך?

Google Meet ו- Zoom עשויים להיראות כמעט זהים. בעוד ששני השירותים הופכים את ועידות הווידיאו בקנה מידה גדול לקלות, לעומת זאת, הרבה יותר מתרחש מתחת למכסה המנוע. הנה מה שאתה צריך לדעת כדי לבחור את המתאים לך.

Google Meet הוא הטוב ביותר לפגישות קטנות ומהירות

גם Google Meet וגם זום מאפשרים לך לבצע שיחות וידאו בקנה מידה גדול עם עד 100 משתתפים בחינם (לתקופה מוגבלת). זה בערך כל מה שמשותף להם.

באפריל הציגה גוגל את שירות ועידות הווידיאו G Suite ברמה ארגונית לקהל הרחב. כל מי שיש לו חשבון Google יכול ליצור או להצטרף לשיחת Google Meet. עד 100 משתתפים יכולים להצטרף לשיחה, והתוכנית החינמית מאפשרת פגישות של 60 דקות (אולם מגבלת הזמן הושעתה עד 30 בספטמבר).

בעוד ש- Google Meet חסר את רוב התכונות המתקדמות ש- Zoom מציעה (עוד על כך בהמשך), מה שהיא כן מציעה הוא שירות שיחות וידאו מהיר וקל ישירות באינטרנט. אינך צריך להוריד או להתקין אפליקציה כדי להשתמש בה.

אתה פשוט נכנס לאתר Google Meet ונכנס באמצעות חשבון Google שלך. בלחיצה אחת תוכלו להתחיל שיחת וידאו (או לתזמן שיחה באמצעות יומן Google). שתף את כתובת האתר עם המשתתפים שלך, והם יכולים להצטרף לשיחה לאחר שהם נכנסים לחשבון Google שלהם.

אתה יכול לשתף את המסך שלך, לשנות את הפריסה, להשתיק את המשתתפים ולשתף טקסט או מסמכים באזור הצ'אט.

אם אתה מנוי ל- G Suite (6 דולר לחודש, למשתמש), אתה מקבל גישה לתכונות נוספות, כמו הקלטות פגישות, סטרימינג בשידור חי לעד 100,000 צופים ועד 250 משתתפי שיחה.

זהו זה, באמת. אין עוד הרבה מה להגיד כשמדובר ב- Google Meet, וזה לא דבר רע.

אם אתה רוצה דרך פשוטה, פרטית ופשוטה לקפוץ במהירות לפגישה עם 10 עמיתים או 6 חברים, השתמש ב- Google Meet. אם אתה רוצה יותר מזה, תצטרך ללכת לטריטוריה של זום.

זום הוא הטוב ביותר לפגישות בקנה מידה גדול

אתה יודע שמשהו פופולרי כשהוא הופך לפועל, וזום כבר עבר את אבן הדרך הזו. כמו שאנשים אומרים "גוגל את זה" במקום "חפש את זה", הם גם אומרים "בואו התקרב" בהתייחס לפגישות ושיחות מקוונות. ואז, כמובן, יש גם את כל העניין של Zoombombing.

אין ספק שזום מילאה תפקיד גדול בחיים המקצועיים והפרטיים שלנו במהלך מגיפת הנגיף.

בקצרה, זום הוא שירות שיחות וידאו בקנה מידה גדול ארגוני עם טונות של תכונות (לא הגזמה), ויש לו תוכנית חינמית. התוכנית החינמית מאפשרת לך להתקשר עד 100 משתתפים ולהשתמש בתכונות רבות, אך זמן הפגישה מוגבל ל -40 דקות.

גם עם התוכנית החינמית תוכלו להקליט שיחה, להשתיק את המשתתפים, לשוחח בצ'אט, לשתף מסמכים או למסך, לבצע שיחות וידאו HD, להשתמש בלוח לבן או ברקע וירטואלי, לשלוח סמלי אמוג'י ועוד.

תוכנית ה- Pro של Zoom עולה 15 דולר לחודש, לכל מארח, אך תקבלו מגבלת זמן מוגדלת לפגישה של 24 שעות ותכונות מתקדמות לבקרת פגישות.

גם Google Meet וגם זום פועלים באינטרנט. כל מי שיש לו קישור יכול להצטרף דרך דפדפן אינטרנט, בין אם הוא מתקין את האפליקציה ובין אם לאו.

כאשר זום לא עובר יום קשה במיוחד (עם שערוריית פרטיות או כאשר הוא עומס כבד), זהו שירות סולידי ואמין שמתאים לפגישות גדולות. בנוסף, עבור רוב האנשים, זה בטוח לשימוש. זה יכול להתמודד עם 100 משתתפים בשיחת HD למספר שעות בסדר גמור.

היתרונות הנוספים של זום הם המאפיינים שלו - הרבה הרבה.

קשורים: 8 דרכים לאבטח את שיחת הווידאו הזום הבאה שלך

אם אתה רוצה תכונות, אתה רוצה זום

אם נפרט את כל התכונות הגדולות והקטנות שיש ל- Zoom ול- Google Meet אין, היינו עוברים את מגבלת הזמן של 40 דקות של Zoom בקלות. עם זאת, רשמנו להלן כמה מהגדולות:

  • הקלטה:  אתה יכול להקליט את הפגישות שלך במחשב שלך. אם יש לך תוכנית בתשלום, תוכל להקליט אותם גם לענן. ב- Google Meet, רק מנויי G Suite יכולים להקליט פגישות.
  • רקע וירטואלי : מטשטוש, לתמונות סטילס ורקע וידאו, זום כולל את כולם. ל- Google Meet אין.
  • חדר המתנה: כאן תראה רשימת משתתפים שמחכים להצטרף לשיחת הזום שלך. אתה יכול להוסיף משתתפים או לבעוט אותם מפגישה מבלי לנתק אותם.
  • לוח לבן: זה מובנה על זום. ב- Google Meet תצטרך להשתמש במשהו כמו Google Jamboard.
  • תצוגת גלריה: באפשרותך להציג עד 49 משתתפים בזום. Google Meet יציג רק 16 משתתפים בתצוגת האריחים שלה.
  • אינטראקציה: זום כולל תכונות של תגובת יד ואמוג'י שחסר ל- Google Meet.

כאשר אתה מסתכל על רשימה זו, אתה יכול לראות בבירור מדוע זום כל כך פופולרי. זה תוכנן בבירור לשימוש ברמת הארגון ועובד טוב מאוד גם למטרות מקצועיות. אם אתה ראש צוות או מורה, סביר להניח שתשתמש בכל התכונות המפורטות לעיל.

זו הסיבה שאתה צריך לשקול אילו תכונות באמת חשובות לך לבחור בתוכנת שיחות הווידאו המתאימה. אם אתה זקוק אפילו לאחת מהתכונות הבלעדיות של זום, ובכן, הבחירה שלך נעשתה.

קשורים: כיצד לשנות את רקע הזום שלך לתצלום או לסרטון מהנה

אם אתה רוצה פשטות, בחר ב- Google Meet

תכונות אינן הכל. עבור אנשים מסוימים, מגבלת השיחות של זום של 40 דקות עשויה להיות מגבילה מדי. מגבלת הזמן של 60 דקות ל- Google Meet טובה בהרבה, מכיוון שפגישות, שיעורים או אירועים רבים נמשכים זמן רב כל כך.

ייתכן שלא תרצה לשלם 15 דולר לחודש עבור חשבון Zoom Pro.

אם אתם מחפשים שירות פשוט המאפשר לכם לקפוץ במהירות לשיחת וידאו עם עמיתים או חברים ואולי לשתף את המסך שלכם, תוכלו להסתדר בסדר גמור בתוכנית החינמית של Google Meet.

אם אינך אוהב את Google Meet או את Zoom, יש אפשרויות אחרות שאתה יכול לבדוק, כולל Microsoft Teams ו- Cisco Webex Meetings.