כיצד לפתוח את שורת הפקודה כמנהל ב- Windows 8 או 10

רוב הזמן, פתיחת שורת הפקודה כמשתמש רגיל היא כל מה שאתה צריך. לפעמים, עם זאת, יהיה עליך לפתוח את שורת הפקודה כמנהל כדי שתוכל להפעיל פקודות הדורשות הרשאות ניהול.

Windows מציעה הרבה דרכים שונות לפתיחת שורת הפקודה, ועם הרבה מהשיטות הללו תוכלו גם לפתוח את שורת הפקודה עם הרשאות מנהל. הראינו לך בעבר כיצד לעשות זאת ב- Windows 7 ו- Vista, כך שכאן נתמקד בשלוש דרכים מהירות בהן תוכל לפתוח את שורת הפקודה עם הרשאות מנהל ב- Windows 8 ו- 10.

אפשרות ראשונה: השתמש בתפריט משתמשי כוח (Windows + X)

גם Windows 8 וגם 10 מציעים תפריט משתמשי כוח שאליו אתה יכול לגשת על ידי לחיצה על Windows + X או פשוט לחיצה ימנית על כפתור התחל. בתפריט משתמשים חשמליים בחר "שורת פקודה (מנהל מערכת)".

הערה : אם אתה רואה את PowerShell במקום שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח, זה מתג שהתרחש עם עדכון היוצרים עבור Windows 10. קל מאוד לחזור ולהציג את שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח אם אתה רוצה, או שאתה יכול לנסות את PowerShell. אתה יכול לעשות כמעט כל דבר ב- PowerShell שאתה יכול לעשות בשורת הפקודה, בתוספת הרבה דברים שימושיים אחרים.

קשורים: כיצד להחזיר את שורת הפקודה לתפריט משתמשים חשמליים של Windows + X

כאשר אתה מפעיל את שורת הפקודה עם הרשאות מנהל, סביר להניח שתראה חלון "בקרת חשבון משתמש" המבקש הרשאה להמשיך. המשך ולחץ על "כן".

לאחר שפתח את חלון "מנהל מערכת: שורת פקודה", תוכל להפעיל כל פקודה, בין אם היא דורשת הרשאות ניהול או לא.

אפשרות שנייה: השתמש בתפריט התחל

ניתן גם לפתוח שורת פקודה ניהולית באמצעות תפריט התחל בלבד (או מסך התחל ב- Windows 8). לחץ על התחל, הקלד "פקודה" ותראה "שורת הפקודה" כתוצאה העיקרית. לחץ לחיצה ימנית על התוצאה ובחר "הפעל כמנהל".

אפשרות שלוש: השתמש בתיבת ההפעלה

אם אתה רגיל להשתמש בתיבה "הפעל" לפתיחת אפליקציות, תוכל להשתמש בה להפעלת שורת הפקודה עם הרשאות מנהל. לחץ על Windows + R כדי לפתוח את התיבה "הפעל". הקלד "cmd" בתיבה ואז הקש Ctrl + Shift + Enter כדי להפעיל את הפקודה כמנהל.

ועם זה, יש לך שלוש דרכים קלות מאוד להפעיל פקודות בחלון שורת הפקודה כמנהל.