כיצד לשמור על פריטי Minecraft שלך כשאתה מת (ועוד טריקים חכמים)

זה קורה אפילו לחוקר הזהיר ביותר: אתה רחוק מהבית, אתה מת, וכל שלל היקר שלך נשאר יושב בערמה רחוקה ורחוקה. נמאס לכם לאבד את שללכם? אין בעיה. המשך לקרוא כאשר אנו מראים לך כיצד לגרום למלאי Minecraft שלך להימשך לאחר המוות (יחד עם כמה טריקים שימושיים אחרים לשינוי המשחק).

הערה: הדרכה זו מתמקדת במהדורת המחשב של Minecraft מכיוון שכיום, לא Minecraft Pocket Edition או Minecraft Console Edition תומכות בעריכת המשתנים במשחק הנדרשים להפעלת מלאי מתמשך וכדומה. אם זה ישתנה, נעדכן את ההדרכה בהוראות למהדורות האחרות. 

מדוע אני רוצה לעשות זאת?

אנחנו תומכי ענק לשחק במשחק כמו  שאתה  רוצה לשחק בו ובמקרה של משחק כמו Minecraft, המשחק נועד על מנת לעודד את השחקנים לעשות זאת בדיוק: לבנות, ליצור, לתפעל ולערוך את הסרט עולם כדי ליצור את יקום המשחק ולשחק חוויה שהם רוצים.

היבט מסוים אחד בתכנית המשחק המוגדרת כברירת מחדל, שלשחקנים רבים מתסכלים למדי, הוא הדרך בה מלאי השחקנים מושמט עם המוות. כברירת מחדל, כשאתה מת במיינקראפט אתה מאבד ניסיון (וחלק מהחוויה הזו נושרת ככדורי ניסיון בנקודת המוות) ואתה מאבד את כל המלאי האישי שלך גם במיקום זה: כל השריון שלך, כלי הנשק, הכלים וכל השלל שאתה נושא נופל לערמה מפוזרת (כפי שניתן לראות בתצלום המסך למטה).

בעוד שאנשים מסוימים נהנים מהאתגר של הסדר כזה, יש הרבה פעמים שזה פשוט מעצבן. אם אתה מת רחוק מאוד מהבית בעת חקירה, למשל, ואין לך מושג איפה היית כשמת, אז שריון היהלומים שלך ושלל אחר שנצברו קשה הם כמו נעלמים.

למרבה המזל, זה די קל לערוך את דגל המשחק המציין אם אתה מחזיק את המלאי שלך עם המוות או לא, כמו גם כמה דגלים שימושיים אחרים שמשנים התנהגויות אחרות של המשחק. בואו נסתכל כיצד לשמור על מלאינו ולבצע עריכות שימושיות אחרות כעת.

שינוי כללי המשחק של מיינקראפט

ישנן פקודות רבות שתוכל לבצע ב- Minecraft באמצעות קונסולת הפקודה במשחק, אך רק בערך תריסר מהן יש שינויים מתמשכים במשתני המשחק. אתה יכול, למשל, לתת לעצמך דברים במצב יצירתי (או במצב הישרדות כשהבגדים מופעלים) באמצעות הפקודה / give אך פעולה זו אינה משנה את מצב המשחק.

כיצד להשתמש בפקודות

עבור שינויים באמת במשחקים עלינו לשנות את המשתנים "כללי המשחק" באמצעות הפקודה / gamerules. כל פקודות המשחק, כולל הפקודה / gamerules מוזנות לתוך Minecraft דרך תיבת הצ'אט (אשר מתפקדת כקונסולת פקודה כאשר לפני הקלט תו "/").

קשורים: כיצד לעבור עולם מיינקראפט מהישרדות ליצירתי להארדקור

לפני שנמשיך חשוב לציין כי הפקודה / gamerule ואפשרויות פקודה רבות עוצמה אחרות פועלות רק בשרתים אם אתה מנהל המערכת או אחד המפעילים, והם פועלים רק במשחקים מרובי משתתפים נגן יחיד / פתוח לרשת LAN אם יש לך צ'יטים אפשריים בתפריט יצירת המשחק כאשר יצרת לראשונה את עולמך או באופן זמני באמצעות הטריק פתוח לרשת LAN.

פתח את תיבת הצ'ט על ידי לחיצה על T (לחלופין תוכל להשתמש במקש "/" כקיצור דרך שיפתח את תיבת הצ'אט ויצפה אותו מראש עם התו "/"). הפורמט של הפקודה / gamerules הוא כדלקמן.

/gamerules [value]

המשתנה הוא תמיד יחיד (אין רווחים בין שמות חוקים מרובי מילים) והוא תמיד תלוי רישיות. הערך [ערך] הוא תמיד בוליאני של "נכון" או "שקר" כדי להחליף את כלל המשחק  למעט במקרה של כלל משחק יחיד; כלל המשחק "randomTickSpeed" המאפשר להגדיל או להקטין את מספר קרציות שעון המשחק האקראיות הגורמות לצמיחת צמחים ולשינויים אחרים על ידי התאמה מבוססת שלמה (0 משבית את הסימון האקראי, כל מספר שלם חיובי יגדיל אותו בכמות X).

מאפשר keepInventory

אחד מהשינויים הכי יעילים בכללי המשחק שאתה יכול לעשות, ללא ספק, הוא להחליף את הכלל "keepInventory". כפי שהזכרנו לעיל (וכפי שאתה מודע היטב אם התפנית לחפש הדרכה זו) כשאתה מת אתה משחרר את כל הפריטים שלך ובוזז סביבך, ככה.

בצילום המסך לעיל תוכלו לראות בבירור כי סרגל מלאי הגישה המהירה שלנו ריק וכל שללנו מונח על האדמה סביבנו. זה מצער (ואם אתה מת בבור לבה לעולם לא תקבל את השלל הזה בחזרה).

בואו נתקן זאת כעת על ידי עריכת "keepInventory". משוך את חלון הצ'אט במשחק שלך והזן את הפקודה הבאה (זכור שהוא תלוי רישיות).

/gamerule keepInventory true

עכשיו תראה מה קורה כשאנחנו מתים כשהדגל keepInventory מוגדר.

תסתכל על זה! אנחנו מתים אבל אנחנו עדיין אוחזים בחרב שלנו, מחוון השריון מעל סרגל הכלים שלנו מציין שאנחנו עדיין לובשים את השריון שלנו, וסרגל הכלים עצמו עדיין עמוס באספקה ​​שלנו. כבונוס נוסף, מעבר לשמירה על השלל היקר שלנו, תבחין גם שאין כדורי ניסיון שמסתובבים. כאשר הדגל keepInventory דולק, אתה גם לא מפיל כדורי ניסיון. (לא אכפת לנו דרך לתקן זאת כך שאיבדת ניסיון אך לא את שללך, אך נכון לעכשיו אין כלל משחק לכך).

כללי משחק שימושיים אחרים

בנוסף לכלל המשחק שימושי keepInventory, ישנם ארבעה עשר כללי משחק אחרים שתוכלו לערוך בקלות במשחק. בעוד שחלק מחוקי המשחק ספציפיים מאוד לניהול שרתים (כמו דגל "commandBlockOutput" המציין אם יש להודיע ​​למנהלי משחק או לא כאשר בלוקי פקודה מבצעים פקודות משחק), רבים מהם מאוד שימושיים בנגן יחיד מקומי ובמקומי פשוט. משחקים מרובי משתתפים מדי.

אתה יכול לקרוא את הרשימה המלאה של פקודות כללי המשחק בוויקי Minecraft, ואתה יכול גם להקליד / משחקים וללחוץ על מקש Tab כדי לרשום את כל כללי המשחק הזמינים כפי שנראה בצילום המסך לעיל. אמנם אנחנו לא מתכוונים לרשום ולהסביר את כולם, אך הנה הפקודות המועדפות עלינו בנגן יחיד.

עצור אש התפשטות

כולנו היינו שם. אתה בונה את הבית הראשון שלך. הקמתם אח עובד עם לבה או רשת. אתה טופח על הגב בבית בנוי היטב ואז הדבר הבא שאתה יודע, הגג בוער. אלא אם כן אש הכילה בקפידה ובצורה נכונה ב- Minecraft תתפשט. לבה, רשתות וברקים יכולים להתחיל ולהפיץ שריפות, כך שאם אתה לא רוצה לחזור מהמוקש שלך כדי לגלות שכל הבית שלך נשרף זו פקודה מאוד שימושית.

השבת את התפשטות האש באמצעות הדברים הבאים.

/gamerule doFireTick false

בנוסף לשמירת מכת ברק ומקורות אש טבעיים אחרים מפני פגיעה בדברים, זה גם מאוד שימושי אם אתה רוצה לשלב אש ולבה בעיצוב שלך מבלי לדאוג שמבנים דליקים סמוכים עולים בעשן. כאשר התפשטות האש מושבתת אתה יכול לעשות דברים בלתי סבירים כמו לבנות לוח שחמט העשוי מאבני צמר ולבה כפי שנראה לעיל.

הפסיקו את אבלות האספסוף

"האבל על האספסוף" ב- Minecraft הוא היכולת של אספסוף המשחק לקיים אינטראקציה עם אובייקטים במשחק. בכל פעם שזומבי מרים פריט ונושא אותו, אנדרמן מושך בלוק מהנוף שמסביב ורוכס איתו, או כל אספסוף אחר שמתקשר עם פריט או בלוק, זו סוג של אבל של אספסוף.

אם אתה מעדיף שזומבים לא יוכלו לברוח עם שללך או שהאנדרמן לעולם לא יוכל לשלוף חסימה במבנה שעיצבת בקפידה במצב הישרדות, אתה יכול לכבות את צער האספסוף באמצעות הפקודה הבאה.

/gamerule mobGriefing false

היזהר כי כיבוי האבל של האספסוף משבית את כל האינטראקציות בין האספסוף, כולל אלה שפירות או מועילות. לדוגמא, כבשים כבר לא ישמידו גושי דשא בזמן מרעה (פעילות שפירה יחסית) ויכולתם של תושבי הכפר לשתול יבולים מחדש (פעילות מועילה) תיעלם.

תיהנו מאור יום קבוע

כשאתה משחק במשחק הישרדות, מחזור היום / לילה מוסיף עניין ואתגר למשחק. כשאתה בונה, לעומת זאת, הרכיבה המתמדת של היום והלילה (והקושי לעבוד בחושך למחצה) יכולים להזדקן באמת. למרבה המזל, אתה יכול בקלות לעבור בין מחזור אור היום.

/gamerule doDaylightCycle false

חשוב לציין כי הפקודה שלעיל לא מגדירה לצמיתות את המשחק לשעות היום, אלא מגדירה את המשחק לצמיתות לשעה בה אתה מוציא את הפקודה.

ככזה זה שימושי לא רק להגדרת המשחק לקבוע קבוע בשמש בצהריים בהירה, אלא גם לתקן את המשחק בחושך קבוע אם מוחל באמצע הלילה. אם אתה רוצה מעין חושך סיבירי לחצי שנה כדי להילחם בעדר אחרי עדר זומבים, אתה יכול לנעול את המשחק בחצות עד שתתעייף מהרפתקה.

משתוקקים למאמרים נוספים של Minecraft? עיין באוסף הנרחב שלנו של טיפים, טריקים ומדריכים של Minecraft. יש לך שאלה או הדרכה של Minecraft שתרצה לראות אותנו כותבים? תירה לנו דוא"ל בכתובת [email protected] ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לעזור.