מדוע ה- Nexus 7 שלי כל כך איטי? 8 דרכים להאיץ את זה שוב

נראה שכולם מתלוננים על כך שהטאבלטים של Nexus 7 שלהם מאטים לאורך זמן. בטח, זה אנקדוטלי - אבל יש הרבה אנקדוטות. אנו נסקור מגוון דרכים להאיץ זאת.

אנשים רבים מדווחים כי העדכון ל- Android 4.2 האט את ה- Nexus 7. עם זאת, נראה כי בעיות רבות עלולות לגרום לאטיות של Nexus 7. חיפשנו ברחבי האינטרנט כדי לראות את הטריקים שאנשים ממליצים עליהם.

פנה מקום

אנשים רבים מדווחים כי ה- Nexus 7 מאט ככל שהוא מתמלא. כשנקסוס 7 בנפח 16GB מגיע לכ -3 GB שטח אחסון שנותר, הוא מתחיל להאט. מילוי שטח האחסון של ה- Nexus 7 גורם להאטת מהירות הכתיבה שלו ולהאטת המערכת.

זה יהיה עוד יותר בעיה אם ברשותך אחד ממכשירי ה- Nexus 7 המקוריים של 8 ג'יגה-בייט, מה שלא נותן לך הרבה מקום להתנועע לשטח אחסון. אם זה מאט, נסה להסיר אפליקציות וקבצים כדי לפנות מקום.

הפעל את TRIM (LagFix או ForeverGone)

בגלל באג עם מנהל ההתקן לאחסון ה- NAND הפנימי של ה- Nexus 7 של סמסונג, Android ב- Nexus 7 לא הוציא כראוי פקודות TRIM כדי לנקות מגזרים שאינם בשימוש. זה גרם למהירות כתיבה להאט באופן דרמטי. זה תוקן באנדרואיד 4.1.2, וכעת אנדרואיד אמורה להנפיק פקודות TRIM לאחסון הפנימי.

עם זאת, עדכון זה אינו מסייע לתקן מגזרים קיימים שהיו צריכים להיות TRIMMed בעבר, אך לא היו. כדי לעשות זאת בעצמך, תוכל לנסות את אפליקציית LagFix מ- Google Play (זה דורש שורש). יישום זה הוא ממשק חזית לכלי השירות fstrim, והוא יחתוך את האחסון הריק שלך ויפתור בעיה זו.

אם הטאבלט שלך אינו מושרש, תצטרך להשתמש ב- Forever Gone, שימלא את האחסון שלך בקבצים ריקים ואז ימחק אותם, מה שגורם ל- Android להנפיק את פקודת TRIM באחסון.

אם אתה רוצה לבדוק אם זה באמת עושה משהו, אתה יכול להריץ את אפליקציית האחסון של Androbench לפני ואחרי כדי לבדוק את מהירות כתיבת האחסון שלך ב- NAND ולראות אם הם משתפרים.

השבת זרמים של סינכרון רקעים ואפליקציות רקע אחרות

כפי שציינו במדריך לפתרון הבעיות של נקסוס 7, סנכרון זרמים ב- Google הוא גורם ידוע לשמצה ב- Nexus 7. אם ה- Nexus 7 שלך איטי מדי או אינו מגיב כראוי לאירועי מגע, פתח את אפליקציית Currents, היכנס להגדרות מסך והשבית את אפשרות הסנכרון. זה ימנע מגוגל זרמים להוריד ולכתוב כל הזמן נתונים ברקע.

ייתכן שתרצה גם להשבית את סנכרון הרקע באפליקציות אחרות, או להגדיר אותן לסנכרון לעיתים רחוקות - בעיות דומות עלולות להיגרם בגלל שאפליקציות אחרות הורידו וכתבו נתונים ברקע.

חלק מהמשתמשים ב- Reddit דיווחו כי ניתן לתקן השהיה עם Android 4.2 על ידי השבתת גישה למיקום בטאבלט שלך. זה ימנע מאפליקציות כמו Google Now ומפות Google לקבוע את המיקום הנוכחי שלך, אבל כדאי לנסות אם הטאבלט שלך מתנהג כל כך לאט. הגדרה זו תמצא תחת הגדרות -> גישה למיקום.

השתמש בדפדפן AOSP, לא ב- Chrome

אוקיי, בואו נהיה כנים - Chrome הוא איטי מאוד באנדרואיד. כרום מהיר מספיק ב- Nexus 4 של גוגל, אך זה בגלל שב- Nexus 4 יש חומרה חזקה הרבה יותר מה- Nexus 7. Chrome ב- Nexus 7 די איטי - גלילה במיוחד יכולה להיות מטומטמת מאוד. Chrome השתפר מאז שהנקסוס 7 הוצג, אך הביצועים שלו עדיין לא מספיק טובים מספיק.

הדפדפן הכלול של Android - המכונה דפדפן AOSP (Android Open Source Project) - מהיר יותר מגוגל כרום. בפרט, גלילה הרבה יותר חלקה. עם זאת, לדפדפן AOSP אין תכונות הסנכרון המצוינות של Google Chrome.

גוגל אינה כוללת את דפדפן ברירת המחדל של Android עם ה- Nexus 7, אך תוכל להתקין אותו בכל מקרה אם ה- Nexus 7 שלך מושרש. פשוט התקן את אפליקציית מתקין הדפדפן AOSP והשתמש בה להתקנת אפליקציית "הדפדפן" של AOSP בטאבלט שלך.

מחק חשבונות משתמשים מרובים

אם הגדרת מספר חשבונות משתמש ב- Nexus 7 שלך, ייתכן שתרצה להשבית אותם. כשיש לך מספר חשבונות משתמש מוגדרים, יישומים בחשבונות משתמש אחרים מסנכרנים נתונים ברקע - כך שאם יש לך שלושה חשבונות משתמש, שלושה חשבונות Gmail שונים יסונכרנו ברקע בבת אחת. אין זה מפתיע שהדבר יכול להאט את הדברים בחומרה הישנה יותר של נקסוס 7.

אם אתה יכול להסתדר בלי מספר חשבונות משתמש, מחק חשבונות משתמש אחרים ופשוט השתמש בחשבון אחד. אתה יכול לעשות זאת ממסך ההגדרות -> משתמשים.

מחק את המטמון

כדי להאיץ את העניינים, כדאי לנסות למחוק את מחיצת המטמון מתפריט השחזור של Android.

ראשית, כבה את ה- Nexus 7 שלך. לחץ והחזק את לחצני עוצמת הקול + עוצמת הקול + לחצני הפעלה כדי להפעיל את המכשיר - הוא יאותחל למסך שלמטה.

השתמש במקשי הגברת עוצמת הקול והורדת עוצמת הקול כדי לבחור באפשרות מצב שחזור ולאחר מכן לחץ על לחצן ההפעלה כדי להפעיל את מצב השחזור.

בחר באפשרות מחיקת מטמון עם מקשי עוצמת הקול והקש על הפעלה. פעולה זו תנקה את כל נתוני האפליקציה במטמון שלך, מה שעשוי לעזור להאיץ את העניינים.

פתרון בעיות במצב בטוח ואיפוס המפעל

אם ה- Nexus 7 שלך איטי, אתה יכול לנסות לאתחל אותו למצב בטוח, אשר יאתחל מערכת ברירת מחדל נקייה מבלי לטעון אפליקציות של צד שלישי. זה יידע אותך אם יישומי צד שלישי - אולי יישומונים, טפטים חיים או אפליקציות אחרות שעובדות ברקע - מאטים את המערכת שלך.

ניתן גם לבצע איפוס למפעל ולהתחיל מחדש מאפס. חלק ניכר מהנתונים שלך מסונכרן עם חשבון Google שלך, כולל רשימת אפליקציות שהתקנת, כך שתוכל לשחזר חלק ניכר מהנתונים שלך לאחר האיפוס.

שדרוג לאחור או התקנת ROM מותאם אישית

אם אתה חושב שגוגל פישל ב- Nexus 7 עם Android 4.2, יש חדשות טובות - אתה יכול לשדרג לאחור ל- Nexus 7 ל- Android 4.1.2. רק תצטרך להוריד את תמונת המפעל המתאימה מגוגל ולהבהב אותה עם קובץ ה- bat הכלול. אנחנו לא יכולים להבטיח שזה יתקן את בעיית המהירות שלך, אבל כדאי לנסות אם אתה זוכר שהטאבלט שלך היה הרבה יותר מהיר עם Android 4.1 ואף אחת מהשיטות לעיל לא עבדה עד כה.

כמו בכל מכשיר אנדרואיד, כדאי גם להתקין ROM של צד שלישי כמו Cyanogenmod.

המציאות היא שלנקסוס 7 לא הייתה חומרה מדהימה כשהוא הוצג לפני למעלה משנה. אין זה מפתיע שהנקסוס 7 איטי יותר מהאייפד מיני ומטאבלטים אחרים, מכיוון שבנקסוס 7 פשוט יש ערכת שבבים איטית יותר. ערכת השבבים Tegra 3 הישנה יותר של NVIDIA פשוט אינה תחרותית עם החומרה העדכנית ביותר. מסיבה זו, גוגל צפויה להשיק בחודש הקרוב נקסוס 7 חדש עם תוכנות פנים מעודכנות.

האם יש לך טיפים נוספים לזירוז Nexus 7?

קרדיט תמונה: יוהאן לרסון בפליקר