מה ההבדל בין רשתות פרטיות וציבוריות ב- Windows?

Windows מאפשר לך להגדיר כל רשת שאליה אתה מתחבר לרשת "פרטית" או "ציבורית". כאשר אתה מתחבר לרשת בפעם הראשונה, Windows 10 שואל אם אתה רוצה שניתן יהיה לגלות את המחשב שלך או לא על ידי מחשבים אחרים.

אפשרות זו מסייעת ל- Windows להבין את סוג הרשת שאליה אתה מתחבר כך שהיא תוכל לבחור את ההגדרות הנכונות. לדוגמה, Windows יתנהג בצורה שמרנית הרבה יותר ברשתות ציבוריות מאשר ברשת הביתית שלך, מה שיגביר את האבטחה שלך.

ציבורי לעומת פרטי

אתה יכול להתאים אישית את האופן שבו Windows מתייחס לרשתות פרטיות וציבוריות, אך כך זה עובד כברירת מחדל.

ברשתות פרטיות, Windows מאפשר תכונות גילוי רשת. התקנים אחרים יכולים לראות את מחשב Windows שלך ברשת, מה שמאפשר שיתוף קבצים קל ותכונות אחרות ברשת. Windows ישתמש גם בתכונת הקבוצה הביתית כדי לשתף קבצים ומדיה בין המחשבים שלך.

ברשתות ציבוריות - כמו אלה שבבתי קפה - אתה לא רוצה שהמחשב שלך ייראה על ידי אחרים, או שישתף איתם את הקבצים שלך. אז Windows מכבה את תכונות הגילוי האלה. זה לא יופיע למכשירים אחרים ברשת ולא ינסה לגלות אותם. גם אם הגדרת קבוצה ביתית במחשב שלך, היא לא תופעל ברשת ציבורית.

זה פשוט, באמת. Windows מניחה שהרשתות הפרטיות שלך - כמו רשתות הבית או העבודה שלך - הן רשתות מהימנות ומלאות בהתקנים אחרים שאולי תרצה להתחבר אליהם. Windows מניחה שרשתות ציבוריות מלאות במכשירים של אנשים אחרים שאינך רוצה להתחבר אליהם, ולכן היא משתמשת בהגדרות שונות.

כיצד לעבור רשת מציבורית לפרטית או פרטית לציבורית

בדרך כלל אתה מקבל החלטה זו בפעם הראשונה שאתה מתחבר לרשת. Windows ישאל אם ברצונך שהמחשב שלך יתגלה ברשת זו. אם תבחר כן, Windows מגדיר את הרשת כפרטית. אם תבחר לא, Windows מגדיר את הרשת כציבורית. תוכל לראות אם רשת פרטית או ציבורית מחלון מרכז הרשת והשיתוף בלוח הבקרה.

ב- Windows 7, תוכל ללחוץ על הקישור מתחת לשם הרשת כאן ולהגדיר את הרשת ל"רשת ביתית "," רשת עבודה "או" רשת ציבורית ". רשת ביתית היא רשת פרטית, ואילו רשת Work היא כמו רשת פרטית בה הגילוי מופעל אך שיתוף קבוצה ביתית אינו.

כדי להחליף רשת לציבורית או פרטית ב- Windows 10, יהיה עליך להשתמש באפליקציית ההגדרות.

אם אתה משתמש בחיבור Wi-Fi, התחל תחילה לרשת ה- Wi-Fi שברצונך לשנות. הפעל את אפליקציית ההגדרות, בחר "רשת ואינטרנט", בחר "Wi-Fi", גלול למטה ולחץ על "אפשרויות מתקדמות".

אם אתה משתמש בחיבור אתרנט קווי, התחבר לרשת זו. הפעל את אפליקציית ההגדרות, בחר "רשת ואינטרנט", בחר "אתרנט" ולחץ על שם חיבור ה- Ethernet שלך.

תראה כמה אפשרויות לאיזו רשת Wi-Fi או רשת אתה מחובר כרגע. האפשרות "הפוך את המחשב הזה לגלוי" שולטת אם רשת ציבורית או פרטית. הגדר אותו למצב "פועל" ו- Windows יתייחס לרשת כאל רשת פרטית. הגדר אותו למצב "כבוי" ו- Windows יתייחס לרשת כאל רשת ציבורית.

זה קצת מבלבל מכיוון שלוח הבקרה עדיין מתייחס לרשתות "ציבוריות" ו"פרטיות ", בעוד שאפליקציית ההגדרות רק מתייחסת לשאלה אם מחשב" "ניתן לגלות". עם זאת, מדובר באותה הגדרה - היא פשוט מנוסחת ונחשפת בצורה שונה. החלפת מתג זה באפליקציית ההגדרות תעביר רשת בין ציבורי לפרטי בלוח הבקרה.

כיצד להתאים אישית הגדרות גילוי וחומת אש

Windows 10 מנסה בבירור לפשט את הדברים על ידי השמטת אפשרויות נוספות מאפליקציית ההגדרות ופשוט להתייחס לשאלה אם רשת "ניתנת לגילוי" או לא. עם זאת, עדיין יש מגוון אפשרויות בלוח הבקרה שנכנסות לתוקף באופן שונה ברשתות ציבוריות ופרטיות.

כדי להתאים את הגדרות הגילוי, פתח את לוח הבקרה, בחר "הצג סטטוס ומשימות רשת" תחת רשת ואינטרנט ולחץ על "שנה הגדרות שיתוף מתקדמות". מכאן תוכלו לשלוט בהגדרות גילוי רשת, שיתוף קבצים והקבוצות הביתיות עבור רשתות ציבוריות ופרטיות. תוכל אפילו לאפשר גילוי ברשתות ציבוריות, אם תרצה לעשות זאת מסיבה כלשהי. לחלופין, תוכל להשבית את הגילוי ברשתות פרטיות. כברירת מחדל, "שיתוף קבצים ומדפסות" בסגנון ישן יותר מושבת בשני סוגי הרשתות, אך ניתן להפעיל אותו בשתי האפשרויות או בשתיהן.

לחומת האש של Windows יש גם הגדרות שונות עבור רשתות פרטיות וציבוריות. בלוח הבקרה, תוכלו ללחוץ על "מערכת ואבטחה" ואז ללחוץ על "חומת האש של Windows" ולהגדיר את אפשרויות חומת האש המובנית. לדוגמא, ייתכן ש- Windows ישבית את חומת האש ברשתות פרטיות אך יאפשר זאת ברשתות ציבוריות, אם אהבת - אך אנו בהחלט לא ממליצים על כך. אתה יכול גם ללחוץ על "אפשר יישום או תכונה דרך חומת האש של Windows" ותוכל להתאים את כללי חומת האש כך שיתנהגו אחרת ברשתות ציבוריות או פרטיות.

הגדר רשתות נגישות לציבוריות ואלו שבביתך או במקום עבודתך כפרטיות. אם אתה לא בטוח איזה - למשל, אם אתה בבית של חבר - אתה תמיד יכול פשוט להגדיר את הרשת לציבורית. יהיה עליך להגדיר רשת לפרטית רק אם תכננת להשתמש בתכונות גילוי רשת ושיתוף קבצים.