מה חדש בעדכון של Windows 10 באוקטובר 2020 (20H2), זמין כעת

העדכון של Windows 10 באוקטובר 2020, הידוע גם בשם עדכון 20H2, נמצא כאן. עדכון זה מתמקד בתיקוני באגים וביצועים, אך יש בו כמה שינויים גדולים יותר - כמו הסרת לוח הבקרה של המערכת.

מאמר זה מעודכן עם השינויים האחרונים החל מהגרסה הסופית של עדכון 20H2, שפורסם ב -20 באוקטובר 2020. הוא ידוע גם בשם Windows 10 גרסה 2009, ומספר ה- build שלו הוא 19042.572.

כיצד להתקין את העדכון כעת

כדי להתקין את העדכון בדרך הרשמית, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> Windows Update. לחץ על "בדוק אם קיימים עדכונים". אם העדכון זמין למחשב שלך, תראה "עדכון תכונות ל- Windows 10, גירסה 20H2" כאן. לחץ על "הורד והתקן" כדי להשיג אותו.

אם העדכון אינו זמין עבור המחשב האישי שלך, הדבר מצביע על כך שמיקרוסופט אינה בטוחה שהוא יביא ביצועים טובים עדיין בחומרת המחשב. כדי להתקין את העדכון בכל מקרה, הורד והפעל את הכלי Microsoft Assistant Update. עבור אל הדף הורד את Windows 10 ולחץ על "עדכן כעת" כדי לקבל אותו.

אזהרה : הפעלת כלי זה מדלגת על תהליך ההשקה ההדרגתי. אתה עלול להיתקל באגים עם העדכון בחומרת המחשב אם אתה משתמש בו. אנו ממליצים לך להמתין עד שהעדכון יוצע למחשבך באמצעות Windows Update לפני שתתקין אותו.

קשורים: כיצד להתקין את עדכון אוקטובר 2020 של Windows 10 (20H2)

אין הרבה חדש וזה חדשות גדולות!

עדכון Windows 10 באוקטובר 2020 (גרסה 20H2) אמנם מציע כמה שינויים בולטים - חלונית המערכת הקלאסית בלוח הבקרה נעלמת - אך בעיקר כוללת שינויים קטנים יותר. זה מאוד מרגש.

בטח, היה לנו עדכון קטן יותר בשנה שעברה עם 19H2 (עדכון נובמבר 2019) ואחריו עדכון גדול יותר עם 20H1 (עדכון מאי 2020). אך מיקרוסופט התעקשה כי אין תוכנית לבצע עדכון קטן ולאחריו עדכון גדול מדי שנה. הפעם, 20H2 יכול בקלות היה להיות עוד מהדורה גדולה ומלאה בתכונות. במקום זאת, מיקרוסופט לוקחת את עדכון ה- 20H1 הקיים ומלטשת אותו עוד יותר.

עדכון זה אמור להיות יציב למדי בגלל כל המאמץ ההוא שקשור לליטוש ותיקון באגים. אלה חדשות טובות עבור משתמשי Windows 10.

זה תרגום מיקרוסופט לאנגלית שלנו למה שקורה, בכל מקרה. כך מבטאת זאת מיקרוסופט: "Windows 10 גרסה 20H2 תציע סט מקיף של תכונות לשיפור הביצועים ולשיפור האיכות."

עדכון זה יהיה מהיר להתקנה, בדיוק כמו 19H2 שהיה. אם אתה כבר מריץ את עדכון מאי 2020 (20H1), התקנתו תהיה מהירה כמו התקנת עדכון חודשי רגיל - אין צורך בהורדה ארוכה או בהפעלה מחדש ארוכה.

מיקרוסופט הסירה את לוח הבקרה של המערכת

בגירסה זו של Windows, דף "המערכת" הקלאסי בלוח הבקרה הוסר. כשתנסה לפתוח אותו, תועבר לדף אודות באפליקציית ההגדרות החדשה.

זה לא עניין גדול כמו שזה נשמע. כל המידע שנמצא בחלונית ההגדרות בלוח הבקרה זמין באפליקציית ההגדרות. יש כפתור "העתק" נוח להעתקת כל הטקסט ללוח שלך, ואפילו תמצא לחצנים לפתיחת הגדרות מערכת מתקדמות כמו הגדרות BitLocker ומנהל ההתקנים בתחתית הדף.

זהו רק שלב נוסף בתהליך הארוך והאט של מיקרוסופט בהדרגה לאט לאט את לוח הבקרה. אולם לוח הבקרה לא ייעלם בקרוב - יש לו יותר מדי אפשרויות שימושיות ומיקרוסופט מעבירה אותן לאפליקציית ההגדרות החדשה באטיות רבה.

קשורים: אל תדאג: לוח הבקרה של Windows 10 בטוח (לעת עתה)

הקצה החדש של מיקרוסופט מובנה כעת

מיקרוסופט גאה בכך שזו הגרסה הראשונה של Windows 10 עם דפדפן Microsoft Edge החדש מבוסס כרום.

זה לא בהכרח חדשות גדולות - ייתכן שבכל מקרה כבר התקינה את Microsoft Edge במערכת שלך ב- Windows Update. הקצה החדש היה זמין להורדה מהאינטרנט מאז ה -15 בינואר 2020. אבל, עם המהדורה הזו, זה רשמי: הקצה החדש מחליף את הקצה הישן בגירסת הבסיס של Windows 10.

קשורים: מה שאתה צריך לדעת על הדפדפן החדש של Microsoft Edge

גש לאפליקציות אנדרואיד של טלפון הטלפון שלך במחשב האישי שלך

מיקרוסופט מרחיבה את אפליקציית "הטלפון שלך" עם תכונות נוספות המיועדות ל"מכשירי סמסונג נבחרים ". אם יש לך אחד מהטלפונים האלה, כעת תוכל לגשת לאפליקציות Android של הטלפון שלך ישירות במחשב Windows 10 שלך. הם יפעלו בטלפון שלך אבל אתה יכול להפעיל, לראות ולתקשר איתם בשולחן העבודה של Windows 10.

בעתיד, מיקרוסופט אומרת שהיא תרחיק עוד יותר:

בהמשך השנה, משתמשי Samsung Galaxy Note20 יחוו את העוצמה והנוחות של הפעלת מספר אפליקציות זה לצד זה ונמשיך לעבוד עם סמסונג כדי להביא תכונה זו למכשירים נוספים. אפליקציות יופעלו בחלונות נפרדים המאפשרים לך לקיים אינטראקציה עם מספר אפליקציות בו זמנית.

אתר האינטרנט של מיקרוסופט מציע מידע נוסף על התכונה "אפליקציות", כולל רשימה מלאה של מכשירים נתמכים שיכולים להשתמש ב"תכונת היישומים ".

קשורים: מדוע משתמשי אנדרואיד זקוקים לאפליקציית "הטלפון שלך" של Windows 10

הנושא של תפריט ההתחלה תואם טוב יותר את הסמלים החדשים של חלונות 10

תפריט התחלה מקבל "אריחים מודעים לנושא". כעת, רקע האריחים יהיה בהיר או כהה כדי להתאים לנושא Windows 10 שבו אתה משתמש - בהיר או כהה.

בעבר, תפריט התחל השתמש בצבע המבטא שלך, כלומר נושא ברירת המחדל של Windows 10 השתמש במגוון סמלים כחולים על רקע כחול. המעבר לשימוש בצבעי נושא סטנדרטיים פירושו שסמלי היישומים החדשים של Windows 10 נראים טוב יותר בתפריט התחל.

אתה עדיין יכול להחזיר את האריחים המתאימים לנושא שלך. פשוט עבור אל הגדרות> התאמה אישית> צבע, הפעל מצב כהה (או לפחות הפעל כהה עבור "מצב Windows המוגדר כברירת מחדל שלך") ואמור ל- Windows להציג את צבע המבטא ב"התחל, שורת המשימות ומרכז הפעולות ".

קשורים: כיצד להפעיל את ערכת הנושא החדשה של Windows 10

Alt + Tab מציג כרטיסיות דפדפן Edge כברירת מחדל

Windows 10 מציג כעת כרטיסיות דפדפן במתג Alt + Tab שלך - אם אתה משתמש ב- Edge. במקום להציג רק תמונה ממוזערת של Edge עבור כל חלון דפדפן, תראה מספר כרטיסיות שונות במתג Alt + Tab. לכן, אם אתה משתמש במספר דפי אינטרנט בו זמנית, תוכל למצוא ולעבור ביניהם במהירות באמצעות Alt + Tab.

אם אתה לא אוהב את זה, זה בסדר - ניתן להגדרה. עבור אל הגדרות> מערכת> ריבוי משימות ותגדיר את Alt + Tab כדי להציג את שלוש או חמש הכרטיסיות האחרונות שלך - או כבה אותה לחלוטין וקבל חוויה Alt + Tab קלאסית יותר.

יש להניח כי דפדפנים אחרים כמו גוגל כרום ומוזילה פיירפוקס יוכלו לבחור להשתלב עם מתג Alt + Tab בעתיד ולהציג גם כרטיסיות דפדפן. אחרי הכל, הקצה החדש חולק את קוד ה- Chromium בעל קוד פתוח עם Google Chrome.

קשורים: Windows 10 יציג בקרוב כרטיסיות דפדפן Edge ב- Alt + Tab

שיפורים לאתרים מוצמדים בשורת המשימות ב- Edge

מיקרוסופט גרמה גם לאתרים מוצמדים בשורת המשימות לעבוד טוב יותר. כאשר אתה מצמיד אתר לשורת המשימות שלך באמצעות Microsoft Edge, אתה יכול כעת ללחוץ (או להעביר את העכבר מעל) על סמל שורת המשימות כדי לראות את כל כרטיסיות הדפדפן שלך לאתר זה.

לכן, אם אתה מצמיד את Gmail לשורת המשימות שלך ב- Edge ויש לך כרטיסיות Gmail פתוחות בכמה חלונות דפדפן, תוכל ללחוץ על סמל Gmail כדי למצוא אותם - גם אם הם קבורים בחלונות דפדפן אחרים של Edge.

קשורים: כיצד להצמיד אתר לשורת המשימות של Windows 10 או לתפריט התחל

אין עוד התראות פועלי רועש

אם השתמשת בתכונת ה- Focus Assist של Windows 10 - שמסתירה באופן אוטומטי התראות בזמן שאתה משחק במשחקים ומשתמשת ביישומים אחרים במסך מלא, בין היתר - סביר להניח שתבחין שהיא יכולה להיות ממש רועשת.

ברוח של לא להפריע לך בהתראות, פוקוס אסיסט קופץ כדי להראות לך התראה כי היי, זה לא הולך להראות לך שום התראות! וכשסיימת עם הפעילות ה"ממוקדת "שלך, Focus Assist יציג סיכום של כל ההודעות שהוא לא הראה לך. זה די מסיח את הדעת.

כעת, מיקרוסופט מבטלת כברירת מחדל את כל ההתראות של Focus Assist, אם כי עדיין תוכל להפעיל אותן מחדש בהגדרות.

קשורים: כיצד להשבית את ההודעות המסייעות למוקד המעצבן של Windows 10

אפשרויות רענון בקצב בהגדרות

כעת תוכל לשנות את קצב הרענון של המחשב שלך באפליקציית ההגדרות - מבלי לבקר בלוח הבקרה הישן. כדי למצוא אפשרות זו, עבור אל הגדרות> מערכת> תצוגה> הגדרות תצוגה מתקדמות. תראה אפשרות רענון בתחתית החלון.

אם יש לך צג עם קצב רענון גבוה, אתה צריך לסובב אותו לחוויה חזותית חלקה יותר.

החלפת מצב טאבלט אוטומטית כברירת מחדל

כשניתקת מקלדת בהתקן 2 ב -1 צצה הודעה ושאלה אותך אם ברצונך להפעיל את מצב הטאבלט. כעת, Windows יעבור אוטומטית לחוויית הטאבלט החדשה שנוספה בעדכון מאי 2020 ללא ההנחיה או ההתראה.

תוכל לשנות את המתרחש - למשל, כדי למנוע מ- Windows 10 להיכנס למצב טאבלט באופן אוטומטי - על ידי כותרת אל הגדרות> מערכת> טאבלט.

שינויים קטנים יותר

מרבית השינויים הללו הם די קטנים, אך חלקם ממש קטנים. הנה כמה כאלה:

  • שיפורי התראות : ההתראות של Windows 10 כוללות כעת לוגו יישום כך שתוכל לראות בקלות איזה יישום יצר אותם וכפתור "x" כדי שתוכל לבטל אותן במהירות.
  • שינוי ברירת מחדל של סמל שורת המשימות : בשינוי קל, Windows 10 יתאים את פריסת סמל ברירת המחדל של שורת המשימות בהתאם למה שאתה משתמש במחשב שלך. אם אתה מקשר טלפון אנדרואיד במהלך ההתקנה, תראה סמל הטלפון שלך בשורת המשימות. אם יש לך חשבון Xbox Live ואתה משתמש במחשב גיימינג, תראה סמל Xbox בשורת המשימות. אתה עדיין יכול להוסיף או להסיר את כל הסמלים שאתה אוהב.
  • שיפורים בניהול ניהול מכשירים מודרניים (MDM) : עבור אנשי IT שמנהלים מכשירים מרובים, מיקרוסופט מרחיבה את מדיניות ניהול המכשירים המודרניים עם הגדרות חדשות "משתמשים וקבוצות מקומיים" התואמות את האפשרויות הזמינות למכשירים המנוהלים באמצעות מדיניות קבוצתית.

כרגיל, מיקרוסופט גם תיקנה מגוון רחב של בעיות ביצועים ויציבות קטנות יותר מתחת למכסה המנוע.

עדכונים 21H1 של Windows 10 מגיעים לתכונות נוספות, ויגיעו מתישהו באביב 2021. לדוגמה, Windows 10 זוכה לתמיכה כוללת במערכת ב- DNS Over HTTPS (DoH), מה שמגביר את האבטחה והפרטיות ברשת.

קשורים: מה חדש בעדכון 21H1 של Windows 10, באביב 2021