כיצד ליצור תבנית מותאמת אישית ב- PowerPoint

PowerPoint מספק משאבים שימושיים במיוחד הנקראים תבניות הבונות באופן אוטומטי את הבסיס ואת המסגרת של המצגת שלך. אם אתה לא ממש יכול למצוא אחד שמתאים בדיוק לך, אתה יכול ליצור משלך. כך תעשה זאת.

צור תבנית PowerPoint מותאמת אישית

כדי ליצור תבנית PowerPoint מותאמת אישית, תחילה תצטרך לפתוח מצגת ריקה. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על הכרטיסייה "קובץ" ואז בחירה "חדש" בחלונית הימנית.

ספריית תבניות גדולה תופיע, אך מכיוון שזה לא מה שאנחנו מחפשים, קדימה ובחר באפשרות "מצגת ריקה".

לאחר מכן, עליך לבחור את כיוון השקופיות ואת הגודל. בקבוצה "התאמה אישית" של הכרטיסייה "עיצוב", בחר בלחצן "גודל שקופיות". תפריט נפתח קטן יופיע. כאן לחץ על האפשרות "התאמה אישית של גודל השקופית".

תיבת הדו-שיח "גודל השקופית" תופיע. כאן תוכלו (1) להתאים את גובה ורוחב השקופיות או פשוט לבחור אפשרות מוגדרת מראש מהתפריט הנפתח, (2) לבחור את כיוון השקופיות.

שאר יצירת התבנית תבוצע במאגר השקופיות של PowerPoint. מאסטר השקופיות מאפשר לך להתאים אישית את הגופנים, הכותרות והצבעים של המצגת במקום אחד, ולהחיל את הבחירות על כל השקופיות שלך. זה מאפשר לך לשמור על עקביות בכל התבנית, וכן לבטל את הצורך לבצע שינויים בכל שקופית בודדת.

קשורים: כיצד לשנות את גופן ברירת המחדל ב- PowerPoint

כדי לגשת למאסטר השקופיות, לחץ על הכרטיסייה "תצוגה" ואז בחר "מאסטר שקופיות" בקבוצה "תצוגות מאסטר".

מאסטר השקופיות יופיע בחלונית השמאלית. ה- Slide Master הוא התמונה הממוזערת העליונה המופיעה בחלונית. כל תמונה ממוזערת מייצגת כל פריסת שקופיות הזמינה בנושא שלך. עריכות שתבצע במאסטר השקופיות ישפיעו על כל פריסת השקופיות.

כאן קורה הקסם. ראשית, תוכלו לבחור ערכת נושא ייחודית למה שתהיה תבנית ה- PowerPoint שלכם. לשם כך בחר "ערכות נושא" בקבוצה "ערוך נושא" בכרטיסייה "מאסטר שקופיות".

תפריט נפתח יופיע עם ספרייה גדולה של ערכות נושא לבחירה. כל נושא מגיע עם גופנים ואפקטים משלו. דפדף באוסף ובחר באחד שאתה אוהב.

תוכלו גם לבחור סגנון רקע לנושא שבחרתם. בחר "סגנונות רקע" בקבוצה "רקע" ואז בחר את הסגנון שאתה אוהב מהתפריט הנפתח.

אם ברצונך להתאים אישית את מצייני המיקום בשקופיות, תוכל לעשות זאת על ידי בחירה באחת מהאפשרויות מתפריט "הוסף מציין מיקום". תוכל למצוא אפשרות זו בקבוצה "פריסת אב".

לאחר שבחרת את השקופית שבה ברצונך להוסיף מציין מיקום מחלונית השמאלית ואת סוג מציין המיקום שברצונך להוסיף מהתפריט, לחץ וגרור את הסמן כדי לצייר את תיבת מציין המיקום.

חזור על תהליך זה עד שתהיה מרוצה ממקומות המיקום בתבנית שלך. לאחר שתסיים עם זה, כל שנותר לעשות הוא לשמור את התבנית המותאמת אישית שלך.

שמור את התבנית המותאמת אישית שלך

כדי לשמור את מצגת PowerPoint (.pptx) כתבנית (.potx), לחץ על הכרטיסייה "קובץ" ואז על כפתור "שמור בשם".

בקבוצה "מיקומים אחרים" בחר באפשרות "עיון".

לאחר מכן תופיע תיבת הדו-שיח "שמירה בשם". בחר בתיבה לצד "שמור כסוג" ואז בחר "תבנית PowerPoint" מרשימת האפשרויות.

כאשר אתה בוחר את סוג הקובץ של תבנית PowerPoint, PowerPoint מפנה אותך לתיקייה "תבניות משרד מותאמות אישית". זה המקום שבו תרצה לשמור את התבנית שלך. לחץ על כפתור "שמור".

התבנית שלך תישמר כעת והיא מוכנה לשימוש. כדי למצוא את התבנית בפעם הבאה שתפתח את PowerPoint, לחץ על הכרטיסייה "קובץ" ובחר בלחצן "חדש". לאחר מכן בחר בלשונית "מותאם אישית" ואז בחר באפשרות "תבניות משרד מותאמות אישית".

כעת תראה את התבנית המותאמת אישית שלך. בחר בו כדי להתחיל להשתמש בתבנית PowerPoint המותאמת אישית שלך.