מיקרופון לא עובד על מק? להלן הוראות לתקן

ל- MacBooks של אפל ולמחשבי מחשבים שולחניים רבים יש מיקרופונים מובנים. עם זאת, ניתן גם לחבר אוזניות ומכשירים אחרים באמצעות USB, שקע שמע 3.5 מ"מ או Bluetooth. להלן הוראות לתקן מיקרופון שאינו פועל ב- Mac שלך.

בדוק באיזה מיקרופון ה- Mac שלך משתמש

כדי לפתור ביעילות בעיות במיקרופון, חשוב לדעת באיזה מחשב משתמש.

ה- Mac שלך ישתמש באחת מהפעולות הבאות:

  • המיקרופון הפנימי:  כלול בכל MacBook או iMac.
  • מיקרופון USB חיצוני: מחובר ישירות ליציאת USB והפעלה עצמית.
  • מיקרופון חיצוני 3.5 מ"מ:  מחובר לכניסת המיקרופון של המחשב או לממשק שמע נפרד, שעשוי לדרוש הספק נוסף.
  • AirPods או דיבורית בלוטות 'דומה: מחובר אלחוטי למק שלך.

אם ברצונך להשתמש במיקרופון הפנימי של ה- Mac שלך, תוכל לעבור לשלב הבא. אם אתה משתמש במיקרופון USB, חבר אותו ישירות ל- Mac שלך (הימנע משימוש ברכזת).

אם אתה משתמש במיקרופון קווי שדורש שקע סטריאו 3.5 מ"מ, ודא שהוא מחובר ליציאה הנכונה ושהוא לא דורש הספקה נוספת (זה לא יעבוד אם כן).

לבסוף, התאם את AirPods או את אוזניית Bluetooth תחת העדפות מערכת> Bluetooth. אם אינך מצליח לגרום לאוזניות ה- Bluetooth שלך לעבוד, בטל את התאמתן על ידי לחיצה על "X" שלידה ברשימת "התקנים". לאחר מכן, נסה להתאים אותו שוב.

ברגע שאתה בטוח שהמיקרופון שבחרת מחובר ומופעל, הגיע הזמן לבחון את הגדרות השמע.

קשורים: כיצד לפתור בעיות Bluetooth ב- Mac

בדוק את הגדרות קלט הקול

סיבה נפוצה לבעיות במיקרופון היא קלט צליל שהוגדר בצורה שגויה. עבור אל העדפות מערכת> צליל, ואז לחץ על הכרטיסייה "קלט". אתה אמור לראות רשימה של מכשירים שבהם אתה יכול להשתמש כמקור קול, כולל (בתקווה) המיקרופון שבו אתה רוצה להשתמש.

כדי להשתמש בהתקן, כגון "מיקרופון פנימי", לחץ עליו. אם הכל מתנהל על פי התכנון, אתה אמור לראות את הסורגים מתמלאים לצד "רמת קלט" תוך כדי הדיבור.

אם אינך רואה דבר, הגדל את המחוון "נפח קלט" ונסה לדבר שוב. אם המחוון נמוך מדי, ה- Mac שלך לא יזהה שום צליל.

אם ברצונך להשתמש ב- AirPods שלך כמיקרופון שלך, בחר "AirPods" מהרשימה. אם אתה משתמש בממשק שמע, בחר אותו מהרשימה.

ייתכן שתראה גם ערכים עבור אפליקציות אחרות שהתקנת, כמו "Soundflower" או "Device Aggregate", אך אינך מעוניין להשתמש באף אחת מהן כרגע.

אם אתה רואה תנועה במחוון "רמת קלט", זה סימן טוב, אך ייתכן שיהיה צורך בפתרון בעיות נוסף כדי שהדברים יפעלו כראוי.

בדוק את הרשאות המיקרופון

סיבה שכיחה נוספת לבעיות במיקרופון היא מערכת ההרשאות המורחבת של אפל. זה מונע מאפליקציות גישה למיקרופון עד שתאפשר זאת במפורש. כאשר יישומים רוצים לגשת למיקרופון, תופיע הודעה המבקשת ממך לאשר או לדחות את הבקשה.

אם אתה דוחה את הבקשה, האפליקציה לא תוכל לגשת למיקרופון המחשב. לרוב מומלץ למנוע מאפליקציות גישה לחומרה שלך עד שתהיה בטוח שהיא זקוקה לתפקוד תקין.

עבור אל העדפות מערכת> אבטחה ופרטיות> פרטיות, ובחר "מיקרופון" בסרגל הצד. אתה אמור לראות רשימה של יישומים שביקשו גישה למיקרופון שלך. לכל מי שאישרת יהיה לידם סימן ביקורת, ואילו אלה ששללת לא.

לחץ על סמל המנעול בפינה השמאלית התחתונה כדי לאמת באמצעות סיסמת הניהול שלך (או מזהה מגע, או הנחיה של Apple Watch). לאחר מכן תוכל לאשר או לשלול הרשאה כראות עיניך על ידי סימון או ביטול הסימון של התיבות שליד האפליקציות.

מחק אפליקציות בעייתיות

כאשר המקור הנכון נבחר וכל ההרשאות הנדרשות מוענקות, המיקרופון שלך אמור לעבוד. נסה לדבר עם סירי כדי לבדוק דברים. אם אפליקציה ספציפית אינה פועלת, ייתכן שמקור הבעיה.

אתה יכול לנסות לבדוק את העדפות האפליקציה כדי לראות אם יש הגדרות נפרדות להתקני קלט. יישומים כמו Adobe Audition ו- Audacity מאפשרים לך לציין התקן קלט נפרד מזה שנבחר בהגדרות השמע "קלט" תחת "העדפות מערכת".

אם הכל נראה בסדר, נסה למחוק ולהתקין מחדש את האפליקציה. חפש גרסה מעודכנת להורדה, למקרה שהבעיות נגרמו על ידי חוסר תאימות. אפל ביצעה שינויים רציניים במערכת ההרשאות של macOS במהלך התיקונים האחרונים, כך שאפליקציות מיושנות אולי לא יפעלו.

אם אינך מצליח לגרום לאפליקציה לעבוד, ייתכן שהגיע הזמן להחליף אותה באפליקציה דומה.

אפס את ה- NVRAM / PRAM

זיכרון RAM שאינו נדיף (NVRAM) או פרמטר RAM (PRAM) הוא סוג הזיכרון שה- Mac שלך משתמש בו כדי לזכור הגדרות, כגון זמן ותאריך והגדרות עוצמת הקול הנוכחיות. הגדרות אלה נמשכות גם לאחר כיבוי ה- Mac שלך. לפעמים עלולות להיווצר בעיות, ואיפוס ה- NVRAM / PRAM עשוי לעזור.

מכיוון שזיכרון זה עוסק במיוחד בהגדרות עוצמת הקול והסאונד, הוא נוגע במיוחד לבעיות מיקרופון. איך אתה מאפס את זה תלוי איזה מק יש לך, אבל אתה יכול ללמוד כיצד לעשות זאת על המודל הספציפי שלך כאן.

קשורים: מה זה NVRAM ומתי עלי לאפס את זה ב- Mac שלי?

נסה להפעיל דיקטציה

זהו כרטיס בר, אך בחלק מהדיווחים נטען כי הפעלת תכונת הדיקטציה של MacOS יכולה לסייע בניקוי בעיות מיקרופון, במיוחד אלה הנוגעות לזו הפנימית. לא ברור איך זה עוזר, אבל אם הגעתם עד כה והמיקרופון שלכם  עדיין  לא עובד, זה שווה זריקה.

עבור אל העדפות מערכת> מקלדת, ואז לחץ על הכרטיסייה "דיקטציה". לחץ על לחצן הבחירה "פועל" והמתן להשלמת ההורדות. ודא שהמיקרופון שבו ברצונך להשתמש נבחר בתפריט הנפתח. אם הכל מוגדר כהלכה, אתה אמור לראות את הרמות זזות.

אם לא השתמשת בו בעבר, כדאי לך לנצל את ההזדמנות הזו כדי לנסות את תכונת הדיקטציה של ה- Mac שלך. כברירת מחדל, אתה יכול להפעיל אותו על ידי לחיצה כפולה על מקש Function (Fn). תוכל גם לשלוט בשאר ה- Mac שלך באמצעות הקול שלך, הודות לתכונות הנגישות הנרחבות של אפל.

בדוק את הרמות במיקרופון החיצוני שלך

מרבית המיקרופונים החיצוניים מאפשרים לך לשנות רמות ישירות על המיקרופון, בעוד שאחרים כוללים מתג אילם. בדוק היטב את המיקרופון שלך כדי לוודא שהרווח מוגבר מספיק ושלא השתקת אותו בטעות.

אם אתה משתמש בממשק שמע, ייתכן שיהיה עליך להתאים את הרווח שם.

הפעל מחדש את ה- Mac שלך

לפעמים אתה רק צריך לכבות אותו ולהפעיל אותו שוב כדי לפתור בעיות כלשהן. אתה יכול גם לנסות להתקין עדכוני MacOS ממתינים תחת העדפות מערכת> עדכון תוכנה. לחלופין, שדרג לגרסה האחרונה של MacOS אם עדיין לא עשית זאת.

אם אתה מתמודד גם עם בעיות פצפוץ של שמע וצלילים אחרים ב- MacOS, בדוק כיצד לתקן את אלה הבאים!

קשורים: כיצד לתקן בעיות שמע סדירות אחרות וסאונד מק