כיצד לבצע מיפוי מחדש של לחצני Xbox, פלייסטיישן ובקר אחרים ב- Steam

כשאתה מחבר בקר משחק למחשב שלך - בין אם זה בקר Xbox, בקר פלייסטיישן, בקר Steam או משהו אחר - אתה יכול למפות מחדש את הכפתורים למשחקי Steam בודדים ככל שתרצה. כך.

תכונה זו החלה בבקר Steam ובקר פלייסטיישן 4, אך עדכון אחרון מאפשר לך למפות כפתורים מחדש בכל בקר שתרצה - כולל בקרי Xbox 360 ו- Xbox One. תמיכה זו נוספה בבניית Steam של 18 בינואר 2017. לחץ על Steam> בדוק אם קיימים עדכוני לקוח Steam ב- Steam כדי לקבל את הגרסה האחרונה אם עדיין אין לך אותה.

קשורים: כיצד להגדיר ולהתאים אישית את בקר הקיטור

בקר ה- Steam מציע גם שורה של תכונות תצורה נוספות של לחצנים שאין לבקרים אחרים - נעבור כאן על היסודות, אך הקפידו לבדוק את המדריך המלא שלנו להגדרת בקר Steam כדי לראות את כל מה שהוא יכול. לַעֲשׂוֹת.

המגבלות של Xbox ושל בקרים כלליים

תכונה זו פועלת באופן דומה לכל סוגי הבקרים הנתמכים. עם זאת, לבקרי Steam ולבקרי DualShock 4 יש יתרון אחד מובהק: אם אתה משתמש בבקרי Steam מרובים או בקרי DualShock 4 באותו מחשב, אתה יכול לתת להם מיפוי כפתורים שונה. זה לא נכון לגבי Xbox 360, בקרי Xbox One ובקרים כלליים אחרים - אתה צריך לתת לכל אותם בקרים את אותה מיפוי בכל מחשב נתון.

זה לא משנה לרוב. אבל אם אתה משחק משחק מרובה משתתפים עם מספר אנשים באותו מחשב, לכל שחקן לא יכולות להיות הגדרות כפתור משלו אלא אם אתה משתמש בבקרי Steam או PlayStation 4.

כל בקרי ה- Xinput - כולל בקרי Xbox - ישתפו באותן הגדרות מיפוי כפתורים מכיוון שאינן מספקות דרך לזהות בקרים שונים באופן ייחודי ל- Steam. לכן, כאשר אתה מתאים את הגדרות מיפוי הכפתור עבור בקר Xinput אחד, אתה מכוון אותן לכל בקרי ה- Xinput במערכת. אתה עדיין יכול להשתמש במיפויים שונים לכל משחק, אתה פשוט לא יכול להשתמש במיפויים שונים עבור בקרים שונים.

עם זאת בחשבון, כך תוכל למפות מחדש את הכפתורים במשטח המשחק שלך באמצעות Steam.

שלב ראשון: הפעל מצב תמונה גדולה

הגדרות תצורת הבקר זמינות רק במצב תמונה גדולה. Valve מניח שאם אתה רוצה להשתמש בבקר, תשתמש בממשק המסך המלא בסגנון טלוויזיה. כדי לגשת אליו, פשוט לחץ על סמל "מצב תמונה גדולה" בצורת בקר, בפינה השמאלית העליונה של חלון Steam.

שלב שני: אפשר תמיכה עבור רפידות משחק אחרות

Steam מאפשר לך להגדיר רק בקרי Steam כברירת מחדל. יהיה עליך לאפשר תמיכה בתצורה עבור סוגים אחרים של בקרים אם ברצונך לשנות אותם.

בחר בסמל "הגדרות" בצורת הילוך בפינה השמאלית העליונה של המסך באמצעות העכבר או הבקר.

לאחר מכן בחר "תצורת בקר" במסך ההגדרות.

קשורים: כיצד להשתמש בבקר DualShock 4 של פלייסטיישן 4 למשחקי מחשב

אפשר את "תמיכה בתצורת תצורה של PS4", "תמיכה בתצורת Xbox" ו- "תמיכה בתצורה כללית של Gamepad" כדי לאפשר תמיכה בסוגים אחרים של בקרים.

אם אפשרויות אלה אינן מופעלות, עדיין תוכל להשתמש בבקר בממשק ובמשחקים. אתה פשוט לא תוכל להגדיר את התצורה של הבקר ולמפות מחדש את כפתוריו.

Steam מציג כאן גם את רשימת הבקרים המחוברים שלך. אם אינך רואה בקר כאן, הוא אינו מחובר כראוי. אם מדובר בבקר אלחוטי, ייתכן שהוא לא מופעל.

תתבקש לנתק ולחבר מחדש את כל הבקרים המחוברים לאחר הפעלת אפשרות זו. יהיה עליך לחבר את הבקר מחדש לפני שמופיעות אפשרויות התצורה.

כשתחבר את הבקר מחדש תתבקש לתת לו שם. שם זה יופיע בממשק של Steam כדי לזהות באופן ייחודי את הבקר.

שלב שלישי: הפעל מחדש את כפתורי הבקר שלך

כעת עבור אל הקטע "ספריה" במצב תמונה גדולה ובחר משחק שעבורו תרצה למפות מחדש את כפתורי הבקר.

בחר "נהל משחק" ואז בחר "תצורת בקר".

תראה את המסך המורכב להחזרת כפתורים של Steam. לא משנה איזה סוג של בקר יש לכם, תוכלו להשתמש בממשק זה כדי לקשר בין לחצני הבקר לאירועי עכבר ומקלדת שונים. לדוגמה, אתה יכול להגדיר את לוח המגע של בקר הקיטור או את הג'ויסטיק בסוג אחר של משחק כניסה כך שהוא יתפקד כעכבר, מה שמאפשר לך להשתמש בבקר שלך במשחק שמעולם לא תוכנן לתמוך בבקרים.

אנשים אחרים כבר ביצעו את העבודה ביצירת פרופילי בקר המאפשרים להשתמש בבקר Steam או סוגים אחרים של בקרים במשחקים שונים. כדי להוריד פרופיל שהוכן מראש, בחר "עיין בתצורות" בתחתית החלון.

תראה פריסות זמינות שונות בהתאם לסוגי הבקר שבהם אתה משתמש. לדוגמה, תצורות שונות זמינות עבור בקר הקיטור מאשר בקר ה- Xbox 360. סוגים אלה של בקרים כוללים לחצנים ותכונות שונים, כך שלא ניתן להעביר תצורות ביניהם.

כדי למפות מחדש קבוצה של כפתורים או כפתורים בודדים, בחר אותם במסך התצורה. לדוגמה, אם תרצה למפות מחדש את כפתור Y בבקר Xbox, היית בוחר בחלונית עם כפתור Y בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

Steam מציעה אפשרויות רבות ושונות להגדרת קבוצות כפתורים, ג'ויסטיקים, משטחי מגע או רפידות כיוון. לדוגמה, אתה יכול לגרום לארבעת הכפתורים בבקר Xbox 360 לתפקד כג'ויסטיק, גלגל גלילה או עכבר. אבל, אם רק היית רוצה לשנות את מה שכפתור Y עושה, פשוט בחר בלחצן "Y" כאן.

Steam מאפשר לך לבחור כל מקלדת או כפתור עכבר שכפתור הבקר שבחרת אמור לתפקד כ. אתה יכול אפילו להשתמש בקיצורי מקשים מרובי כפתורים.

מיפוי כפתורים מחדש שתבחר יופיע במסך התצורה. בצילום המסך למטה, הגדרנו את כפתור Y כך שיתפקד כמפתח "E" במשחק זה.

Steam תיזכר בהגדרות מיפוי הכפתורים שאתה מספק ותשתמש בהן כאשר אתה משחק את המשחק הספציפי הזה. ניתן להגדיר הגדרות שונות למיפוי כפתורים למשחקים שונים.

כשעושים משהו יותר מתקדם מאשר לבצע מיפוי מחדש של כפתור יחיד, תראה לא מעט אפשרויות. לדוגמא, בעת מיפוי מחדש של אחד ממשטחי המגע של בקר הקיטור לתפקוד כעכבר, תוכלו להתאים את הרגישות של העכבר ואפילו את עוצמת המשוב ההפטי שמשטח המגע מספק.

אתה יכול גם לשנות את הגדרות התצורה של הבקר שלך בזמן משחק. פתח את שכבת העל של Steam - למשל, על ידי לחיצה על Shift + Tab או לחיצה על כפתור Steam, Xbox או PlayStation במרכז הבקר שלך - ובחר באפשרות "תצורת בקר". אפשרות זו תהיה זמינה רק אם השקת את המשחק ממצב תמונה גדולה.

כמות האפשרויות העצומה הזמינה עבור קביעת התצורה של בקר ה- Steam שלך יכולה להיות מרתיעה. משחקים רבים אמורים לשחק בסדר עם אחת מתבניות ברירת המחדל. וככל שאנשים רבים יותר משתמשים באפשרויות תצורה אלה עבור משחקים חדשים, אתה אמור לראות יותר תצורות עבור כל משחק נתון. אבל השינויים האלה תמיד יהיו שם לשימוש אם אתה רוצה אותם.