כיצד ליצור כונני USB ניתנים לאתחול וכרטיסי SD לכל מערכת הפעלה

יצירת מדיה התקנתית עבור מערכת ההפעלה שבחרת הייתה פשוטה. פשוט הורידו ISO וצרבו אותו לתקליטור או DVD. כעת אנו משתמשים בכונני USB, והתהליך שונה במקצת עבור כל מערכת הפעלה.

אתה לא יכול רק להעתיק קבצים מתמונת דיסק ISO ישירות לכונן ה- USB שלך. יש להפוך את מחיצת הנתונים של כונן ה- USB לאתחול, דבר אחד. תהליך זה בדרך כלל ימחה את כונן ה- USB או כרטיס ה- SD שלך.

השתמש בכונן USB 3.0, אם אתה יכול

USB 2.0 היה קיים לנצח, והכל תומך בכך, אך הוא איטי לשמצה. יהיה לך הרבה יותר טוב לבצע את השדרוג ל- USB 3.0 מכיוון שהמחירים צנחו באופן דרמטי, והעלויות המהירות עצומות ... אתה יכול להשיג פי 10 מהירות.

והמהירות באמת חשובה כשאתה מכין כונן אתחול.

הערת עורך: אנו משתמשים בכונן USB 3.0 כוח סיליקון זה ב- How-To Geek, ובמחיר של 15 דולר לגרסת 32 ג'יגהבייט, כדאי מאוד לשדרג. אתה יכול אפילו להשיג את זה בגדלים של עד 128 GB אם אתה רוצה.

אל תדאג לגבי תאימות, הכוננים המהירים האלה תואמים לחלוטין למערכת USB 2.0 ישנה, ​​פשוט לא תקבל את הגברת המהירות. ואם המחשב השולחני שלך לא תומך ב- USB 3.0 אתה תמיד יכול לשדרג אותו כדי להוסיף תמיכה.

עבור חלונות 7, 8 או 10

קשורים: היכן ניתן להוריד את Windows 10, 8.1 ו- 7 ISO באופן חוקי

השתמש בכלי להורדת ה- USB / DVD של מיקרוסופט משלו כדי ליצור כונן אתחול ממנו תוכל להתקין את Windows. תזדקק לקובץ ISO של מתקין Windows כדי להפעיל את הכלי הזה. אם אין לך כזה, תוכל להוריד בחינם מדיה התקנה של Windows 10, 8 או 7 - אם כי אתה זקוק למפתח מוצר לגיטימי.

ספק את קובץ ה- ISO וכונן הבזק מסוג USB והכלי ייצור כונן אתחול.

קשורים: כיצד לבצע התקנה נקייה של Windows 10 בדרך הקלה

לחלופין, אם אתה מתקין את Windows 10, אתה יכול להוריד ISO או לצרוב מדיה התקנה של Windows 10 ישירות באמצעות כלי יצירת המדיה של מיקרוסופט.

מ- ISO של לינוקס

קשורים: כיצד ליצור כונן פלאש USB לינוקס אתחול, הדרך הקלה

ישנם כלים רבים שיכולים לבצע את העבודה הזו עבורך, אך אנו ממליצים על תוכנית חינמית בשם Rufus - היא מהירה ואמינה יותר מרבים מהכלים האחרים שתמצא מומלצים, כולל UNetbootin.

הורד את הפצת לינוקס שבה ברצונך להשתמש בצורה .ISO. הפעל את הכלי, בחר את ההפצה הרצויה, עיין בקובץ ה- ISO שהורדת ובחר את כונן ה- USB שבו ברצונך להשתמש. הכלי יעשה את השאר. תוכל לראות מדריך מלא שלב אחר שלב כאן.

אתה יכול להשתמש בכלים דומים ב- Linux. לדוגמה, אובונטו כוללת כלי ליצירת דיסק אתחול ליצירת כונני USB הניתנים לאתחול.

מקובץ IMG

כמה פרויקטים של מערכת ההפעלה מספקים קובץ IMG במקום קובץ ISO. קובץ IMG הוא תמונת דיסק גולמית שצריך לכתוב ישירות לכונן USB.

השתמש ב- Win32 Disk Imager כדי לכתוב קובץ IMG לכונן USB או לכרטיס SD. ספק קובץ IMG שהורד והכלי יכתוב אותו ישירות לכונן שלך, ימחק את תוכנו הנוכחי. אתה יכול גם להשתמש בכלי זה כדי ליצור קבצי IMG מכונני USB וכרטיסי SD.

משתמשי לינוקס יכולים להשתמש בפקודה dd כדי לכתוב ישירות את תוכן קובץ IMG למכשיר מדיה נשלף. הכנס את המדיה הנשלפת והפעל את הפקודה הבאה באובונטו:

sudo dd if = / home / user / file.img of = / dev / sdX bs = 1M

החלף /home/user/file.img עם הנתיב לקובץ IMG במערכת הקבצים שלך ו / dev / sdX עם הנתיב להתקן ה- USB או כרטיס ה- SD שלך. היזהר מאוד לציין כאן את נתיב הדיסק הנכון - אם תציין את הנתיב לכונן המערכת שלך במקום זאת, תכתוב את תוכן התמונה לכונן מערכת ההפעלה שלך ותקלקל אותה.

עבור DOS

קשורים: כיצד ליצור כונן USB DOS אתחול

אם אתה צריך לאתחל ל- DOS כדי להשתמש בשדרוג קושחה ברמה נמוכה, עדכון BIOS או כלי מערכת שעדיין דורש DOS מסיבה כלשהי, אתה יכול להשתמש בכלי Rufus כדי ליצור כונן DOS USB הניתן לאתחול.

Rufus משתמש ב- FreeDOS, יישום קוד פתוח של DOS שאמור להריץ את כל תוכנת ה- DOS שאתה צריך להשתמש בה.

מקבצי התקנה של Mac OS X

קשורים: כיצד למחוק את ה- Mac ולהתקין מחדש את ה- MacOS מ- Scratch

באפשרותך ליצור כונן אתחול עם Mac OS X עליו על ידי הורדת הגרסה האחרונה של OS X מ- Mac App Store. השתמש בכלי "createinstallmedia" הכלול של אפל במסוף או על ידי הפעלת הכלי DiskMaker X של צד שלישי.

ניתן להשתמש בכונן Mac OS X להתקנת OS X במכשירי Mac אחרים או לשדרג אותם לגרסה האחרונה ללא הורדות ארוכות.

מ- Windows ISO ל- Mac

קשורים: כיצד להתקין את Windows ב- Mac עם Boot Camp

אם אתה מתכנן להתקין את Windows ב- Mac דרך Boot Camp, אל תטרח ליצור כונן USB אתחול בדרך הרגילה. השתמש בכלי Boot Camp של Mac שלך כדי להתחיל בהגדרת הדברים והוא יוביל אותך ביצירת כונן התקנה של Windows אתחול עם מנהלי ההתקנים של Apple וכלי השירות Boot Camp משולבים.

אתה יכול להשתמש בכונן זה כדי להתקין את Windows במספר מחשבי מקינטוש, אך לא להשתמש בו להתקנת Windows במחשבים שאינם של Apple.

חלק מהכלים הללו חופפים - לדוגמה, ניתן להשתמש ב- Rufus גם ליצירת כוננים ניתנים לאתחול מ- Linux ISO, קבצי IMG ואפילו קבצי ISO של Windows. הצענו כאן את הכלים הפופולריים ביותר והמומלצים ביותר לכל משימה.

אשראי תמונה: USBMemoryDirect ב- Flickr