כיצד להקליט את הצליל המגיע מהמחשב האישי שלך (גם ללא מיקס סטריאו)

אתה לא צריך להחזיק מיקרופון לרמקולים של המחשב שלך כדי להקליט את האודיו שלו. גם אם אין לך אפשרות לערבב סטריאו במחשב שלך, תוכל להקליט את הצליל המגיע מכל מחשב Windows בקלות.

אתה יכול להקליט את הצליל שמגיע מהמחשב שלך בדרכים רבות, ואנחנו נראה לך את שלושת הטובים ביותר שמצאנו. שתי האפשרויות הראשונות משתמשות בתוכנה בלבד, והשלישית מסתמכת על טריק ישן המחבר את פלט השמע של המחשב לקלט השמע שלו באמצעות כבל שמע.

אפשרות 1: מיקס סטריאו

סטריאו מיקס נקרא לפעמים "What U Hear." זו אפשרות הקלטה מיוחדת שמנהלי הקול שלך עשויים לספק. אם הוא כלול במנהלי ההתקנים שלך, אתה יכול לבחור מיקס סטריאו (במקום מיקרופון או כניסת קו שמע), ואז לאלץ כל יישום להקליט את אותו הצליל שהמחשב שלך מפיק מהרמקולים או האוזניות שלו.

קשורים: כיצד להפעיל "מיקס סטריאו" ב- Windows ולהקליט אודיו מהמחשב האישי שלך

בגרסאות מודרניות של Windows, סטריאו מיקס בדרך כלל מושבת כברירת מחדל - גם אם מנהלי ההתקנים הקוליים שלך תומכים בכך. עקוב אחר ההוראות שלנו כדי להפעיל את מקור השמע סטריאו מיקס ב- Windows. לאחר הפעלת Stereo Mix, באפשרותך להשתמש בכל תוכנית הקלטת שמע, ופשוט לבחור "Mix Stereo" כמכשיר הקלט במקום האפשרות הרגילה של "קו" או "מיקרופון".

במכשירים מסוימים ייתכן שלא תהיה לך אפשרות זו כלל. אולי יש דרך לאפשר זאת עם מנהלי התקני שמע שונים, אך לא כל פיסת חומרת סאונד תומכת בסטריאו מיקס. לרוע המזל זה נפוץ פחות ופחות.

אפשרות 2: ה- WASAPI Loopback של Audacity

אין לך אפשרות סטריאו מיקס? אין בעיה. ל- Audacity יש תכונה שימושית שיכולה להקליט את האודיו שיוצא מהמחשב שלך - אפילו בלי מיקס סטריאו. למעשה, התכונה של Audacity עשויה להיות טובה אפילו יותר מ- Mix סטריאו, בהנחה שאתה מוכן להשתמש ב- Audacity להקלטת האודיו. שיטה זו מנצלת תכונה שמיקרוסופט הוסיפה ב- Windows Vista בשם ה- Windows Audio Session API (WASAPI). התכונה פועלת גם ב- Windows 7, 8 ו- 10, ועוזרת לפצות על היעדר אפשרות סטריאו מיקס במחשבי Windows מודרניים.

ב- Audacity בחר במארח השמע "Windows WASAPI" ואז בחר התקן לולאה-גב מתאים, כגון "רמקולים (loopback)" או "אוזניות (loopback)."

קשורים: המדריך לחנון כיצד לערוך שמע: היסודות

לחץ על הלחצן הקלט כדי להתחיל להקליט את האודיו ב- Audacity ואז לחץ על עצור כשתסיים. מכיוון שאתה משתמש ב- Audacity, אתה יכול לחתוך ולערוך את קובץ הקול בקלות כשתסיים.

עדכון : אם זה לא עובד, יתכן שתצטרך לבחור את המספר הנכון של ערוצי ההקלטה שיתאימו למכשיר שלך באמצעות התיבה הנפתחת שמשמאל לתיבת בחירת ההתקן. לדוגמה, אם יש לך אוזניות 7.1 ערוצים, בחר "8."

אתר ההדרכה של Audacity מסביר מדוע תכונה זו באמת טובה יותר מסטריאו מיקס:

"ל- WASAPI loopback יש יתרון על פני תמהיל סטריאו או כניסות דומות המסופקות על ידי כרטיס הקול כי הלכידה היא דיגיטלית לחלוטין (במקום להמיר לאנלוגי להפעלה, ואז חזרה לדיגיטלית כאשר Audacity מקבל אותה). עם זאת, עדיין נשמרים צלילי מערכת המתנגנים דרך המכשיר שנבחר עבור WASAPI loopback. "

במילים אחרות, קובץ הצליל המוקלט שלך יהיה איכותי יותר בעת שימוש באופציית ה- WASAPI loopback של Audacity.

אפשרות 3: כבל שמע

אם אף אחת משתי האפשרויות הראשונות לא מתאימה לצרכים שלך, תמיד יש את פתרון הלואו-טק - אם כי זה קצת פריצה. פשוט קבל כבל שמע עם מחבר זכר 3.5 מ"מ משני הקצוות. חבר קצה אחד לשקע ה- line-out (או האוזניות) במחשב שלך, והקצה השני לשקע ה- line-in (או המיקרופון). אתה תפסיק לשמוע את הצליל שהמחשב שלך מפיק, אבל אתה יכול להשתמש בכל תוכנית הקלטת שמע כדי להקליט את הקלט "קו" או "מיקרופון". כדי לשמוע את הצליל בפועל, אתה יכול להשיג מפצל ואז להעביר את השמע לאוזניות או לרמקולים באותו זמן שאתה מכוון אותו חזרה למחשב שלך.

בטח, זה לא נוח ומטופש בהשוואה לשתי האפשרויות הראשונות לתוכנה בלבד שדיברנו עליהן. אבל אם אתה זקוק נואשות ללכוד את האודיו שיוצא מהמחשב שלך ביישום שאינו Audacity ואין לך מיקס סטריאו, טריק הכבלים מאפשר לך לעשות זאת.

ברור שחוקי זכויות היוצרים עשויים למנוע ממך להפיץ את כל ההקלטות שתבצע בצורה כזו, אז אל תשתמש בטריקים האלה לצורך פיראטיות! אחרי הכל, גם אם אתה מתכוון לבצע פיראטים של אודיו, יהיו דרכים קלות יותר לעשות זאת מאשר זה.

קרדיט תמונה: ג'ייסון M בפליקר