כיצד להסיר שורות כפולות ב- Excel

כאשר אתה עובד עם גיליונות אלקטרוניים ב- Microsoft Excel ומעתיק בטעות שורות, או אם אתה מבצע גיליון אלקטרוני מורכב של כמה אחרים, תיתקל בשורות כפולות שעליך למחוק. זו יכולה להיות משימה חסרת מחשבה, שחוזרת על עצמה, גוזלת זמן, אך ישנם כמה טריקים שהופכים אותה לפשוטה יותר.

מתחילים

היום נדבר על כמה שיטות שימושיות לזיהוי ומחיקה של שורות כפולות ב- Excel. אם אין לך קבצים עם שורות כפולות עכשיו, אל תהסס להוריד את המשאב השימושי שלנו עם כמה שורות כפולות שנוצרו עבור הדרכה זו. לאחר שהורדתם ופתחתם את המשאב או פתחתם מסמך משלכם, אתם מוכנים להמשיך.

אפשרות 1 - הסר כפילויות ב- Excel

אם אתה משתמש ב- Microsoft Office Suite יהיה לך קצת יתרון מכיוון שיש תכונה מובנית לאיתור ומחיקה של כפילויות.

התחל בבחירת התאים שאליהם ברצונך למקד לחיפוש שלך. במקרה זה, אנו נבחר את הטבלה כולה על ידי לחיצה על "Control" ו- "A" בו זמנית (Ctrl + A).

לאחר שבחרתם בהצלחה את הטבלה, יהיה עליכם ללחוץ על הכרטיסייה "נתונים" בחלקו העליון של המסך ואז לבחור בפונקציה "הסר כפילויות" כמוצג להלן.

לאחר שלחצתם עליו תופיע תיבת דו-שיח קטנה. תבחין כי השורה הראשונה לא נבחרה באופן אוטומטי. הסיבה לכך היא שתיבה "לנתונים שלי יש כותרות" מסומנת.

במקרה זה, אין לנו כותרות מאז הטבלה מתחילה בשורה 1 ". אנו מבטלים את הבחירה בתיבה "לנתונים שלי יש כותרות". לאחר שתעשה זאת, תבחין כי הטבלה כולה הודגשה שוב וקטע "עמודות" השתנה מ"כפילויות "ל"עמודה A, B ו- C."

כעת, לאחר שנבחר הטבלה כולה, פשוט לחץ על כפתור "אישור" כדי למחוק את כל הכפילויות. במקרה זה, כל השורות עם מידע כפול למעט אחת נמחקו ופרטי המחיקה מוצגים בתיבת הדו-שיח הקופצת.

אפשרות 2 - סינון מתקדם באקסל

הכלי השני שבו אתה יכול להשתמש ב- Excel כדי לזהות ולמחוק כפילויות הוא "המסנן המתקדם". שיטה זו חלה גם על Excel 2003. נתחיל מחדש בפתיחת הגיליון האלקטרוני של Excel. על מנת למיין את הגיליון האלקטרוני שלך, יהיה עליך לבחור תחילה בכולם באמצעות "Control" ו- "A" כמוצג קודם.

לאחר בחירת הטבלה שלך, פשוט לחץ על הכרטיסייה "נתונים" ובקטע "מיון ומסנן" לחץ על הלחצן "מתקדם" כמוצג להלן. אם אתה משתמש ב- excel 2003, לחץ על התפריט הנפתח "נתונים" ואז על "מסננים" ואז על "מסננים מתקדמים ..."

כעת יהיה עליכם לבחור בתיבת הסימון "רשומות ייחודיות בלבד".

לאחר שתלחץ על "אישור", המסמך שלך אמור להסיר את כל הכפילויות למעט אחת. במקרה זה, שניים נותרו מכיוון שהכפילויות הראשונות נמצאו בשורה 1. שיטה זו מניחה באופן אוטומטי שיש כותרות בטבלה שלך. אם ברצונך למחוק את השורה הראשונה, יהיה עליך למחוק אותה באופן ידני במקרה זה. אם באמת היו לך כותרות במקום כפילויות בשורה הראשונה, רק עותק אחד של הכפילויות הקיימות היה נשאר.

אפשרות 3 - החלף

שיטה זו מעולה עבור גיליונות אלקטרוניים קטנים יותר אם ברצונך לזהות שורות שלמות המועתקות. במקרה זה, נשתמש בפונקציית ה"החלפה "הפשוטה המובנית בכל מוצרי Microsoft Office. יהיה עליכם להתחיל בפתיחת הגיליון האלקטרוני עליו תרצו לעבוד.

ברגע שהוא פתוח, עליך לבחור תא עם התוכן שברצונך למצוא ולהחליף ולהעתיק אותו. לחץ על התא ולחץ על "Control" ו- "C" (Ctrl + C).

לאחר שהעתקת את המילה שברצונך לחפש, יהיה עליך ללחוץ על "Control" ו- "H" כדי להעלות את פונקציית ההחלפה. לאחר סיום, תוכלו להדביק את המילה שהעתקתם בסעיף "מצא מה:" על ידי לחיצה על "Control" ו- "V" (Ctrl + V).

כעת לאחר שזיהית את מה שאתה מחפש, לחץ על כפתור "אפשרויות >>". בחר בתיבת הסימון "התאם את תוכן התא כולו". הסיבה לכך היא שלעתים המילה שלך עשויה להיות בתאים אחרים עם מילים אחרות. אם לא תבחר באפשרות זו, תוכל בסופו של דבר למחוק תאים שאתה צריך לשמור. ודא שכל שאר ההגדרות תואמות את אלו המוצגות בתמונה למטה.

כעת יהיה עליך להזין ערך בתיבה "החלף ב:". לדוגמא זו נשתמש במספר "1." לאחר שהזנת את הערך, לחץ על "החלף הכל".

תוכלו להבחין כי כל הערכים התואמים ל"דולפיקט "שונו ל 1. הסיבה שהשתמשנו במספר 1 היא שהוא קטן ובולט. עכשיו אתה יכול לזהות בקלות באילו שורות היה תוכן כפול.

על מנת לשמור עותק אחד של הכפילויות, פשוט הדבק את הטקסט המקורי בשורה הראשונה שהוחלפה בשורות 1.

כעת, לאחר שזיהיתם את כל השורות עם תוכן כפול, עברו על המסמך והחזיקו את לחצן "Control" לחוץ תוך לחיצה על המספר של כל שורה כפולה כמוצג להלן.

לאחר שבחרת את כל השורות שצריך למחוק, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על אחד המספרים האפורים ובחר באפשרות "מחק". הסיבה שאתה צריך לעשות זאת במקום ללחוץ על כפתור "מחק" במחשב שלך היא שהוא ימחק את השורות ולא רק את התוכן.

לאחר שתסיים תבחין כי כל השורות הנותרות שלך הן ערכים ייחודיים.