כיצד להגדיל את אחסון ה- MacBook שלך

כונני מצב מוצק הם מהירים אך יקרים. וכונני SSD בקיבולת גבוהה הם יקרים מאוד , ולכן רבים מאיתנו בוחרים במינימום המינימלי כשאנחנו רוכשים MacBook. אבל כך תוכל להוסיף עוד שטח אחסון.

שדרג את ה- SSD שלך

האפשרות הקיצונית ביותר להרחיב את אחסון ה- MacBook שלך היא לשדרג את ה- SSD שלה. למרבה הצער, אינך יכול לשדרג את כל מחשבי ה- MacBook מכיוון שאפל שינתה את תהליך הייצור בדגמים החדשים ביותר שלה.

עם זאת, ניתן לשדרג את הדגמים הבאים:

 • MacBook Pro שאינו רשתית עד סוף 2016
 • רשתית MacBook Pro עד 2015
 • MacBook Air עד 2017
 • MacBook עד 2010

אם אינך בטוח איזה דגם יש לך, המדריך שלנו לשדרוג ה- Mac שלך כולל קטע כיצד לברר ועוד. אם המודל שלך אינו נתמך, למרבה הצער, אינך יכול לשדרג את ה- SSD. אם יש לך דגם נתמך, הדרך הקלה ביותר לשדרג היא לרכוש ערכה.

מחשוב עולמי אחר מוכר שדרוגי SSD של MacBook (ו- Mac אחרים) בשני טעמים: כונן בלבד, או כערכת. אם תבחר בערכה, תקבל את שדרוג ה- SSD, הכלים הנדרשים ומתחם לתוכו תוכל למקם את הכונן הישן שלך להעברת נתונים.

ייתכן שתוכל למצוא את הכונן הנכון עבור המחשב שלך במקום אחר. במקרה כזה, תוכלו לעקוב אחר המדריכים ב- iFixit. פשוט חפש את דגם ה- MacBook שלך, וצריך להיות מדריך מלא עם תמונות שיעזרו לך. iFixit גם מוכרת כלים לביצוע משימה זו ותחזוקה אחרת.

אם תחליט ללכת לכל הטרחה הזו, וודא שהשדרוג שווה את זה. קבל כונן מספיק גדול שבטוח שתבחין בהבדל. מבחינת עלות, מדובר בסביבות 300 $ לשדרוג 1 TB כחלק מערכה, או 250 $ רק לכונן. מרבית ה- MacBooks יכולים להתמודד עם נפחים של עד 2 TB, בעוד שאחרים מוגבלים ל- 1 TB. ודא שהמכונה שלך תואמת לשדרוג שבחרת לפני שאתה קונה.

אם Mac שלכם ישן ועדיין יש כונן אופטי (כמו MacBook טרום 2012 Pro), ייתכן שתוכל לשדרג את הכונן שלך  ואת להוסיף אחד שני או שלישי אם אתה מחליף את הכונן האופטי כדי ליצור מרחב. זאת מכונה די ישנה, ​​אז שקול אם השדרוג כדאי. אולי עדיף לך פשוט לקנות מקבוק חדש.

אם אתה קונה מקבוק חדש, בחר בכונן מצב מוצק גדול יותר ולא במינימום. אולי אתה מתכווץ במחיר, אבל אתה אסיר תודה על שנות השימוש שאתה יוצא מכל המרחב הזה.

קשורים: האם אתה יכול לשדרג את הכונן הקשיח או ה- SSD ב- Mac שלך?

כונני USB בעלי פרופיל נמוך

אם ל- MacBook שלך יש מחברי USB מסוג A (תקן ה- USB הישן, ולא הפיך החדש), תוכל להשתמש בכונן USB בעל פרופיל נמוך כדי להוסיף אחסון. מכשירים קטנים אלה נכנסים לחריץ USB רזרבי ובולטים מעט מהצד של ה- MacBook שלך. הם גם אחת הדרכים הזולות ביותר להגדיל את שטח האחסון הכולל של המכונה שלך.

SanDisk Ultra Fit הוא הבחירה שלנו. יש לו ממשק USB 3.1 מהיר שמגיע למהירויות קריאה של עד 130 מגה לשנייה. על פי סוקר אחד (מאומת) של אמזון, מהירות הכתיבה שלו היא 30 עד 80 מגה לשנייה. זה לא אחסון מהיר, כמו SSD ב- MacBook שלך, אבל זה מספיק מסודר לאחסון מסמכים ומדיה. זה מגיע בגדלים של עד 256 ג'יגה-בתים בסביבות 70 דולר.

לבעלי ה- USB Type-C MacBook אין מזל. USB מסוג A הוא יציאה גדולה יותר, והיצרנים הצליחו לנצל את הגודל בכדי לסחוט את זיכרון ההבזק. התוצאה היא כונן שנראה יותר כמו דונגל אלחוטי ותוכל להשאיר אותו מחובר ל- MacBook שלך בכל עת. שום דבר ממש כמו זה קיים בצורת USB מסוג C - עדיין לא, בכל מקרה.

רכזת USB-C עם אחסון משולב

הדגמים החדשים ביותר של MacBook Pro ו- Air מגיעים רק עם מחברי USB Type-C. משמעות הדבר היא כי ככל הנראה תזדקק למרכז כדי לקבל גישה למגוון יציאות הגון. אז למה לא להשיג אחד עם SSD משולב?

ה- Minix NEO הוא רכזת ה- USB Type-C הראשונה בעולם שמוסיפה גם יציאות וגם אחסון ל- MacBook שלך. בתוך הרכזת נמצא SSD בנפח M.2 של 240 GB, התומך במהירויות קריאה וכתיבה של עד 400 מגה לשנייה. אתה מקבל גם ארבע יציאות שימושיות: יציאת HDMI אחת עם תמיכה ב- 4K ב -30 הרץ., שני USB 3.0 Type-A ו- USB Type-C אחד (שבו אתה יכול להשתמש בכוח להפעלת ה- MacBook שלך).

בשל האופי העמיד בפני זעזועים של SSD, אתה יכול לזרוק את ה- Minix NEO לתיק שלך מבלי לדאוג לפגוע בנתונים שלך. היחידה עצמה קטנה מספיק כדי להיות ניידת, אך אולי לא תרצה להשאיר אותה מחוברת ל- Mac שלך כל הזמן. עם זאת, אנשים מסוימים עשויים לשקול לחבר את היחידה למכסה של ה- MacBook שלהם בעזרת פסי דבק.

אתה יכול גם לקנות את Minix NEO עם נפח אחסון של 120 ג'יגה בתמורה פחות.

הוסף אחסון עם SD ו- MicroSD

אם יש לך MacBook ישן יותר עם קורא כרטיסי זיכרון, אתה יכול גם להשתמש בכרטיסי SD או MicroSD כדי להגדיל את סך האחסון של ה- Mac שלך. פשוט תרים כרטיס SD ותקע אותו למחשב ה- Mac שלך. כדי להשתמש בכרטיסי MicroSD, תזדקק גם לממיר SD ל- MicroSD.

זוהי דרך זולה יחסית להוסיף, פוטנציאל, הרבה מקום נוסף. אתה יכול לצבור כרטיס SanDisk Extreme UHS-I 512 ג'יגה-בתים MicroSD במחיר נמוך מ- $ 200 (בכתיבה זו). וכרטיס 128 ג'יגה-בייט הוא כ -25 דולר בלבד (בכתיבה זו). למרבה הצער, כרטיסים אלו סובלים מאותן בעיות מהירות קריאה וכתיבה מוגבלות כמו האחסון המחובר ל- USB.

אם אתם מחפשים פיתרון קצת יותר נעים, תוכלו לשקול את JetDrive Lite של Transcend. הם תואמים רק לדגמים מסוימים של MacBook Pro ו- Air המיוצרים בין 2012 ל 2015, אך הם יושבים בצורה מושלמת כנגד מארז ה- Mac. הם זמינים בתצורות של 128 ג'יגה-בתים ו- 256 ג'יגה-בתים, עם הגרסה הגדולה יותר במחיר של כ- $ 99, בעת כתיבת שורות אלה.

אחסון צמוד רשת

אחסון צמוד לרשת הוא אידיאלי עבור אנשים הממעטים לצאת מחוץ לביתם או לרשת העבודה שלהם. אתה יכול להגדיר כונן NAS שישותף ברחבי הרשת, או שתוכל להשתמש במחשב Mac אחר או Windows אחר שיש בו מקום פנוי. לאחר שתגדיר אותו, תוכל אפילו לגבות את ה- MacBook שלך באמצעות מכונת הזמן למיקום רשת.

עם זאת, אם אתה יוצא מחוץ לטווח הרשת שלך, האחסון שלך אינו זמין אלא אם כן יש לך פתרון התומך בגישה דרך הענן. זה לא יכול להיות בעיה אם אתה משתמש בה כדי לאחסן קבצים וארכיונים שנדירים לגשת אליהם, אבל זה לא אידיאלי עבור תמונות או ספריית iTunes שלך.

מהירות הרשת שלך מגבילה את אחסון הרשת שלך. הדברים נעשים איטיים משמעותית אם אתה משתמש בחיבור אלחוטי. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, ודא שכונן הרשת שלך (או המחשב המשותף) משתמש בחיבור קווי לנתב שלך ואם אפשר גם ל- MacBook שלך.

אתה יכול לקנות כונן NAS חשוף עצמות, כמו Netgear ReadyNAS RN422, ואז לרכוש כוננים קשיחים בנפרד, או שאתה יכול לבחור בפתרון מוכן לשימוש, כמו Western Digital My Cloud EX2. כונני NAS מודרניים רבים תומכים גם בגישה מבוססת ענן לקבצים שלך.

כיצד למפות כונן רשת

כדי לגשת באופן אמין לכונן רשת, עליך למפות אותו ב- Finder. בצע את הצעדים הבאים כדי לעשות זאת:

 1. הפעל חלון Finder ולחץ על Go> התחבר לשרת.
 2. הזן את הכתובת לשיתוף הרשת שתרצה למפות (למשל, smb: // yournasdrive)
 3. הזן את פרטי הכניסה הנדרשים ולאחר מכן לחץ על אישור.

כונן הרשת שלך מופיע כעת בסרגל הצד של Finder ועל שולחן העבודה. אתה אמור להיות מסוגל לבחור אותו כמיקום בכל פעם שאתה שומר או פותח קבצים.

כיצד ליצור שיתוף רשת של MacOS

אם ברשותך מק אחר ורוצה לשתף את הכונן שלו ברשת, בצע את השלבים הבאים:

 1. במכונה שתרצה לשתף, עבור אל העדפות מערכת> שיתוף.
 2. סמן את התיבה לצד שיתוף קבצים כדי להפעיל את השירות.
 3. לחץ על סימן הפלוס (+) וציין מיקום להוספת תיקיות משותפות.
 4. לחץ על מיקום השיתוף והגדר הרשאות (תרצה לאפשר גישה לכתיבה).

ניתן גם ללחוץ על "אפשרויות" כדי לציין אם להשתמש ב- AFP (הפרוטוקול של אפל), SMB (שווה ערך ל- Windows) או בשניהם.

אחסן נתונים בענן

אחסון מקוון הוא אפשרות נוספת שנאפית כעת ב- MacOS. ההגדרה "חנות ב- iCloud" של אפל משתמשת בשטח iCloud זמין כדי להוריד את המתח מה- Mac. כשאתה שומר קבצים שאתה לעתים נדירות ניגש לענן, יש לך יותר מקום ב- Mac שלך לדברים שאתה משתמש בהם באופן קבוע. כל זה עובד באופן אוטומטי, אז אתה צריך להיות אמון מסוים ב- macOS.

קבצים המאוחסנים בענן מופיעים במחשב שלך כאילו הם עדיין שם. כדי לגשת לקבצים אלה, המחשב שלך מוריד אותם מ- iCloud. כמה זמן זה תלוי במהירות חיבור האינטרנט שלך ובגודל הקובץ. אם אינך יכול לגשת לחיבור אינטרנט אמין, לא תוכל לאחסן אף אחד מהקבצים שלך בענן.

כדי להפעיל הגדרה זו, בצע את הצעדים הבאים:

 1. לחץ על הלוגו של Apple בפינה השמאלית העליונה של המסך, ואז בחר אודות Mac זה.
 2. לחץ על הכרטיסייה "אחסון" ולאחר מכן לחץ על "נהל ..." בצד ימין.
 3. לחץ על "חנות ב- iCloud ..." כדי להתחיל בתהליך.

macOS מנתח את הדיסק שלך ומנסה לחסוך מקום. כדי לקבל מושג אילו קבצים המערכת שלך עשויה להעביר, לחץ על הקטע "מסמכים" בסרגל הצד. זה מראה לך רשימה של מסמכים גדולים ב- Mac שלך ומתי ניגשת אליהם לאחרונה.

כדי להשתמש נכון באחסון iCloud, סביר להניח שתצטרך לרכוש שטח - אתה מקבל 5 GB בלבד בחינם. אם שטח האחסון בענן שלך מתחיל להתדלדל, אתה יכול ללמוד כיצד לפנות כמה כאן.

אחסון ענן של צד שלישי

אינך צריך להשתמש בשרתי הענן של אפל. אם אתה רק צריך לפרוק כמה קבצים כדי לפנות מקום במחשב שלך, כל שירות אחסון ענן ישן יעשה.

להלן מספר שעליך לשקול:

 • כונן אמזון: 100 גיגה-בייט החל מ -11.99 דולר לשנה
 • כונן גוגל: 100 GB תמורת 1.99 דולר לחודש
 • OneDrive: 100 ג'יגה-בתים תמורת 1.99 דולר לחודש
 • pCloud: 500 ג'יגה-בתים תמורת 3.99 דולר לחודש
 • מגה: 200 GB תמורת 4.99 אירו לחודש

אם אתה רוצה לנסות לפני שאתה קונה, בדוק את כל השירותים המציעים אחסון בחינם.

אחסון חיצוני

אם אתה באמת זקוק לשטח, מוגבל בתקציב ולא אכפת לך לשאת איתך משקל נוסף, אז כונן חיצוני מיושן וטוב הוא התשובה.

כונני דיסק קשיח חיצוני (HDD)

האפשרות הזולה ביותר היא לרכוש כונן קשיח חיצוני רגיל מסוג USB. מכיוון שהם מסתמכים על כונני דיסק קשיח זול יותר, הם מציעים גם יכולות גבוהות. עם זאת, הם נוטים יותר להיכשל וגם רגישים יותר לנזקים מהמורות וטיפות. ואתה צריך לסחוב את הנסיעה שלך איתך אם אתה הולך בדרך זו.

מהימנות בצד, אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת כונן חיצוני מבוסס HDD הוא מהירות הממשק. אל תקבל שום דבר ישן יותר מ- USB 3.0 - באופן אידיאלי, USB 3.1 או 3.1 rev 2.

אחד הכוננים המשתלמים ביותר הוא הכונן הקשיח הנייד Western Digital Elements. בכתיבה זו, הוא זמין עם USB 3.0 ועד 4 TB תמורת כ- $ 100. אתה יכול להתיז יותר מזומנים על משהו כמו G-Technology G-Drive, שכולל נפחים של עד 14 TB, ומגיע עם Thunderbolt 3 כפול ו- USB 3.1 להעברת קבצים מהירה. בעת כתיבת שורות אלה, ה- G-Drive מתחיל בסביבות 300 $ לדגם הבסיסי של 4 TB.

כונני מצב מוצק חיצוני (SSD)

כונני מצב מוצק עדיפים על כונני דיסק קשיח במהירות ובמהימנות. אין להם חלקים נעים ולכן הם אינם רגישים להתמוטטות מכנית. מהירויות הקריאה והכתיבה המעולות שלהם מוגבלות רק במהירות החיבור למחשב שלך.

יש שני חסרונות ל- SSD חיצוני: קיבולת ומחיר. אחסון SSD עדיין יקר יחסית בהשוואה לכונני HDD מסורתיים. סביר להניח שתשלמו מחיר כפול מכונן הקשיח, והכוננים בעלי קיבולת גבוהה יותר יקרים בהרבה.

אך כונני SSD הם קטנים יותר, מהירים ואמינים הרבה יותר. פתרונות כמו ה- SanDisk Extreme Portable SSD נכנסים לכיס ומחוספסים מספיק כדי להתנדנד מהתיק שלך. Corsair Flash Voyager GTX מציע את היתרונות של אחסון SSD בצורה "כונן פלאש" מסורתית יותר.

מערך RAID חיצוני

RAID היא טכנולוגיה המאפשרת לחבר מספר כוננים קשיחים. זה מאפשר לך לעשות דברים כמו למזג כוננים מרובים לכרך יחיד, המספק מהירויות קריאה וכתיבה מהירות יותר מכיוון שאתה יכול לגשת למספר כוננים בו זמנית. אתה יכול גם להשתמש ב- RAID כפתרון גיבוי מוצק, כדי לשקף כונן אחד (או מרובה) לאחר. זה מאפשר לך להחליף את כל הכוננים שנכשלים.

זוהי דרך יקרה להוסיף אחסון, והיא גם מגושמת. אתה לא יכול לסחוב מארז RAID בתיק שלך (לא בנוחות, לפחות), אז זה רק פיתרון לשולחן העבודה. עם זאת, היתרונות כוללים את הגמישות של מערכת RAID וגישה מהירה.

אם תחליט לקבל מארז RAID, הקפד לבחור אחד עם ממשק Thunderbolt (באופן אידיאלי, Thunderbolt 3). זה מספק את המהירויות המהירות ביותר האפשריות (עד 40 ג'יגה לשנייה) של כל חיבור חיצוני. בדומה לכונני NAS, מארזי RAID מגיעים ללא פריצות, כמו ה- Akitio Thunder3 RAID, או ביחידות מוכנות לשימוש, כמו ה- G-RAID של G-Technology.

נקה את ה- Mac שלך

כמובן, הדרך הקלה ביותר ליצור שטח נוסף היא לנקות את הקבצים ב- MacBook שלך. ישנם טיפים רבים שתוכלו לנסות ליצור מקום ב- macOS. אפל מספקת את כל הכלים הדרושים כדי לפנות מקום בג'יגה.

לרוב, הכונן הקשיח שלך פשוט נתקע בקבצים ששכחת מהם ויישומים שאתה אף פעם לא משתמש בהם. אם תסתכל בצורה ביקורתית יותר על האופן שבו אתה מנהל את אחסון ה- Mac שלך, ייתכן שתוכל לצלול עד השדרוג הבא שלך.

בינתיים, כולנו נקווה שאפל תגדיל את יכולות האחסון הבסיסיות של SSD במחשבים הניידים שלה בקרוב.