כיצד להגדיר טיימרים, אזעקות ושעוני עצירה ב- Windows 10

מכל סיבה שהיא, Windows לא כללה אזעקות, טיימרים ושעוני עצר עד ש- Windows 8 התגלגל. Windows 10 משפר את התכונות הללו, והפונקציה הבסיסית הזו פועלת כעת כמו בכל מערכת הפעלה אחרת שם.

הגדר אזעקה

אזעקות עובדות בדיוק כמו שאתה מצפה. אתה מגדיר זמן (וימים) להתרחשות האזעקה, בוחר צליל אזעקה, נותן אזעקה לתווית ואתה יוצא למירוצים.

לחץ על התחל, הקלד "אזעקות" בתיבת החיפוש ואז לחץ על התוצאה "אזעקות ושעון".

תוכל להפעיל ולכבות אזעקות שכבר קיימות על ידי לחיצה על המתג מימין.

כדי ליצור אזעקה חדשה, לחץ על כפתור הפלוס (+) בפינה השמאלית התחתונה.

השתמש בגלגל הגלילה כדי להגדיר זמן, ואז לחץ על הקישורים שמתחת לכל אחד מהפריטים הנותרים כדי להגדיר שם אזעקה, בין אם האזעקה תחזור (ובאיזה ימים), הצליל לשימוש וכמה זמן לחיצה על כפתור הנודניק נותנת אתה. כשתסיים, לחץ על כפתור "שמור".

כשתסיים, האזעקה החדשה שלך מופעלת אוטומטית, אך תוכל להפעיל או לכבות אותה כמו כל אזעקה אחרת.

כאשר האזעקה שלך תעבור, תקבל התראה מעל מגש המערכת של Windows. לחץ על כפתור "סגור" כדי לעצור את צליל הטיימר או על כפתור "נודניק" כדי להנמיך את השעון למשך הזמן הקבוע מראש. אתה יכול אפילו להשתמש בתפריט הנפתח כדי להתאים את משך זמן הנודניק שאתה מקבל.

למחיקת אזעקה, לחץ על כפתור "בחר אזעקות" בפינה השמאלית התחתונה של חלון "אזעקות ושעונים".

בחר את האזעקות שברצונך למחוק ואז לחץ על כפתור "מחק".

הגדר טיימר

טיימרים הם תוספת מבורכת נוספת ל- Windows. באפליקציית "אזעקות ושעון", עבור ללשונית "טיימר". כאן תוכל לראות את כל הטיימרים שכבר הגדרת (או טיימר ברירת מחדל אם זו הפעם הראשונה שאתה מבקר באפליקציה).

לחץ על כפתור "הפעל" כדי להפעיל טיימר. כפתור ה"איפוס "משמש פונקציה כפולה. אם הטיימר אינו פועל, הוא פותח דף עריכה בו ניתן לשנות את הטיימר. אם הטיימר פועל, כפתור ה"איפוס "מאפס את הטיימר.

לחיצה על כפתור "הרחב" (החץ הכפול) מרחיבה את הטיימר למילוי המסך המלא, כפי שמוצג להלן. לחץ על כפתור "הרחב" שוב במסך זה כדי לחזור לתצוגה הרגילה.

כדי ליצור טיימר חדש, לחץ על כפתור הפלוס (+) בפינה השמאלית התחתונה.

השתמש בגלגל הגלילה כדי לקבוע זמן, ואז לחץ על הקישור תחת "שם טיימר" כדי לתת שם לטיימר שלך. שלא כמו בתכונת האזעקה, אינך יכול להגדיר צלילים שונים עבור טיימרים שונים. כשתסיים, לחץ על כפתור "שמור".

בסיום הטיימר שלך תקבל התראה מעל מגש המערכת של Windows. לחץ על כפתור "סגור" כדי לעצור את צליל הטיימר.

למחיקת טיימר, לחץ על כפתור "בחר אזעקות" בפינה השמאלית התחתונה של חלון "אזעקות ושעון".

בחר את הטיימרים שברצונך למחוק, ואז לחץ על כפתור "מחק".

הגדר שעון עצר

שעון העצר פשוט במיוחד לשימוש. שלא כמו אזעקות וטיימרים, יש לך רק סטופר אחד.

בזמן שעון העצר נעצר, באפשרותך ללחוץ על כפתור "אפס" משמאל לשעון כדי לאפס את השעון לשעה 00:00. כדי להפעיל את השעון, לחץ על כפתור "הפעל".

לחיצה על כפתור "הרחב" (החץ הכפול) מרחיבה את שעון העצר למילוי המסך המלא, כפי שמוצג להלן. לחץ על כפתור "הרחב" שוב במסך זה כדי לחזור לתצוגה הרגילה.

בזמן שעון העצר פועל, אתה יכול להשהות את השעון, או ללחוץ על סמל הדגל כדי להקליט זמן הקפה תוך השארת השעון פועל.

"אזעקות ושעון" הוא תוספת מבורכת ל- Windows. למרבה הצער, היא אינה משולבת במלואה במלואה, מה שאומר שאתה עדיין צריך להשתמש בה כאפליקציה עצמאית. לכן, ייתכן שתרצה להצמיד אותו לתפריט התחל או לשורת המשימות אם אתה מתכנן להשתמש בו לעתים קרובות.

קשורים: 10 דרכים להתאמה אישית של תפריט ההתחלה של Windows 10