אתה עדיין יכול לקבל את Windows 10 בחינם עם מפתח Windows 7, 8 או 8.1

הצעת השדרוג החינמית של מיקרוסופט ל- Windows 10 הסתיימה - או שמא? יש עדיין דרך להפעיל את Windows 10 באמצעות מקש Windows 7, 8 או 8.1, בנוסף להצעת הנגישות של מיקרוסופט.

עדכון: במקור כתבנו מאמר זה בשנת 2016, אך טריק השדרוג הזה עדיין עובד החל מה- 14 בינואר 2020.

אתה עדיין יכול להשתמש במפתח ישן עם עדכון יום השנה

קשורים: אתה עדיין יכול לקבל את Windows 10 בחינם מאתר הנגישות של מיקרוסופט

כחלק מהעדכון הראשון של Windows 10 בנובמבר בשנת 2015, מיקרוסופט שינתה את דיסק ההתקנה של Windows 10 כך שתקבל גם מקשי Windows 7 או 8.1. זה אפשר למשתמשים לבצע התקנה נקייה של Windows 10 ולהיכנס למפתח Windows 7, 8 או 8.1 תקף במהלך ההתקנה. לאחר מכן Windows 10 ידווח על מפתח זה לשרתי מיקרוסופט, ושרתי ההפעלה של Windows 10 יעניקו למחשב שלך "זכאות דיגיטלית" (כיום "רישיון דיגיטלי") להמשיך להשתמש ב- Windows 10 בחינם, ממש כאילו שדרגת.

זה עובד גם מתוך Windows 10. גם אם אינך מספק מפתח במהלך תהליך ההתקנה, תוכל לעבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> הפעלה והזן כאן מקש Windows 7 או 8.1 במקום מפתח Windows 10. המחשב האישי שלך יקבל זכאות דיגיטלית.

כעת, למרות שמבחינה טכנית הצעת השדרוג בחינם הסתיימה, שיטה זו עדיין פועלת בכל גרסה של Windows 10, החל מעדכון יום השנה 2016 ועדכון נובמבר 2019. זה עובד בעת התקנת Windows 10 עם מדיה התקנה או על ידי הזנת המפתח לאחר התקנת Windows 10. הזן מפתח Windows 7, 8 או 8.1 שלא שימש בעבר לשדרוג ל- 10, ושרתי מיקרוסופט יתנו לחומרת המחשב שלך רישיון דיגיטלי חדש שיאפשר לך להמשיך להשתמש ב- Windows 10 ללא הגבלת זמן במחשב זה.

מיקרוסופט בכלל לא פרסמה הצהרה כלשהי לגבי שיטת שדרוג זו. יתכן שמיקרוסופט תשבית אותה בקרוב, אך ייתכן גם שמיקרוסופט תסתכל הפוך ותשמור על הטריק הזה כדי לעודד שדרוגים נוספים של Windows 10 לעוד הרבה זמן.

כיצד להשתמש במפתח Windows 7, 8 או 8.1 כדי להשיג את Windows 10

קשורים: כיצד למצוא את מפתחות Windows או מוצרי Office שלך ​​שאבדו

תהליך זה קל. ראשית, תזדקק למפתח Windows 7, 8 או 8.1. אם יש לך אחד מאלה ששוכבים, נהדר. אם לא, תוכל להשתמש בכלי כמו ProduKey של NirSoft כדי למצוא את המפתח הנמצא בשימוש במחשב Windows 7, 8 או 8.1 שלך. תרשום את זה.

ודא שיש לך גיבויים של הקבצים החשובים שלך לפני שתמשיך. גם אם אתה מתכנן לבצע התקנת שדרוג, משהו עלול להשתבש. תמיד מומלץ לקבל גיבויים, במיוחד בעת התקנת מערכת הפעלה חדשה.

צור מדיה להתקנה של Windows 10 אם עדיין אין לך את זה בשכיבה. אתה יכול לעשות זאת בעזרת כלי יצירת המדיה של Windows 10 של מיקרוסופט. בחר "צור מדיה התקנה למחשב אחר" והכלי יציע ליצור כונן הבזק מסוג USB הניתן לאתחול או לצרוב DVD הניתן לאתחול.

עדכון : אתה יכול פשוט להוריד את הכלי האחרון ליצירת מדיה מאתר מיקרוסופט ולהפעיל אותו לשדרוג - הוא ישדרג את המחשב הנוכחי שלך ללא צורך ביצירת מדיה בפועל. אתה יכול לבחור אם ברצונך לשמור על הקבצים והתוכניות שלך או להתחיל טרי. בהנחה שהתחלת עם מערכת Windows 7 או Windows 8.1 מקורית ומופעלת, זה ייתן לך מערכת Windows 10 מופעלת. זה יעבוד אם כלי יצירת המדיה ישמח לבצע את השדרוג. (גם אם ההתקנה המתקבלת של Windows 10 אינה מופעלת, תוכל פשוט לחבר את מקש Windows 7 או Windows 8.1 הישן לאחר סיום תהליך השדרוג.)

הכנס את אמצעי ההתקנה למחשב שברצונך לשדרג, להפעיל מחדש ולאתחל ממדיה ההתקנה. התקן את Windows 10 כרגיל. באפשרותך לבצע התקנת שדרוג השומרת על הקבצים הקיימים שלך או התקנה נקייה שמנגבת את כונן המערכת שלך.

כשתתבקש להזין מפתח, הזן את מקש Windows 7, 8 או 8.1. המתקין יקבל מפתח זה ותהליך ההתקנה ימשיך כרגיל.

(אם אתה משתמש במערכת Windows 8 או 8.1 עם מפתח המוצר מוטמע בקושחת UEFI במערכות או ב- BIOS שלך, ייתכן שתוכל ללחוץ על "אין לי מפתח מוצר". Windows 10 אמור למצוא את המפתח באופן אוטומטי. בקושחת UEFI שלך מאוחר יותר והפעל את המערכת שלך.)

לאחר התקנת Windows 10, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> הפעלה ואתה אמור לראות שלמחשב שלך יש רישיון דיגיטלי.

אם לא הזנת מפתח במהלך תהליך ההתקנה, תוכל להזין מפתח של Windows 7, 8 או 8.1 ממש בחלון זה כאשר תתבקש לספק מפתח Windows 10. Windows תבדוק בשרתי מיקרוסופט ותעניק למחשב שלך רישיון דיגיטלי עבור Windows 10.

זה כזה פשוט. אם אי פעם תרצה להתקין מחדש את Windows 10 בעתיד, אתה אמור להיות מסוגל להשתמש באותו מפתח Windows 7, 8 או 8.1 שהזנת כאן. מפתח זה ישויך ל"רישיון דיגיטלי "בשרתי מיקרוסופט, מה שמאפשר לך להמשיך להתקין מחדש את Windows 10 גם אם מיקרוסופט תשבית שיטה זו לרכישת Windows 10.

אתה יכול גם להיכנס למחשב החדש שלך באמצעות חשבון Microsoft ומפתח זה ישויך לחשבון Microsoft שלך, מה שמקל על הפעלת הרישיון הדיגיטלי שלך מחדש אם יהיה עליך להתקין מחדש את Windows 10 מאוחר יותר.

בהנחה שאתה אכן נכנס באמצעות חשבון Microsoft, תראה כאן את ההודעה "Windows מופעל עם רישיון דיגיטלי המקושר לחשבון Microsoft שלך".