מצלמת מק לא עובדת? להלן הוראות לתקן

מחשבי MacBook של אפל ומחשבי Mac שולחניים כוללים לעיתים קרובות מצלמת אינטרנט מובנית. אתה יכול גם לחבר מצלמת רשת חיצונית ל- Mac שלך באמצעות USB. אם מצלמת האינטרנט שלך לא עובדת, או שנראית מנותקת או לא זמינה ב- MacOS, ישנם מספר צעדים שתוכל לנקוט בכדי (בתקווה) להניע אותה שוב.

ראה אם ​​משהו מכסה את העדשה

עדיף תמיד לבדוק קודם את היסודות. זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל אם מצלמת הרשת שלך לא עובדת כמו שצריך, העדשה פשוט יכולה להיות חסומה או מכוסה במשהו. אנשים רבים מכסים את מצלמת האינטרנט שלהם כאשר היא אינה בשימוש כדי להגן על פרטיותם.

אם אינך מקבל שגיאות וכל מה שאתה רואה הוא מסך שחור, ודא שאין שום דבר שמכסה את מצלמת האינטרנט שלך. קל להחיל כיסוי ולשכוח מזה, במיוחד אם אינך משתמש בתדירות גבוהה במצלמת האינטרנט שלך.

בדוק את ההרשאות של מצלמת האינטרנט

כאשר אתה פותח אפליקציה שרוצה לגשת למצלמת האינטרנט בפעם הראשונה, MacOS תבקש ממך לאפשר זאת לעשות זאת. קל (ולעתים קרובות הגיוני) למנוע גישה בהתחלה, אך הדבר עלול להוות בעיה בכל הנוגע לביצוע שיחות וידאו או הקלטות.

אתה יכול לתת לכל אפליקציה הרשאה לגשת למצלמת האינטרנט שלך על ידי כותרת להעדפות מערכת> אבטחה ופרטיות> מצלמה. כל היישומים שביקשו גישה יופיעו כאן. אם יש סימן ביקורת בתיבה לידם, הם מאושרים. אם התיבה ריקה, האישור נדחה.

באפשרותך לשנות כל אחת מההגדרות הללו על ידי לחיצה על הנעילה בתחתית המסך ולאחר מכן אימות באמצעות סיסמת מנהל המערכת שלך (או מזהה מגע, או Apple Watch). לאחר מכן תוכל לאשר (סימן ביקורת) או לבטל (לבטל את הסימון) של אפליקציות ולנסות שוב.

הרגו את התהליכים VDCAssistant ו- AppleCameraAssistant

שני תהליכים מבצעים חובות מצלמות רשת המופעלות ברקע ב- Mac שלך: VCDAssistant ו- AppleCameraAssistant. כמו כל תהליך ב- Mac שלך, אלה יכולים להפסיק לעבוד כראוי בכל עת. בדרך כלל, כאשר תהליך קורס, הוא מופעל מחדש על ידי המערכת באופן אוטומטי.

אבל לפעמים זה לא עובד. למרבה המזל, אתה יכול להרוג ידנית את התהליכים באמצעות פקודת טרמינל. לשם כך, הפעל את טרמינל על ידי חיפוש זה באור הזרקורים או מעבר ליישומים> כלי עזר.

הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

sudo killall VDCAassistant; sudo killall AppleCameraAssistant

הקלד את סיסמת הניהול שלך לאימות, ואז נסה להשתמש במצלמת האינטרנט שלך שוב. MacOS אמור להפעיל מחדש את כל התהליכים שמצלמת האינטרנט שלך מסתמכת עליהם כדי לתפקד.

אם אינך מרגיש בנוח להשתמש בטרמינל, פשוט הפעל מחדש את ה- Mac במקום להפעיל את הפקודה הנ"ל.

הפעל מחדש את ה- Mac שלך

אם הרג התהליכים שלעיל לא פעל, נסה להרוג את כל מערכת ההפעלה במקום זאת. חלק מבעיות מצלמות הרשת נגרמות כאשר אפליקציות מרובות מנסות להשתמש בו זמנית. אתה יכול לפתור את זה על ידי הפעלה מחדש של המחשב ולא פתיחה של כל אותן אפליקציות כשהוא מתחיל.

לשם כך, לחץ על תפריט Apple ולאחר מכן לחץ על "הפעל מחדש". בחלון שמופיע, בטל את הסימון בתיבה לצד האפשרות "פתח מחדש את Windows בעת התחברות חזרה".

לחץ על "הפעל מחדש", המתן למחשב ההפעלה של ה- Mac ואז התחבר שוב כשתתבקש. הפעל מחדש את האפליקציה שניסתה להשתמש במצלמת האינטרנט שלך ובדוק אם הבעיה נפתרה.

התקן מחדש את האפליקציה שבה אתה מנסה להשתמש

אם יש לך בעיה במצלמת אינטרנט עם אפליקציה ספציפית שלא תוקנה על ידי עדכון ההרשאות שלך בסעיף "בדוק את הרשאות מצלמת הרשת שלך" לעיל, ייתכן שהבעיה היא האפליקציה עצמה.

לפעמים אפליקציות פשוט מפסיקות לעבוד. ישנים יותר לא תמיד משחקים יפה עם מערכת ההרשאות שאפל כוללת בגירסאות חדשות יותר של MacOS. נסה למחוק את היישום מתיקיית "היישומים" שלך על ידי גרירתו לסמל האשפה במעגן או הדגשתו, ואז לחיצה על Command + Delete.

לאחר מכן, הורד והתקן את האפליקציה מחדש. שים לב לגילו של האפליקציה המדוברת, מכיוון שזה יכול להסביר מדוע יש לך בעיה. אם תתקין מחדש את האפליקציה והיא לא תבקש ממך לגשת למצלמה, ייתכן שהיא אינה תואמת את הגרסה האחרונה של MacOS.

בדוק אם קיימת גרסה מעודכנת של האפליקציה. אולי מישהו מזלג את האפליקציה והמשיך בעבודתו של היזם? לחלופין, תוכל לראות אם יש אפליקציה דומה שתוכל להשתמש בה במקום.

בדוק את הרשאות זמן המסך שלך

זמן מסך הוא תכונת ליבה של MacOS שעוזרת לך לעקוב אחר אופן השימוש שלך ב- Mac. זה גם האופן שבו MacOS מטפלת בבקרת הורים, שיכולה לכלול הגבלת גישה למצלמת האינטרנט ולכל היישומים המשתמשים בה.

כדי לבדוק אם מגבלות זמן המסך הן הבעיה, עבור אל העדפות מערכת> זמן מסך> תוכן ופרטיות, ואז לחץ על "מצלמה". וודא כי "מצלמה" מופעלת גם בכרטיסייה אפליקציות. אם לא, תוכל לאמת את ההגדרה ולשנות אותה, או לבקש מהאדם שקבע את המגבלה להסיר אותה.

ראה אם ​​מצלמת האינטרנט הפנימית שלך מזוהה

אם אתה משתמש ב- MacBook או iMac, יש לו מצלמת אינטרנט מובנית. אתה יכול לבדוק אם המחשב שלך מזהה את מצלמת האינטרנט כהלכה. לשם כך, לחץ על תפריט Apple בפינה הימנית העליונה ואז לחץ על "אודות".

לחץ על "דוח מערכת" ולאחר מכן בחר "מצלמה" בסרגל הצד. אתה אמור לראות משהו כמו "FaceTime HD Camera (מובנה)" ברשימה, יחד עם חבורה של מספרים ותעודות מזהה. אתה יכול גם לבדוק בקטע "USB" ולראות אם מצלמת האינטרנט שלך מופיעה שם.

אם מצלמת האינטרנט הפנימית שלך אינה מופיעה ברשימה, ייתכן שתקלת חומרה או נזק פיזי גרמו להפסקת עבודתה. במקרה כזה, אין הרבה מה שאתה יכול לעשות חוץ מלבד טכנאי לבחון את זה. עם זאת, חלקים ועבודה ככל הנראה יעלו לך יותר מסתם קניית מצלמת רשת חיצונית.

לפני שתזנח את כל התקווה, תוכל לנסות לאפס את בקר ניהול המערכת

אפס את בקר ניהול המערכת

אם ניסית את כל השאר (או שמצלמת האינטרנט שלך לא הייתה רשומה בדוח המערכת), כדאי לך לנסות לאפס את בקר ניהול המערכת של ה- Mac שלך (SMC). ה- SMC אחראי להגדרות ברמה נמוכה, כמו מאווררים ונוריות נוריות, אך היא עשויה להשפיע גם על מצלמת האינטרנט הפנימית שלך.

אופן איפוס ה- SMC תלוי לחלוטין באיזה מק יש לך. תוכל למצוא את המודל הספציפי שלך והוראות לאיפוס ה- SMC כאן.

קשורים: כיצד (ומתי) לאפס את ה- SMC ב- Mac שלך

בעיות במצלמת אינטרנט חיצונית

ל- MacBooks, iMac ו- iMac Pro יש מצלמות פנימיות. עם זאת, ייתכן שתצטרך לקנות מצלמת רשת חיצונית עבור דגמי מק מסוימים, כמו Mac mini או Mac Pro. אפשר גם להשתמש במצלמות חיצוניות מעולות כמצלמות אינטרנט אם ברצונכם לשפר את איכות הווידיאו.

אם אתה משתמש במצלמת אינטרנט מסוג USB, ודא שהיא מחוברת לחשמל. אם כן, נתק אותה ואז חבר אותה שוב. נסה להשתמש ביציאת USB וכבל אחר, רק כדי לוודא שאף אחד מאלה לא גורם לבעיה.

אם מצלמת האינטרנט שלך מחוברת באמצעות רכזת, ודא שהיא מקבלת מספיק כוח. נסה להסיר את הרכזת מהמשוואה לגמרי וחבר את מצלמת האינטרנט ישירות ל- Mac שלך. האם למצלמת האינטרנט יש נוריות שמעידות שהיא נמצאת בשימוש?

אתה יכול גם לבדוק אם ה- Mac שלך מזהה את מצלמת האינטרנט. לחץ על לוגו Apple בצד שמאל למעלה, ואז לחץ על "אודות". לחץ על "דוח מערכת" בחלון שנפתח ונווט אל הקטע "USB" בסרגל הצד. הרחב את אחת האפשרויות שם וחפש את מצלמת האינטרנט שלך.

אם אין נורית LED גלויה במצלמת האינטרנט שלך או שהיא אינה מופיעה תחת "דוח מערכת", ייתכן שהיא מתה. נסה לחבר אותו למחשב אחר ובדוק אם אתה יכול לבודד את הבעיה.

רוב מצלמות הרשת אינן דורשות מנהלי התקנים נוספים לעבוד על macOS, אך ייתכן שחלקן עשויות לעשות זאת. עבור אל אתר האינטרנט של היצרן והורד כל תוכנה העשויה להידרש בכדי לגרום למצלמת האינטרנט שלך לעבוד על MacOS.

ניסיונות אחרונים

אם אינך מצליח לגרום למצלמת האינטרנט הפנימית שלך לעבוד, כדאי לך לשקול להתקין מחדש את MacOS מאפס רק כדי לוודא שמדובר בבעיית חומרה. עם זאת, הקפד לגבות את ה- Mac שלך במכונת Time לפני שתתקין מחדש, כך שתוכל לשחזר את כל הנתונים האישיים שלך.

בקמצוץ, אתה יכול להשתמש ב- iPhone שלך ​​כמצלמת אינטרנט, או להשתמש במכשירי לכידה כדי להפוך את מצלמת ה- SLR ללא מראה או דיגיטלית למצלמת אינטרנט איכותית.

אם לא, אתה תמיד יכול פשוט לקנות מצלמת רשת חיצונית חדשה.

קשורים: כיצד להשתמש ב- iPhone שלך ​​כמצלמת אינטרנט