כיצד להפעיל אור לילה ב- Windows 10

עדכון היוצרים של Windows 10 כולל Night Night, "מסנן אור כחול" שגורם לתצוגה להשתמש בצבעים חמים יותר בלילה כדי לעזור לכם לישון טוב יותר ולהפחית את מתיחת העיניים. זה עובד ממש כמו Night Shift באייפון ובמק, מצב לילה באנדרואיד, Blue Shade בטאבלטים של אמזון, ויישום f.lux שהתחיל את הכל.

קשורים: מה חדש בעדכון היוצרים של Windows 10

מסכים פולטים אור כחול בוהק שנראה הרבה כמו השמש, זורק את השעון הפנימי של גופכם בלילה ומונע הפרשת מלטונין, הגורם לכם להיות ישנוני. אור לילה גורם למסך שלך להשתמש בצבעים עמומים וחמים יותר בלילה, ועוזר לך לישון. זו התיאוריה שמחקרים מסוימים תמכו בה, אם כי מחקרים נוספים בנושא בהחלט יועילו. מלבד שינה טובה יותר, אנשים רבים מדווחים כי השימוש בצבעים הרכים יותר - במיוחד בחדרים חשוכים - פשוט קל יותר בעיניהם.

הפעל אור לילה

קשורים: אור מלאכותי הורס לך את השינה והגיע הזמן לעשות משהו בקשר לזה

תמצא אפשרות זו ב הגדרות> מערכת> תצוגה אם מחשב Windows 10 שודרג לעדכון היוצרים. הגדר את התכונה "אור לילה" כאן למצב "פועל" כדי לאפשר אותה, או "כבוי" כדי להשבית אותה.

אם תפעיל תכונה זו במהלך היום, Night Night לא ייכנס לתוקף באופן מיידי. במקום זאת, תראה שזה "כבוי עד" בכל זמן שקיעת החמה במיקום הנוכחי שלך. בשקיעה - זה הזמן המוצג בחלון זה - Windows מאפשר אוטומטית את מסנן תאורת הלילה. Windows מבטל אותה אוטומטית גם עם הזריחה.

הגדר את תאורת הלילה

קשורים: מה חדש בעדכון היוצרים של Windows 10

אמנם הפעלת הכל היא כל שעליך לעשות בכדי להתחיל בעבודה עם Night Light, אך תוכל להגדיר זאת עוד על ידי לחיצה על הקישור "הגדרות תאורת לילה" מתחת למתג.

לחץ על הלחצן "הפעל כעת" או "כבה כעת" כדי להפעיל או להשבית את תכונת אור הלילה באופן מיידי, לא משנה באיזו שעה ביום היא. אתה יכול להשתמש בכפתור זה כדי לראות בדיוק איך נראה מצב אור הלילה מבלי לחכות לשקיעה.

התאם את המחוון "טמפרטורת צבע בלילה" כך שהצבעים על המסך ייראו קרירים או חמים יותר, אם תרצה. אתה תראה את הצבעים משתנים על המסך בזמן שאתה גורר את המחוון, כך שתוכל לראות מיד איך ייראו צבעים שונים.

בחר את טמפרטורת הצבע הכי נוחה לך. עם זאת, שים לב שבחירת טמפרטורת צבע הרחק מצד ימין של המחוון תביא לכך ש- Windows 10 לא יסנן אור כחול רב כלל, ויקטין את היעילות של Night Night.

Windows מגדיר אוטומטית לוח זמנים לאור לילה לאחר שתפעיל אותו. חלונות מפעילים את אור הלילה מהשקיעה עד הזריחה, והוא מכוון את השעות באופן אוטומטי כדי להישאר מסונכרן עם תנועות השמש במיקום הגיאוגרפי שלך.

אם אתה מעדיף, תוכל לתזמן במקום באופן ידני שעות אור לילה במקום. אולי אתה עובד על המחשב האישי שלך עד אחרי השקיעה ולא רוצה שצבעים ישתנו עד מאוחר יותר בלילה. הפעל את הלחצן "תזמן לילה" ולאחר מכן בחר באפשרות "הגדר שעות" כדי שתוכל לבחור את השעות ביום כי אור הלילה אמור להידלק ולכבות.

מכיוון שתכונה זו משנה את אופן הופעת הצבעים בתצוגה שלך, לא תרצה להפעיל אותה אם אתה מבצע עבודות רגישות לצבע כלשהן עם תמונות או סרטונים בלילה. אבל כנראה שזה לא משנה אם המסך שלך נראה קצת שונה כשאתה רק גולש באינטרנט, למשל.

קשורים: כיצד להשתמש ולהתאים אישית את מרכז הפעולות של Windows 10

Windows מציע גם כפתור פעולה מהיר של Night Light עבור מרכז הפעולות, כך שתוכל להפעיל או לכבות את Night Night מבלי שתצטרך לצלול אל הגדרות. אם אינך רואה זאת בשורה העליונה של לחצני הפעולה המהירים, פשוט לחץ על "הרחב". ואם תרצה להעביר את הכפתור שלך למיקום חדש - או לבצע שינויים אחרים - יש לנו מדריך להתאמה אישית של לחצני הפעולה המהירה שלך.

אז בין אם זה בסופו של דבר עוזר לך לישון או לא, אתה צריך לנסות את Night Night. זה בהחלט מכה בהייה בחלון דפדפן בהיר ולבן בחדר חשוך.