כיצד לצאת ממצב בטוח ב- Windows 10

אתחול של Windows 10 במצב בטוח הוא רעיון טוב אם אינך יכול להפעיל את Windows 10 כרגיל, ועליך לבצע פתרון בעיות. כך תוכל לצאת ממצב בטוח לאחר שתסיים ותרצה להשתמש במחשב שלך כרגיל.

מהו מצב בטוח?

מצב בטוח הוא למעשה שירות לפתרון בעיות. אם אתה משתמש במנהלי התקן לא יציבים שגורמים לך לראות את המסך הכחול של המוות או אם נדבקת בתוכנה זדונית, הפעלת Windows 10 במצב בטוח מאפשרת לך לאתחל את המחשב שלך כדי להגיע לשורש הבעיה. . במקרים מסוימים, זו עשויה להיות הדרך היחידה להפעיל את המחשב מבלי להתקין מחדש את Windows.

למה? מכיוון שכאשר אתה מפעיל את Windows 10 במצב בטוח, תוכניות הפעלה ושירותים אחרים שהוגדרו להתחיל בהפעלה לא מופעלות, תמיכה בחומרה ממוזערת, רזולוציית המסך מופחתת ואין תוכנות או מנהלי התקנים של צד שלישי מופעלים. במצב בטוח, תוכל להחזיר מנהלי התקנים לאחור, לבדוק יומני מערכת ולהסיר תוכנות שעלולות לגרום לבעיות.

קשורים: כיצד לבצע אתחול נקי ב- Windows

כיצד לצאת ממצב בטוח ב- Windows 10

אם אתה רוצה לצאת ממצב בטוח, כל שעליך לעשות הוא להפעיל מחדש את מחשב Windows שלך. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על "סמל Windows" בפינה השמאלית התחתונה כדי לפתוח את תפריט "התחל", בחירה באפשרות "הפעלה" ואז "הפעל מחדש".

ישנן שיטות אחרות להפעלה מחדש של המחשב, כגון על ידי ביצוע shutdown /rמתוך שורת הפקודה. ללא קשר לשיטה שתבחר, תתבקש להפעיל את Windows 10 כרגיל בעת ההפעלה מחדש.

אתה יכול גם להפעיל מחדש בדרך כלל ללא ההנחיה. לשם כך, פתח את חלון "הפעל" על ידי לחיצה על Windows + R. לאחר הפתיחה, הקלד "msconfig" בתיבת הטקסט לצד "פתח" ולחץ על "אישור".

בחר בכרטיסייה "אתחול" בחלון שמופיע.

לבסוף, בקטע "אפשרויות אתחול", בטל את הסימון בתיבה שליד "אתחול בטוח" ולחץ על "אישור".

כעת, לא תפריע לך ההנחיה כשתתחיל מחדש.