כיצד להוסיף גאדג'טים בחזרה ל- Windows 8 ו- 10 (ולמה כנראה שלא כדאי)

גאדג'טים לשולחן העבודה וסרגל הצד של Windows היו מאפיין מרכזי גדול ב- Windows Vista ו- Windows 7. אך מיקרוסופט הסירה גאדג'טים שולחניים, ולא תמצא אותם ב- Windows 8 או 10.

גאדג'טים של שולחן העבודה של Windows הופסקו מכיוון שהם מהווים סיכון ביטחוני

יש סיבה שאלה הופסקו ב- Windows 8 ו- 10: לפלטפורמת הגאדג'טים השולחניים של מיקרוסופט יש מגוון בעיות אבטחה. זו לא רק דעתנו - כך אומרת מיקרוסופט.

הייעוץ הרשמי לביטחון של מיקרוסופט בנושא מסביר שתי בעיות גדולות. ראשית, מיקרוסופט אומרת שהיא מודעת לגאדג'טים שולחניים לגיטימיים המכילים פרצות אבטחה שעלולות להיות מנוצלות על ידי התוקפים. תוקפים יכולים לנצל פגיעות בגאדג'ט כדי להשיג שליטה על כל המחשב שלך, אם אתה מחובר לחשבון משתמש עם הרשאות מנהל.

שנית, המחשב שלך עלול להיפגע אם תוקף יוצר גאדג'ט זדוני ויביא אותך להתקין אותו. התקן גאדג'ט והוא יכול להריץ כל קוד שתרצה במחשב שלך עם הרשאות המערכת המלאות שלך.

במילים אחרות, הגאדג'טים השולחניים אינם רק פלטפורמת גאדג'טים קלה. גאדג'טים הם תוכניות מלאות של Windows עם גישה מלאה למערכת שלך, ויש גאדג'טים של צד שלישי עם נקודות תורפה ידועות שלעולם לא יתוקנו. אך ייתכן שמשתמשי Windows רבים לא מבינים שהתקנת גאדג'ט מסוכנת באותה מידה כמו התקנת תוכנית.

זו הסיבה ש- Windows 8 ו- 10 אינם כוללים גאדג'טים שולחניים. גם אם אתה משתמש ב- Windows 7, הכולל גאדג'טים שולחניים ופונקציונליות Windows Sidebar, מיקרוסופט ממליצה להשבית אותו באמצעות הכלי "תקן את זה" להורדה.

כן, מיקרוסופט מנסה לדחוף אריחים חיים משלה במקום גאדג'טים שולחניים. אבל, אם אריחים חיים אינם טובים מספיק עבורך, יש פלטפורמת גאדג'טים שולחנית טובה יותר.

מה עליך לעשות: השג מד גשם עבור גאדג'טים מודרניים לשולחן העבודה

קשורים: כיצד להשתמש ב- Rainmeter כדי להתאים אישית את שולחן העבודה של Windows

יש דרך להפעיל מחדש גאדג'טים שולחניים ב- Windows 8 ו- 10 אם אתה באמת רוצה. עם זאת, אנו ממליצים בחום על כך. לא רק שיש חששות ביטחוניים, אלא שגם הגאדג'טים השולחניים של מיקרוסופט הם פלטפורמה מתה, כך שיהיה קשה למצוא עבורה גאדג'טים מוצקים.

במקום זאת אנו ממליצים להוריד את Rainmeter. בעוד פלטפורמות אחרות של וויגט בשולחן העבודה כמו הגאדג'טים השולחניים של מיקרוסופט, הגאדג'טים של שולחן העבודה של גוגל ויאהו יישומונים (שנקראו בעבר Konfabulator) הושקעו על ידי חברות האם שלהם, Rainmeter עדיין הולך חזק. Rainmeter היא פלטפורמת יישומונים שולחנית עם קוד פתוח בחינם עם קהילה גדולה של אנשים שמייצרים גאדג'טים שולחניים, המכונה "skins". למען האמת, זה נראה טוב יותר וניתן להתאמה אישית יותר מהאפשרויות האחרות שהיו אי פעם. תוכלו למצוא טונות של עורות זמינים הניתנים להתאמה אישית עד לכל פינה.

התקנה ותצורה של Rainmeter הם טיפה מורכבים יותר משימוש בגאדג'טים של שולחן העבודה של Windows, אך כדאי אם ברצונך לפלטפורמת גאדג'טים שולחנית מודרנית הניתנת להתאמה אישית הרבה יותר מכל מה שחלונות עצמה הציעה אי פעם.

כיצד להפעיל מחדש גאדג'טים לשולחן העבודה (אם אתה בהחלט חייב)

אם אתה באמת רוצה לשחזר את הגאדג'טים השולחניים המקוריים ל- Windows 10 או 8.1, אתה יכול להשתמש באחת משתי תוכניות צד שלישי: 8GadgetPack או Gadgets Revived. שניהם דומים מאוד, אך נראה כי 8GadgetPack מומלץ יותר וכולל יותר גאדג'טים.

לאחר התקנת 8GadgetPack או Gadgets Revived, אתה יכול פשוט ללחוץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה של Windows ולבחור "Gadgets". תראה את אותם הגאדג'טים חלון שתזכור מ- Windows 7. גרור ושחרר גאדג'טים לסרגל הצד או לשולחן העבודה מכאן כדי להשתמש בהם. באפשרותך להגדיר גאדג'טים בדיוק כפי שאתה יכול לעשות ב- Windows 7 - לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על גאדג'ט ובחר "אפשרויות" כדי לגשת לכל אפשרויות התצורה שיש לגאדג'ט.

טוב ש- 8GadgetPack כולל מגוון גאדג'טים שולחניים, מכיוון שקשה למצוא אותם באופן מקוון בשלב זה. מיקרוסופט הורידה את אתר גלריית הגאדג'טים של שולחן העבודה שלה לפני שנים. אם אתה מחפש גאדג'טים שולחניים נוספים, פשוט היזהר מגאדג'טים של צד שלישי שעלולים להיות זדוניים.

לא תמצאו כמה גאדג'טים של צד שלישי עבור הפלטפורמה המתה הזו כמו של Rainmeter. גם כאשר הגאדג'טים העבודה של Windows היו נתמכים, Rainmeter היה האלטרנטיבה-מעולה עכשיו כי נכון יותר מתמיד. תן לזה הזדמנות. אתה לא תתאכזב.