מה הם תיקיית FOUND.000 וקובץ FILE0000.CHK ב- Windows?

בכמויות מסוימות, ייתכן שתראה תיקיה חדשה בשם FOUND.000 ובה קובץ באמצעות הסיומת .CHK. מכאן באים אלה ולמה הם נועדו.

אלה הם שברי קבצים פגומים

קשורים: האם אתה באמת צריך להסיר את כונני הבזק מסוג USB בבטחה?

כלי ה- chkdsk המובנה של Windows, קיצור של "בדוק דיסק", יוצר תיקיה וקובץ זה. Windows מריץ באופן אוטומטי את בדיקת הדיסק כאשר הוא מבחין בבעיה במערכת קבצים. קבצי ה- CHK האלה הם שברי נתונים פגומים - במקום למחוק נתונים פגומים שהוא מוצא, צ'ק דיסק מכניס אותו לתיקיה עבורך.

לדוגמה, זה יכול להתרחש כאשר מחשב מאבד פתאום מתח, או כאשר אתה מסיר כונן USB מהמחשב בזמן שנכתב אליו קובץ. התהליך לא יסתיים וכל הקבצים שנכתבו יהיו רק קבצים פגומים. בדיקת הדיסק תתקן את מערכת הקבצים ותיקח את הקובץ החלקי הזה של הקובץ, ותניח אותו בתיקיית FOUND.

איפה תמצאו קבצי .CHK

התיקיה והקובץ נמצאים באותה מחיצה בה התרחשה השגיאה. לדוגמה, אם אתה מוצא תיקיית FOUND.000 וקובץ .CHK בכונן ה- USB שלך, הוא מכיל שברי קובץ אחד או יותר ששוחזרו מכונן ה- USB עצמו. אם אתה מוצא תיקיית FOUND וקבצי .CHK בכונן C :, כונן המערכת שלך, הוא מכיל שברי קבצים ששוחזרו מכונן C:, מחיצת המערכת שלך.

קבצים אלה מופיעים רק כאשר הגדרת את Windows להצגת קבצים מוסתרים. יהיה עליך להגדיר את סייר הקבצים או את סייר Windows כך שיציגו קבצים מוסתרים, או ש- Windows יסתיר את התיקיה הזו ממך.

כיצד לשחזר נתונים מקבצי CHK (שאינו מובטח)

Windows מתייג קבצי CHK כ"שברי קבצים משוחזרים ". קובץ .CHK יחיד עשוי להכיל למעשה קובץ שלם אחד או יותר, שברים של קובץ יחיד או שברים של מספר קבצים. בדרך כלל לא תוכל לשחזר נתונים רבים מקבצי CHK.

אם לא איבדת נתונים חשובים, אינך צריך להתעסק עם קבצי CHK כלשהם שתמצא. אתה יכול פשוט למחוק קבצי CHK ותיקיות FOUND כלשהם. כנראה שתרצה פשוט להתעלם או למחוק קבצים אלה ברוב המצבים. יהיה לך קל יותר לשחזר נתונים שאבדו מכל גיבוי שיש לך, אם אפשר.

אם אבדת כמה נתונים חשובים ואתה מזהה תיקיית FOUND וקבצי CHK, יש סיכוי קטן שתוכל לשחזר חלק מהם, תלוי בסוג הנתונים שבתוכו. לדוגמה, שברי קבצי ארכיון הם בדרך כלל חסרי ערך ללא שאר הארכיון. עם זאת, שבר של קובץ טקסט עשוי להיות בעל ערך - יתכן שתוכל לשחזר טקסט חשוב כלשהו.

ישנם מגוון כלים לשחזור נתונים מקבצי CHK, כולל UnCHK. כלי זה מנסה למצוא קבצים שלמים וקבצים מוטבעים בתוך קובץ CHK אחד או יותר, ולחלץ אותם במידת האפשר.

כדי לראות מה עשוי להכיל קובץ CHK שלך, אתה יכול גם לנסות לפתוח אותו עם עורך hex כמו Frhed. זה יאפשר לך לקרוא טקסט בתוך הקובץ, מה שעשוי לעזור לך ללמוד בדיוק מה מכיל קובץ CHK.

גם אם אינך יכול לקרוא נתונים בעורך הקס, זה לא אומר שהקובץ חסר ערך. אבל, אם כל מה שאתה רואה זה חבורה של 00, זה אומר שהקובץ ריק לחלוטין.

במקרה של קובץ ה- CHK, גילינו שהקובץ היה ריק לחלוטין. זה עשוי לקרות במקרים מסוימים, והיא דוגמה טובה מדוע אינך יכול בהכרח לצפות לשחזר דבר מכל קובץ .CHK.

אם אינך מצליח לשחזר נתונים כלשהם - או שאינך צריך - אל תהסס למחוק את תיקיית FOUND וקבצי .CHK.