מערכת ההפעלה של אמזון לעומת אנדרואיד של גוגל: מה ההבדל?

לוחות האש של אמזון מריצים את מערכת ההפעלה "Fire OS" של אמזון. מערכת ההפעלה של Fire מבוססת על Android, אך אין בה אף אפליקציה או שירות של גוגל. הנה מה זה אומר ואיך הם בדיוק שונים.

זה לא ממש נכון לומר שטאבלטי האש של אמזון מריצים אנדרואיד. אבל, במובן אחר, הם מריצים הרבה קוד אנדרואיד. כל האפליקציות שתפעיל בטאבלט Fire הן גם אפליקציות אנדרואיד.

התשובה המהירה

עבור האדם הממוצע, ההבדל הגדול בין טאבלט אנדרואיד רגיל לטאבלט Fire של אמזון הוא שחנות Google Play אינה קיימת בטאבלט Fire. במקום זאת, אתה מוגבל ל- Appstore של אמזון ולאפליקציות הזמינות שם. גם לא תהיה לך גישה לאפליקציות של גוגל או לשירותי גוגל. תשתמש באפליקציות של אמזון עצמה - בדפדפן המשי במקום ב- Chrome, למשל.

קשורים: מהם משגרי Android מותאמים אישית ומדוע תרצה להשתמש באחד

ישנם הבדלים אחרים, כמובן. אמזון לא מאפשרת לשנות את משגר כפי שאתה יכול בדרך כלל במכשירי אנדרואיד, כך שתשתמש בחוויית מסך הבית של אמזון. חוויית מסך הבית של אמזון יכולה להציג רשת אפליקציות, אך היא גם מציגה קטעי וידאו, מוסיקה וספרים אלקטרוניים מאמזון. מסך הבית אפילו מכיל את אתר הקניות של אמזון, מה שמקל על רכישת דברים נוספים - ולתת לאמזון יותר כסף.

ל- Fire OS יש תכונה נחמדה וידידותית לילדים "Kindle FreeTime" שניתן לשלב עם מנוי "ללא הגבלה" לגישה לאלפי אפליקציות חינוכיות לילדים, ספרים, סרטים ותוכניות טלוויזיה. אמזון אפילו מוכרת לוח אש שתוכנן במיוחד לילדים שמתאגד במספר שירותים ומוסיף מארז נחמד "חסין ילדים". תכונות בקרת הורים ידידותיות לילדים אלה הן אחת התכונות הייחודיות יותר של Fire OS.

קשורים: כיצד להפוך אנדרואיד או טאבלט למכשיר ידידותי לילדים עם FreeTime

אבל מה באמת אומר ההבדל? ובכן, אם אתה רק רוצה טאבלט זול לגלישה באינטרנט, לעבור דרך אימיילים ולצפות בסרטונים, אין הבדל גדול כל כך. אם אתה רוצה את כל המערכת האקולוגית של אפליקציות אנדרואיד מבלי לקפוץ דרך חישוקים, ייתכן שתרצה להשיג טאבלט אנדרואיד טיפוסי יותר.

זו הצעת הערך של אמזון, אחרי הכל. אתה יכול להשיג טאבלט Kindle Fire זול בסך 50 דולר - אבל תצטרך להשתמש בחנות האפליקציות והשירותים של אמזון במקום בשירותי גוגל. אמזון מקווה להרוויח יותר כסף ממך במכירות דיגיטליות. הגרסה הזולה ביותר של הטאבלט אפילו נשלחת עם פרסומות על מסך הנעילה, ועליך לשלם תוספת קטנה אם ברצונך להסיר אותן.

אנדרואיד, שירותי הסלולר של גוגל ו- AOSP

יש באמת שני אנדרואידים. יש את "אנדרואיד" של Google שאתה רואה במכשירים של סמסונג, LG, HTC, סוני ויצרני מכשירים גדולים אחרים. וזה לא רק מערכת ההפעלה של אנדרואיד - אלא מכשיר אנדרואיד שהיצרנים קיבלו אישור של גוגל. המכשיר משתמש במערכת ההפעלה אנדרואיד ונשלח עם שירותי המובייל של גוגל, הכוללים את חנות Google Play ואפליקציות אחרות של גוגל כמו Gmail ומפות גוגל.

אבל אנדרואיד הוא גם פרויקט קוד פתוח. פרויקט הקוד הפתוח מכונה, בפשטות דיה, כפרויקט קוד פתוח של Android (AOSP). קוד AOSP מורשה ברישיון קוד פתוח מותר, וכל יצרן או מפתח יכול לקחת את הקוד ולהשתמש בו למה שהם רוצים.

שירותי המובייל של גוגל אינם חלק מפרויקט הקוד הפתוח של אנדרואיד, והרבה דברים שאנשים חושבים עליהם כ"אנדרואיד "- כולל חנות Google Play וכל שירותי גוגל - אינם כלולים באנדרואיד. הם מורשים בנפרד.

טאבלטי האנדרואיד הזולים ביותר - מהסוג שאתה מקבל תמורת 30 דולר היישר ממפעל בסין - הם רק קוד AOSP זה. אם אתה מעוניין בגוגל פליי עליהם, עליך להתקין את האפליקציות של גוגל בנפרד לאחר קבלת הטאבלט.

מדוע אמזון יצרה מערכת הפעלה של Fire במקום להשתמש באנדרואיד של גוגל

אמזון רצתה ליצור מערכת הפעלה משלה לטאבלטים שלה. במקום להתחיל מאפס, אמזון לוקחת את קוד ה- AOSP של Android ומשנה אותו כדי ליצור "Fire OS".

זה חוסך זמן באמזון מכיוון שהם יכולים לחזור על המאמצים של גוגל במקום להתחיל מאפס. זה גם אומר שניתן "להעביר" את כל אותם אפליקציות אנדרואיד הקיימות ל- Fire OS, שזה בעצם אותו הדבר כמו Android בכל מקרה.

אבל מדוע אמזון לא משתמשת רק באנדרואיד של גוגל? ובכן, אמזון רוצה לשלוט בחוויה כולה. במקום למסור אותך ל- Google Play לרכישת אפליקציות, השכרת וידאו, הורדות מוסיקה וספרים אלקטרוניים, אמזון רוצה שתשתמש באפליקציות אמזון אפסטור, פריימים מיידיים, אמזון מוסיקה ואמזון קינדל. בכל מקרה זו הנקודה בקו הטאבלטים של אמזון פייר - זה חלון זול לשירותי אמזון. ברגע שיש לך את החומרה, סביר יותר להוציא כסף על שירותים ומוצרים נוספים של אמזון.

שירותי Google Play מיועדים רק לאנדרואיד של גוגל

קשורים: אינך מקבל עדכוני מערכת הפעלה של Android? הנה איך גוגל מעדכנת את המכשיר שלך בכל מקרה

יותר ויותר, יותר ויותר ממה שאדם טיפוסי חושב עליו "אנדרואיד" הוא למעשה חלק משירותי Google Play ומהאפליקציות של גוגל עצמו. רבות מיישומי Android האופייניים ב- Google Play נכתבים לשימוש בשירותי Google Play לגישה למיקומי GPS, תשלומים ודברים רבים אחרים. לא ניתן להכניס יישומים אלה ישר למכשיר Fire OS, שם שירותי Google Play אינם קיימים. אמזון צריכה לספק ממשקי API חלופיים למפתחים, ומפתחים עשויים להיות צריכים לעשות קצת עבודה כדי להעביר את אפליקציות האנדרואיד שלהם מחנות Google Play למערכת ההפעלה של אמזון. זו סיבה גדולה מדוע לא כל אפליקציית Android קיימת.

אמזון אפסטור לעומת גוגל פליי

כפי שהזכרנו קודם, ההבדל הגדול ביותר עבור המשתמש הממוצע בטאבלט קינדל יהיה נוכחות האפסטור של אמזון במקום גוגל פליי. מפתחי אפליקציות אנדרואיד יכולים לבחור לרשום את היישומים שלהם ב- Amazon Appstore וכן ב- Google Play. לא כל מפתח כן - אבל רבים כן.

בפועל, זה אומר שאין לך גישה לכל אפליקציות האנדרואיד שבדרך כלל היית עושה עם טאבלט אנדרואיד, אבל יש לך גישה ללא מעט. אתה יכול לחפש ב- Amazon Appstore באינטרנט כדי לראות אם היישומים שבהם אתה משתמש זמינים ב- Appstore של Amazon.

אמזון הופכת את אפליקציית "Appstore" שלה לזמינה להורדה. אתה יכול להתקין את אמזון Appstore בטלפונים חכמים וטאבלטים אנדרואיד סטנדרטיים ואז להוריד אפליקציות משם במקום Google Play. הם יישומי Android, ולכן הם יפעלו גם ב- Android וגם ב- OS OS.

אבל אתה יכול להפוך את לוח האש למכשיר "גוגל אנדרואיד"

מכיוון שמערכת ההפעלה של Fire כל כך קרובה לאנדרואיד, ישנם מספר צעדים שתוכלו לנקוט בכדי להפוך את לוח האש לדומה לאנדרואיד מלאי (ללא השתרשות). אלה כוללים התקנת חנות Google Play, שימוש במשגר מסורתי יותר וכיבוי מספר תכונות ספציפיות לאמזון.

קשורים: כיצד להכין את לוח האש של אמזון בסך 50 דולר יותר כמו אנדרואיד מלאי (ללא השתרשות)

שום דבר מכל זה אינו נתמך רשמית על ידי גוגל או אמזון, אך זה אפשרי, וזה אפילו לא דורש השתרשות המכשיר שלך. ההבדל הגדול כאן הוא שאתה צריך לעשות קצת עבודה כדי שזה יקרה. וכמובן, ייתכן שאמזון עשויה לפגוע בכך בגירסאות עתידיות של Fire OS ולהקשה על כך. אבל נכון ל- Fire OS 8, לפחות, זה עדיין לא קרה.

לטאבלט זול לצפייה בקטעי וידאו, קריאת ספרים, האזנה למוזיקה, גלישה באינטרנט, בדיקת דוא"ל ושימוש בפייסבוק, טאבלטים של קינדל פייר של אמזון הם עסקה נאה.

משתמשי אנדרואיד שרוצים גישה לכל חנות Play ולכל האפליקציות של גוגל - בלי לפרוץ - עשויים לרצות טאבלט אנדרואיד רגיל.