אינך זקוק למפתח מוצר כדי להתקין ולהשתמש ב- Windows 10

מיקרוסופט מאפשרת לכל אחד להוריד את Windows 10 בחינם ולהתקין אותו ללא מפתח מוצר. זה ימשיך לעבוד גם בעתיד הנראה לעין, עם כמה הגבלות קוסמטיות קטנות בלבד. ותוכל אפילו לשלם עבור שדרוג לעותק מורשה של Windows 10 לאחר התקנתו.

בין אם אתה רוצה להתקין את Windows 10 ב- Boot Camp, לשים אותו על מחשב ישן שאינו זכאי לשדרוג בחינם, או ליצור מכונה וירטואלית אחת או יותר, אתה לא צריך לשלם סנט.

כיצד להוריד את Windows 10 ולהתקין אותו ללא מפתח

קשורים: היכן ניתן להוריד את Windows 10, 8.1 ו- 7 ISO באופן חוקי

ראשית, תצטרך להוריד את Windows 10. תוכל להוריד אותו ישירות ממיקרוסופט, ואפילו לא צריך מפתח מוצר כדי להוריד עותק.

יש כלי הורדה של Windows 10 הפועל במערכות Windows, שיעזור לך ליצור כונן USB להתקנת Windows 10. אם אינך נמצא ב- Windows, תוכל לבקר בדף ההורדות של Windows 10 ISO כדי להוריד ISO ישירות (נניח, אם אתה מתקין את Windows 10 ב- Boot Camp ב- Mac). אם אתה מבקר בדף זה במחשב Windows, הוא ינתב אותך לדף כלי ההורדה במקום זאת.

פשוט התחל בתהליך ההתקנה והתקן את Windows 10 כמו שבדרך כלל היית עושה. אחד המסכים הראשונים שתראה יבקש ממך להזין את מפתח המוצר שלך כדי שתוכל "להפעיל את Windows". עם זאת, אתה יכול פשוט ללחוץ על הקישור "אין לי מפתח מוצר" בתחתית החלון ו- Windows יאפשר לך להמשיך בתהליך ההתקנה. יתכן שתתבקש להזין מפתח מוצר גם בהמשך התהליך - אם כן, פשוט חפש קישור קטן דומה כדי לדלג על אותו מסך.

אם אינך רואה אפשרות זו, תוכל גם לספק מפתח הגדרת לקוח KMS להמשך. מפתחות אלה לא יתנו לך עותק מופעל של Windows אלא אם כן אתה בארגון עם שירות ניהול מפתח, אך הם יאפשרו לך לעבור את תהליך ההתקנה של Windows.

כשתבחר באפשרות זו, תוכל להתקין את "Windows 10 Home" או "Windows 10 Pro". זכור שאם אתה מתכנן לשלם עבור שדרוג לגרסה בתשלום מאוחר יותר, יהיה זול יותר לשדרג ל- Windows 10 Home, אז כדאי שתתקין את גרסת הבית. לא משנה מה הגרסה שתבחר, Windows 10 יותקן כרגיל.

המגבלות הקוסמטיות

קשורים: כיצד פועלת הפעלת Windows?

לאחר התקנת Windows 10 ללא מפתח, הוא לא יופעל בפועל. עם זאת, לגירסה לא פעילה של Windows 10 אין מגבלות רבות. עם Windows XP, מיקרוסופט השתמשה בפועל ב- Windows Genuine Advantage (WGA) כדי להשבית את הגישה למחשב שלך. בימינו, Windows פשוט מתלונן עליכם בכמה דרכים קוסמטיות קלות.

בתחילה לא תבחין בהבדל. בסופו של דבר, Windows יתחיל לנדנד לך מעט. ראשית, תבחין בסימן מים בפינה השמאלית התחתונה של המסך. תראה גם "Windows אינו מופעל. הפעל את Windows כעת. " קישור בתחתית אפליקציית ההגדרות. זו הצורה היחידה של נדנוד שתראו - למשל, אין חלונות קופצים.

שנית, לא תוכל לשנות את טפט שולחן העבודה שלך וממסך ההתאמה האישית> רקע באפליקציית ההגדרות. תופיע ההודעה "עליך להפעיל את Windows לפני שתוכל להתאים אישית את המחשב האישי שלך" בחלקו העליון של חלון זה, והאפשרויות להחלפת הטפט שלך יופיעו באפור.

אתה עדיין יכול לשנות את הטפט שלך בדרכים אחרות, עם זאת. לדוגמה, באפשרותך ללחוץ לחיצה ימנית על תמונה בסייר הקבצים ולבחור באפשרות "הגדר כרקע שולחן עבודה". תוכל גם לפתוח תמונה באפליקציית התמונות, ללחוץ על כפתור התפריט, ללחוץ על "הגדר כ" ולחץ על "הגדר כרקע". בסופו של דבר Windows 7 החזיר אותך לרקע שחור, אך נראה ש- Windows 10 לא עושה זאת.

תוכלו למצוא טפטים כלולים של Windows 10 תחת תיקיית C: \ Windows \ Web בסייר הקבצים.

מלבד המגבלות הבסיסיות הללו, מערכת Windows 10 שלך תמשיך לעבוד לנצח. אין הנחיות לנדנד מלבד סימן המים, תקבל את כל עדכוני המערכת וכל השאר פונקציונלי לחלוטין. הדבר היחיד שיכול לשנות זאת הוא עדכון של Windows 10, אך מיקרוסופט נעשתה קלה יותר ויותר מאז חלונות 7.

כיצד לשדרג את Windows 10 לגרסה מופעלת

באמצעות Windows 10, כעת תוכל לשלם עבור שדרוג עותק "לא אמיתי" של Windows למורשה. פתח את אפליקציית ההגדרות ופנה אל עדכון ואבטחה> הפעלה. תראה לחצן "עבור לחנות" שייקח אותך לחנות Windows אם Windows אינו מורשה.

בחנות תוכלו לרכוש רישיון רשמי של Windows שיפעיל את המחשב האישי שלכם. גרסת הבית של Windows 10 עולה 120 דולר, ואילו גרסת ה- Pro עולה 200 דולר. זו רכישה דיגיטלית והיא תגרום באופן מיידי להפעלת ההתקנה הנוכחית שלך ב- Windows. אינך צריך לרכוש רישיון פיזי.

התקנו כאן את Windows 10 Professional כדוגמה, כך שחנות Windows תאפשר לנו לרכוש רק את רישיון Windows 10 Pro בסך 200 דולר.

אפשרות זו לא תהיה זמינה בכל המדינות. המחירים כאן הם עבור הגרסה האמריקאית של חנות Windows. מיקרוסופט גובה מחירים שונים במדינות ובמטבעות שונים.

Windows 7, 8 ו- 8.1 עבדו בערך באותו אופן. מיקרוסופט פשוט לא אפשרה לך באופן רשמי להוריד את Windows ללא מפתח מוצר, ולא הייתה שום דרך לשדרג באופן מלא למערכת מורשית מתוך Windows. זה הופך את זה למפתה עוד יותר עם Windows 10 - למשל, אתה יכול להתקין את Windows 10 ב- Boot Camp ב- Mac שלך בחינם, ואם אתה מוצא את עצמך משתמש בו לעתים קרובות, אתה יכול לשלם במהירות כדי להסיר את סימן המים אם זה שווה את זה אתה. זה כמו הדגמה בחינם, ואתה יכול להשתמש בו לייצור כל המכונות הווירטואליות שאתה אוהב לצורכי בדיקה.

בטח, בהסכם הרישיון אפשר לומר שאתה לא אמור להשתמש בו בלי מפתח, אבל הסכמי הרישיון של מיקרוסופט אומרים כל מיני דברים מבלבלים. הסכם הרישיון של מיקרוסופט עדיין אוסר להשתמש בעותקי "OEM" הפופולריים של Windows 10 במחשבים אישיים שאתה בונה בעצמך. אם מיקרוסופט לא רוצה שאנשים ישתמשו בעותקים לא פעילים של Windows 10 לפרקי זמן ממושכים, היא יכולה לשחרר עדכון מערכת שמבטל את זה.