מהו מזהה SSID, או מזהה מערך שירותים?

לעתים קרובות תראה את ראשי התיבות "SSID" כאשר מדובר ברשתות Wi-Fi. ה- SSID של רשת Wi-Fi הוא המונח הטכני לשם הרשת שלה. לדוגמה, אם אתה רואה שלט שמורה לך להצטרף לרשת עם SSID של "Airport WiFi", אתה רק צריך להעלות את רשימת הרשתות האלחוטיות בקרבת מקום ולהצטרף לרשת "Airport WiFi".

על מה עומד SSID?

SSID מייצג "מזהה ערכת שירותים". על פי תקן הרשת האלחוטית IEEE 802.11, "ערכת שירותים" מתייחסת לאוסף של התקני רשת אלחוטית עם אותם פרמטרים. אז, ה- SSID הוא המזהה (שם) שאומר לך לאיזה סט שירות (או רשת) להצטרף.

אתה יכול לחפור בפרטים בוויקיפדיה, אך SSID הוא למעשה רק מונח טכני לשם הרשת האלחוטית.

כיצד עובדים SSID

קשורים: כיצד להשיג איתות אלחוטי טוב יותר ולהפחית הפרעות ברשת האלחוטית

SSIDs נועדו להיות שם ייחודי להבחנה בין מספר רשתות Wi-FI באזור, כך שתוכל להתחבר לרשת הנכונה.

אלה משמשים את כל סוגי נקודות הגישה ל- Wi-Fi, כולל רשתות Wi-Fi ציבוריות ורשת ה- Wi-Fi הביתית שלך. יצרני נתבים מספקים לרוב SSID ברירת מחדל כמו "Linksys" או "Netgear", אך אתה יכול לשנות אותו לכל דבר שתרצה - אם אתה שולט ברשת ה- Wi-Fi ויש לך גישה מנהלתית.

SSID יכול להיות באורך של עד 32 תווים. הם תלויי אותיות רישיות, ולכן "שם רשת" הוא SSID שונה מ"שם רשת ". מותר גם כמה תווים מיוחדים כמו רווחים, קו תחתון, נקודות ומקפים.

הנתב האלחוטי או תחנת בסיס אחרת של Wi-Fi משדרים את ה- SSID שלו, ומאפשרים למכשירים הסמוכים להציג רשימה של רשתות זמינות עם שמות קריאים לאדם.

אם הרשת היא רשת פתוחה, כל אחד יכול להתחבר רק ל- SSID. עם זאת, אם הרשת מאובטחת באמצעות WPA2 או סוג אחר של הצפנה, אנשים יזדקקו לביטוי הסיסמה לפני שהם יכולים להתחבר. אנו ממליצים לארח אירוח רשת Wi-Fi פתוחה.

מה קורה אם יש מספר רשתות Wi-Fi עם אותו SSID?

לאחר שהתחברת לרשת Wi-Fi עם SSID מסוים פעם אחת, בדרך כלל המכשיר שלך ינסה להתחבר ל- SSID בשם זה בעתיד.

העניינים מסתבכים יותר אם יש מספר רשתות Wi-Fi עם אותו SSID. אם הם נמצאים באותו אזור - למשל, שתי רשתות בשם "בית" - מכשירים מסוימים ינסו להתחבר אוטומטית לרשת עם האות החזק ביותר, בעוד שחלקם ינסו להתחבר לרשת הראשונה שהם רואים.

כמובן שאם לשתי רשתות ה- Wi-Fi בשם "בית" יש ביטויי סיסמה שונים, המכשיר שלך יוכל להתחבר בהצלחה רק לאחת מהן. לכן, אם אתה משתמש באותו SSID כמו השכן שלך, סביר להניח ששניכם נתקלים בכמה בעיות חיבור עד שאחד מכם ישנה אותו.

כיצד לבחור ולשנות את ה- SSID שלך

עליך לבחור SSID ייחודי, במיוחד אם אתה גר ליד הרבה אנשים אחרים - למשל, בבניין דירות. זה ימנע בעיות חיבור.

אתה גם לא צריך לחשוף מידע אישי כמו שמך או כתובתך ב- SSID, מכיוון שמישהו בסביבה יכול לראות את המידע הזה. זכור, אתה משדר את ה- SSID הזה לכל מי שנמצא בסביבה.

קשורים: כיצד לשנות את השם והסיסמה של רשת ה- Wi-Fi שלך

כדי לשנות את ה- SSID ברשת שאתה שולט בה, יהיה עליך לגשת להגדרות הנתב שלך, להיכנס באמצעות אישורי מנהל מערכת ולשנות את שם רשת ה- SSID או ה- Wi-Fi.

זה כולל בדרך כלל גישה לממשק האינטרנט של הנתב שלך ושינוי הגדרות ה- Wi-Fi. עם זאת, ייתכן שתוכל לעשות זאת באמצעות אפליקציה במקום להשתמש במשהו כמו Google Wifi המציע אפליקציה.

כיצד למצוא את ה- SSID של רשת ה- Wi-Fi שלך

אם אתה לא מחובר כרגע לרשת ה- Wi-Fi הביתית שלך ואתה לא בטוח מה ה- SSID בנתב שלך, אתה יכול בדרך כלל לגשת לדף התצורה של הנתב כדי למצוא אותו ואת ביטוי הסיסמה. לעתים קרובות אתה יכול להתחבר לנתב שלך באמצעות כבל אתרנט קווי אם אתה לא נמצא ברשת ה- Wi-Fi.

קשורים: כיצד לגשת לנתב שלך אם אתה שוכח את הסיסמה

אם אינך יכול להתחבר כלל לנתב שלך, ייתכן שתמצא את ברירת המחדל של ה- SSID המודפס על הנתב עצמו. זה יעבוד אלא אם אתה או מישהו אחר עם גישה לנתב שינית אותו. אם אפילו זה לא עובד, בדרך כלל תוכל לאפס את הנתב שלך על ידי לחיצה ממושכת על לחצן "איפוס" קטן כדי להחזיר את הגדרות ברירת המחדל. עיין במדריך עבור דגם הנתב הספציפי שלך למידע נוסף. אם אין לך את המדריך בהישג יד, אתה יכול למצוא אותם באופן מקוון באמצעות חיפוש פשוט באינטרנט.

האם עליך להסתיר את ה- SSID שלך?

קשורים: מיתוסים ממתים: האם הסתרת ה- SSID האלחוטי שלך באמת מאובטחת יותר?

ניתן ליצור רשת Wi-Fi עם SSID "נסתר" בנתבים אלחוטיים רבים. אבל, גם אם אתה מסתיר את ה- SSID שלך, הנתב עדיין משדר תנועה באופן אלחוטי. ייתכן שרשתות Wi-Fi עם SSID מוסתר לא יופיעו ברשימת רשתות ה- Wi-Fi במחשב אישי או בסמארטפון, אך ניתן יהיה לזהות אותם לכל מי שיש לו תוכנת ניטור תעבורה אלחוטית קלה לשימוש.

גרוע מכך, יצירת רשת מוסתרת מובילה לבעיות חיבור ולמעשה חושפת את פרטי חיבור ה- Wi-Fi שלך. כשאתה משתמש ברשת נסתרת, המכשיר שלך צריך לשדר כל הזמן את שמו ולנסות להתחבר כדי למצוא אותו.

Wi-Fi מעולם לא תוכנן לעבוד כך. כדי לאבטח את רשת ה- Wi-Fi שלך, השתמש בהצפנת WPA2 והגדר סיסמה חזקה. אל תיצור רשת Wi-Fi נסתרת - היא למעשה פחות מאובטחת.

כיצד להסתיר SSID מלהופיע במחשב שלך

קשורים: כיצד לחסום את רשת ה- Wi-Fi של השכן שלך מלהופיע ב- Windows

אינך יכול לשנות את ה- SSID של רשת אלא אם כן מדובר ברשת שלך - כלומר יש לך גישה של מנהל המערכת לנתב האלחוטי או למכשיר אחר שמארח אותם. ה- SSID סביבך נקרא על ידי האנשים והעסקים הסמוכים. עם זאת, אם יש שם רשת Wi-Fi פוגעני שאינך רוצה לראות, Windows אכן מספק דרך לחסום את הצגת ה- SSID של השכן שלך ברשימת הרשת.

אשראי תמונה: רעיון קייזי / Shutterstock.com