כיצד להשתמש בטפטים שונים במסכים מרובים ב- Windows 7

אז רק פרקת את המסך החדש והנמרץ הזה, והוא יושב רענן וחדש על שולחנך ומביש את התצוגות הקטנות האחרות שלך. עכשיו אתה צריך לתת לה קצת פאר פאר: טפט בועט מהמאגר המקוון שבחרת. אבל עכשיו מגיע החידה - מה אם אתה רוצה להשתמש בתמונות שונות במסכים שונים?

קשורים: כיצד להגדיר טפט שונה בכל צג ב- Windows 10

למרבה הצער, מטפל הטפטים המוגדר כברירת מחדל של Windows 7 הוא די פרימיטיבי למסכים מרובים. (Windows 8 ו- 10 הם הרבה יותר טובים, אז עיין בהוראות אלה אם אתה משתמש בגרסה מאוחרת יותר של Windows.) ב- Windows 7 יש לך שתי אפשרויות לשימוש בטפטים שונים: אתה יכול ליצור תמונה משולבת משלך באמצעות האהוב עליך עורך תמונות, או שאתה יכול להשתמש בכלי צד שלישי כמו DisplayFusion או UltraMon.

ראשית, נסתכל על הדרך הידנית להכין טפט רב-צג משלך. אם אתה רוצה משהו קצת יותר אוטומטי (שדורש תוכנה נוספת), או שאתה רוצה לסובב בין טפטים רבים בשני המסכים שלך, דלג לסוף, שם נדון באפשרויות צד שלישי.

השיטה הידנית: תפוס עורך תמונות

על מנת להציג טפט שונה בכל צג, עליכם להערים על Windows ולמזג את שני הרקעים שלכם לקובץ תמונה אחד גדול. לשם כך תזדקק לאיזה עורך תמונות. Paint, כלי החבילה של מיקרוסופט עבור Windows, אינו ממש מורכב מספיק כדי להתמודד עם המשימה; תרצה משהו כמו GIMP, Paint.NET, Photoshop, Photoshop Elements או Corel Paintshop Pro.

שלב ראשון: סדר את המסכים שלך

Windows מתייחס לכל המסכים על שולחן העבודה שלך כאל שטח משולב אחד, לפחות מבחינת הטפט. ניתן לכוון את המיקום והריווח של המיקום הווירטואלי של המסכים במסך הגדרות התצוגה.

לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על אזור ריק על שולחן העבודה שלך ולחץ על "רזולוציית מסך". יתקבל בברכה בדומה למסך הבא.

כאן תוכלו לראות את המיקום היחסי של המסכים במרחב הווירטואלי של שולחן העבודה. ההתקנה שלי משתמשת בשני צגים, כאשר אחד ברזולוציה מעט גבוהה יותר מהשני. אתה יכול להזיז את המסכים כדי לגרום להם להתאים להגדרת שולחן העבודה שלך. הטפט "יעצור" בכל קצוות המשתרעים מעבר למרחב הניתן לשימוש. לדוגמה, כך זה נראה עם הצג המשני בצד ימין למטה:

והנה אותה התקנה עם המסך המשני בצד שמאל עליון:

שים לב כיצד המרחב "הריק" מופיע בכל מקום שהצג הגדול משתרע על פני הקטן יותר. שטח זה אינו נגיש ב- Windows עצמו - אינך יכול להזיז לשם את סמן העכבר או את היישומים שלך - אך חשוב לחשוב עליו לצורך ניהול הטפט.

הגדר את המסכים שלך לפי מסך זה ולחץ על "החל". אפשר לסדר אותם בשורות אנכיות או עמודים אופקיים, מעוגנים בפינות או "צפים" בצדדים לדיוק רב יותר. למטרות במדריך זה, פשוט היצמד לפינות כמפורט לעיל; זה יהיה פשוט יותר.

שלב שני: מצא כמה תמונות

אתה יכול לבחור פחות או יותר כל תמונה שאתה רוצה לטפט שלך, אך בדרך כלל אתה רוצה שהתמונה תתאים לרזולוציה המקורית של הצג שלך. כמובן שתמיד תוכל לשנות את גודל או לחתוך טפט גדול עם עורך התמונות שלך כדי להתאים אותו לגודל הצג שלך. אנחנו פשוט לא ממליצים לבחור טפט קטן יותר מהמוניטור שהוא יימשך. אם אתה צריך לשנות גודל או לחתוך, עשה זאת עכשיו.

לדוגמא שלנו, בחרתי שתי תמונות מ- Interfacelift.com: תמונה אחת בגודל 2560 × 1440 שתתאים לצג הגדול שלי ותמונה אחת בגודל 1920 × 1200 שתתאים לתמונה הקטנה יותר שלי.

ברגע שיש לך את שתי התמונות ברזולוציה הנכונה, המשך לשלב הבא.

שלב שלישי: צור תמונה מותאמת אישית

עכשיו העניינים נעשים מסובכים. פתח את עורך התמונות שבחרת. אנו נשתמש ב- Photoshop כדוגמה שלנו, אך אם אתה מרגיש יותר בנוח עם משהו אחר, אתה אמור להיות מסוגל להתאים הוראות אלה לרוב התוכניות הדומות.

צור תמונה ריקה חדשה בגודל הרזולוציה הכוללת של שולחן העבודה שלך. עבור התקנה סטנדרטית זו לצד זו, זהו רוחב שני המסכים המורכבים כפול מהגובה של הצג הגדול ביותר - במקרה שלי, 4480 (2560 + 1920) x 1440 פיקסלים.

כעת פתח את שתי התמונות שהורדת בחלק לעיל כתמונות נפרדות.

העתק והדבק את התמונות מחלונותיהם בחלל העבודה המותאם אישית שלך, וסדר אותן באותו אופן שבו המסכים שלך סודרו בשלב הראשון. במקרה שלי אשים את התמונה הקטנה יותר בפינה השמאלית העליונה ואת התמונה הגדולה יותר הממלאת את החלל שנותר מימין.

שים לב כיצד החלל "הריק" באזור העבודה שלי בפוטושופ תואם את החלל "הריק" ממסך הרזולוציה של שולחן העבודה. שתי התמונות שלך צריכות להיות בגודל אידיאלי, אך וודא שאין פיקסלים שנותרו בשוליים.

שמור את קובץ התמונה כ- JPG (בגודל קטן יותר) או כ- PNG (לאיכות טובה יותר) בכל תיקיה שתרצה.

שלב רביעי: אפשר את הטפט החדש שלך

אתה כמעט שם! הגיע הזמן להגדיר את התמונה החדשה שלך כטפט. לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק בשולחן העבודה ולחץ על "התאמה אישית". לחץ על "רקע שולחן עבודה" בתחתית החלון.

לחץ על "עיון". בחר את התיקיה ששמרת את התמונה בשלב השלישי. לחץ על התמונה הספציפית אם יש יותר מאחת בתיקיה.

כאן תראה שבנוסף לבחירת תמונת רקע ספציפית, תוכל לבחור כיצד היא תוחל. יש לנו כאן הרבה אפשרויות, אבל להחלת תמונות שונות על צגים שונים, מה שאנחנו רוצים זה "אריח". (ישנן דרכים אחרות לעשות זאת, אך בדרך כלל "אריח" הוא הקל ביותר עבור מספר הגדרות שונות).

להלן הטפט המשולב החדש שהוחל על שולחן העבודה הרב-צג שלי. אתה יכול לראות שהתמונה המשולבת היחידה משתרעת בצורה מושלמת על פני שני המסכים. סגור את זה, סיימת ... אבל אולי כדאי לך לשמור עותק של התמונות המקוריות שלך, במקרה שתשנה אי פעם את הגדרת המסך ותצטרך ליצור תמונה חדשה עם מספר צגים מותאמת אישית.

השיטה האוטומטית: השתמש בכלי צד שלישי

התהליך הנ"ל אינו בדיוק אינטואיטיבי - ל- Windows יש את אותו יחס גרוע בדרך כלל לטפט עם מספר צגים זה זמן רב. אם אינך מרגיש בנוח עם הצעדים שלמעלה, או שאתה פשוט לא רוצה להשתמש בעורך תמונות, ישנם כמה כלים של צד שלישי שמקלים על כך הרבה יותר.

הנה כמה שאנו ממליצים עליהם:

  • UltraMon : הפייבוריט האישי שלי, כי זה נשמע כמו Digimon. הוא הציע שורות משימות במספר צגים, שאינו זמין ב- Windows 7 כברירת מחדל. התוכנה כוללת אפשרויות קלות לבחירת תמונות בודדות לצגים ספציפיים, או להרחבת תמונה גדולה אחת על פניהם. זה עולה 39.95 דולר.
  • DisplayFusion : דומה מאוד ל- UltraMon, עם כמה תכונות שנוספו כמו שלט רחוק נייד. זה גם קצת יותר זול במחיר של 25 דולר. זה זמין גם עם תוכניות ארוזות ממבצר בינארי.
  • כלי צג כפול : תוכנית חופשית הכוללת מנהל טפט כפול.
  • MultiWall : תוכנית חופשית נוספת הכוללת גם "סורק" להורדה ולהחלת טפט מאתרים מסוימים.

אם אתה נהנה להחליף דברים לעתים קרובות, שמור תיקיה מלאה בטפטים ברזולוציה גבוהה לשימוש עם אחד הכלים הללו. כמה מהם אפילו מאפשרים לך לעבור בין תמונות בטיימר.

נקודות זכות תמונה: אוליבר בואטנר / InterfaceLift, Davidvash / InterfaceLift