כיצד לשחק משחקי VR של Steam באופן אלחוטי במסע Oculus שלך

ה- Oculus Quest הוא אוזניות עצמאיות לחלוטין. זה ללא חוטי אוזניות למחשבים בלבד. עם זאת, אם אתה רוצה להשתמש בו במחשב כדי לשחק במשחקי Steam VR, תזדקק לתוכנה מיוחדת כדי לעשות זאת באופן אלחוטי.

החלפה אלחוטית ל- Oculus Link

קישור Oculus הוא הדרך הרשמית להשתמש ב- Quest כדיבורית VR של Steam, והיא דורשת כבל USB. זה נהדר, אם כי הוא קצת יותר לגגי ממכשיר ייעודי, כמו Rift S או Valve Index. ובכל זאת, זה מספיק טוב כדי לגרום לקווסט להרגיש כמו אוזניות מחשב כשהוא מחובר לחשמל. עם זאת, אתה עדיין צריך חוט עם קישור, כך שאם אתה רוצה להיות אלחוטי לחלוטין, תזדקק לתוכנה מיוחדת.

ALVR היא אפליקציה חינמית שיכולה לחבר את ה- Quest והמחשב האישי שלך. אתה מפעיל את האפליקציה במחשב האישי שלך, שמתקין מנהל התקן מותאם אישית עבור Steam VR ומריץ שרת שאליו מתחבר ה- Quest. אתה מפעיל את האפליקציה ב- Quest שלך, שמתחבר לשרת ומזרם את הווידאו. קלט ותנועות של הבקר נשלחים חזרה לשרת, המופיע כאוזנייה רגילה ב- Steam VR. התוצאה היא חוויה אלחוטית לחלוטין - המחשב האישי שלך יכול להיות בחדר השינה שלך בזמן שאתה משחק בסלון המרווח יותר שלך.

החוויה עצמה היא בהחלט תיק מעורב. לשחק משחקי מחשב מלאים באמצעות Steam VR ללא חוט זו חוויה נהדרת בניגוד לקשירה. כשזה עובד, זה עובד טוב, ובהחלט כדאי לנסות, גם אם רק בשביל החידוש. עם זאת, זה די מטושטש מדי פעם.

כשזה לא עובד, אתה תקוע עם הקפאות וחפצי דחיסה ב- VR, שאינם נעימים לעין. האיחור אינו נושא ענק למשחקים מזדמנים. אם אתה רוצה לשחק משהו בקצב מהיר, כמו ביט סאבר , אולי כדאי לך להישאר עם קווית או פשוט להריץ את המשחק ב- Quest.

זה לא ממש עובד בכלל ב- 2.4 GHz Wi-Fi. יהיה עליך להשתמש במהירות 5 GHz במהירות גבוהה יותר ובחיבור קווי מהמחשב לנתב שלך. אם אתה יכול לשחק קרוב יותר לנתב שלך, זה גם עוזר.

ALVR היא האופציה החינמית הפופולרית ביותר שיש. עם זאת, אם אתה רוצה לנסות משהו אחר, שולחן העבודה הווירטואלי הוא אפליקציה רשמית בסך 20 דולר שעושה את אותו הדבר וזורם משולחן העבודה בפועל. עדיין תצטרך להתקין את הגרסה הטעונה בצד כדי להשתמש ב- SteamVR, והחוויה תהיה זהה ברובה.

הגדרת ALVR

כדי להתחיל, עליך להוריד את ALVR. עבור אל דף GitHub והורד את המהדורה האחרונה. הורד את קובץ ALVR.zip, שהוא השרת שיפעל במחשב האישי שלך. יהיה עליך גם להוריד את ה- ALVRClient, שהיא האפליקציה שאתה צריך להעמיס על הצד שלך ב- Quest.

הפעל את מצב המפתח ב- Quest שלך. מאפליקציית Oculus ב- iPhone או ב- Android, מצא את Quest שלך בתפריט ההגדרות, ואז בחר הגדרות נוספות> מצב מפתח והפעל אותו.

זה יביא אותך לאתר של Oculus, שם עליך להירשם כמפתח וליצור "ארגון". זה לגמרי בחינם, אבל קצת מעצבן.

לאחר הפעלתו, הפעל מחדש את ה- Quest, חבר אותו באמצעות כבל, ועליך לראות את המסך למטה ומבקש ממך לסמוך על מחשב זה. בחר באפשרות "אפשר תמיד" ולאחר מכן לחץ על "אישור".

לטעינה צדדית, השיטה הקלה ביותר היא להשתמש ב- SideQuest, חנות צד ג 'לאפליקציות נטענות. אינך מוגבל לאפליקציות ב- SideQuest - באפשרותך להתקין כל יישום שעבורו יש לך קובץ APK.

פתח אותו, ואתה אמור לראות את האוזנייה מחוברת בפינה השמאלית העליונה.

גרור את הקובץ ALVRClient.apk ל- SideQuest, שיתקין אותו מיד. אתה לא תמצא את ALVR על מסך הבית שלך - הוא מוסתר ב"ספרייה "תחת" מקורות לא ידועים ".

נתק את הדיבורית האישית מהמחשב והעמיס את אפליקציית ALVR ב- Quest. יתקבל במסך בית די לא נעים ומבוסס, ואומר לך להתחבר למכשיר מהשרת.

פתח את הקובץ ALVR.zip ואז העבר את התיקיה למיקום שבו לא תמחק אותה בטעות. הפעל את ALVR.exe להפעלת השרת.

ברגע שהוא נטען, אתה יכול לשנות כמה מההגדרות, אך ברירות המחדל צריכות לעבוד בסדר. לחץ על "התחבר" במחשב האישי שלך. לאחר ההתחברות, לחץ על "התחבר אוטומטית בפעם הבאה", כדי לאפשר לאוזניה להתחבר מחדש באופן אוטומטי אם החיבור מתפסק.

מכאן תוכלו לטעון משחק Steam VR. ALVR תציג את המכשיר כאוזנייה רגילה, ואם החיבור יציב, הוא אמור להתנהג כמו אחד כזה.

תיקון כמה באגים נפוצים

אם התמונה שלך קופאת או שאתה רואה חפצים חזותיים, ודא שהאוזניה מחוברת לרשת Wi-Fi 5 GHz. אם אתה יכול, הגדר גם את רוחב הערוץ ל 40 מגה הרץ.

חלק מהנתבים משתמשים באותו SSID (שם הרשת) עבור הלהקות 2.4 ו- 5 GHz, דבר שיכול להוות בעיה. Quest שלנו כברירת מחדל ל- Wi-Fi 2.4 GHz, והדרך היחידה לתקן זאת הייתה לפצל את שמות הרשת.

עם זאת, הנתב של Fios שלנו לא איפשר זאת, כברירת מחדל. היינו צריכים לכבות את ההגדרה הקבורה מאוד עבור "רשת ארגונית עצמית מופעלת" תחת הגדרות אלחוטיות> הגדרות אבטחה מתקדמות> אפשרויות אלחוטיות מתקדמות אחרות. לאחר מכן הצלחנו לפצל את הרשת.

אחרי שחיברנו את ה- Quest לרשת Wi-Fi של 5 ג'יגה הרץ ושכחנו את הרשת האחרת, חווינו חוויה הרבה יותר חלקה.

אם זה לא פותר את זה, ייתכן שיהיה עליך להפעיל מחדש את ALVR או להקטין את קצב הסיביות או הרזולוציה בהגדרות הווידאו. לעומת זאת, אם אתם חווים חוויה חלקה עם וידאו מטושטש מעט יותר, תוכלו להגביר את קצב הסיביות.

הנושא האחר שהיה לנו היה עם שמע שולחני. השתמשנו בכבל VB וב- Voicemeeter לניתוב אודיו מתקדם והייתה לנו בעיה שהסאונד לא עובד בהתחלה. היינו צריכים להחליף ידנית את התקן הפלט למתאים. לאחר מכן הפעלנו מחדש הכל: ALVR, Steam VR והמשחק.

לאחר שתתקן את הבעיות הללו, לא ניתן להימנע ממתקף מדי פעם, גמגום או פיגור כללי ללא ציוד ייעודי, כמו מתאם אלחוטי Vive. בהחלט יש להתפשר עם ההתקנה הזו.