כיצד להשבית סיבוב אוטומטי של המסך ב- Windows 10

Windows 10 יכול לסובב את התצוגה באופן אוטומטי אם יש לך מחשב או טאבלט להמרה - בדיוק כמו הסמארטפון שלך. אתה יכול לנעול את סיבוב המסך במקום, אם תרצה.

סיבוב מסך אוטומטי זמין רק במכשירים עם מד תאוצה מובנה. Windows משתמש ברכיב חומרה זה כדי לקבוע את כיוון הפיזי הנוכחי של המסך.

כיצד להפעיל או לכבות את הסיבוב

במרכז הפעולות יש אריח פעולה מהיר המפעיל או מכבה את הסיבוב האוטומטי. כדי לפתוח אותו, לחץ על סמל ההתראות בשורת המשימות בפינה השמאלית התחתונה של המסך, או לחץ על Windows + A.

לחץ או הקש על האריח "נעילת סיבוב" בתחתית חלונית מרכז הפעולות כדי לאפשר נעילת סיבוב. זה מונע מהמסך שלך להסתובב אוטומטית וננעל את המסך בכיוון הנוכחי.

נעילת סיבוב מופעלת בזמן שהאריח מודגש ומושבת בזמן שהוא חשוך.

אם אינך רואה אריח זה, ככל הנראה המכשיר שלך אינו תומך בסיבוב מסך אוטומטי. יתכן גם בהתאמה אישית של מרכז הפעולות, הסרת את האריח הזה וצריך להוסיף אותו בחזרה.

ניתן גם להחליף נעילת סיבוב מאפליקציית ההגדרות. לשם כך, עבור אל הגדרות> מערכת> תצוגה. גלול מטה כדי למצוא את המחוון "נעילת סיבוב" והגדר אותו למצב "פועל". העבר אותו למצב "כבוי" כדי להשבית את נעילת הסיבוב ולאפשר סיבוב מסך אוטומטי.

מדוע מנעול הסיבוב אפור?

במקרים מסוימים, אריח הפעולה המהיר "נעילת סיבוב" והמתג "נעילת סיבוב" באפליקציית ההגדרות עשויים להופיע באפור.

אם יש לך מחשב להמרה, זה קורה כאשר המכשיר שלך נמצא במצב מחשב נייד. לדוגמא, אם יש לך מחשב נייד עם ציר של 360 מעלות, נעילת הסיבוב תהיה אפורה כאשר הוא במצב רגיל של מחשב נייד. אם יש לך מכשיר עם מסך נשלף, נעילת הסיבוב תאפור בזמן שהמסך מחובר למקלדת. הסיבה לכך היא שבמצב מחשב נייד רגיל המסך לעולם לא יסתובב אוטומטית.

כאשר אתה הופך את המכשיר שלך למצב טאבלט - למשל, על ידי סיבוב המסך כל הדרך אחורה במכשיר עם ציר של 360 מעלות, או ניתוק המסך מהמקלדת - יופעל סיבוב אוטומטי ואפשרות נעילת הסיבוב תהפוך זמין.

אם נעילת הסיבוב נשארת אפורה גם בזמן שהמכשיר שלך נמצא במצב טאבלט והמסך מסתובב אוטומטית, נסה להפעיל מחדש את המחשב האישי שלך. זה כנראה באג.