כיצד להזרים סרטונים ומוזיקה ברשת באמצעות VLC

VLC כולל תכונת סטרימינג די קלה לשימוש שיכולה להזרים מוסיקה וסרטונים ברשת מקומית או באינטרנט. ניתן לכוון לזרם באמצעות VLC או נגני מדיה אחרים.

השתמש בממשק האינטרנט של VLC כשלט רחוק כדי לשלוט בזרם ממקומות אחרים. זכור שאולי אין לך רוחב פס להזרים סרטונים בחדות גבוהה דרך האינטרנט.

משדר זרם

כדי להתחיל לשדר זרם רשת, לחץ על תפריט המדיה ב- VLC ובחר Stream.

בתיבת הדו-שיח Open Media בחר את המדיה שברצונך להזרים. באפשרותך לבחור קובץ אחד או יותר בכרטיסייה קבצים, לבחור תקליטור או DVD בכרטיסיית דיסק, או אפילו לצלם וידאו ממכשיר ספציפי בכרטיסיה מכשיר לכידה. לדוגמה, תוכל להזרים את שולחן העבודה שלך על ידי בחירה בשולחן העבודה בכרטיסיה לכידת מכשיר.

לחץ על כפתור הזרם לאחר בחירת המדיה שלך.

חלון פלט הזרם יופיע. החלונית הראשונה מפרטת רק את מקור המדיה שבחרת - לחץ על הבא כדי להמשיך.

בחלונית הגדרת יעד, תצטרך לבחור יעד לזרם שלך. לדוגמא, תוכלו לבחור ב- HTTP כדי להאזין לחיבורים - מחשבים אחרים יכולים להתחבר למחשב שלכם ולצפות בזרם. אתה יכול גם לבחור UDP כדי לשדר לכתובת IP ספציפית או לטווח של כתובות IP.

לאחר בחירת היעד שלך, לחץ על כפתור הוסף. ייתכן שתרצה גם להפעיל את תיבת הסימון הצג באופן מקומי - אם כן, תראה ותשמע את המדיה מוזרמת במחשב המקומי שלך, כדי שתדע שהיא פועלת כהלכה.

לאחר הוספת יעד, תוכל להתאים אישית את הגדרותיו. עם יעד ה- HTTP, תוכל לציין נתיב מותאם אישית - אך ברירת המחדל תעבוד בסדר.

ניתן גם לשנות את הגדרות ההמרה - על ידי קידוד לאיכות נמוכה יותר, VLC יכול לחסוך רוחב פס של הרשת.

לחץ על הבא כדי להמשיך לחלונית הגדרת האפשרויות - ככל הנראה אינך צריך לשנות את אחת מהאפשרויות המתקדמות כאן. כדי להתחיל בהזרמה, לחץ על כפתור הזרם.

אם בחרת באפשרות הצג באופן מקומי, המדיה תתחיל להתנגן באופן מקומי במחשב שלך.

אם מופעלת חומת אש, ודא ש- VLC היא תוכנית מותרת או שאף מחשבים לא יוכלו להתחבר. אם אתה מנסה להזרים דרך האינטרנט, ייתכן שתצטרך להעביר יציאות בנתב שלך.

מתחבר לזרם

כדי לכוון לזרם, לחץ על תפריט המדיה ב- VLC במחשב אחר ובחר פתח את זרם הרשת.

בהנחה שהשתמשת ב- HTTP, הזן כתובת כמו //IP.Address:8080 . ראה הודעה זו אם אתה זקוק לעזרה במציאת כתובת ה- IP של המערכת האחרת.

(אם ציינת נתיב מותאם אישית עבור זרם ה- HTTP שלך בתיבה נתיב, יהיה עליך לציין כאן את הנתיב המותאם אישית. לדוגמה, אם ציינת / נתיב כנתיב המותאם אישית שלך, הזן //IP.Address: 8080 / נתיב בתיבה כאן.)

לאחר לחיצה על הפעל, הזרם אמור להתחיל להתנגן. כדי לשלוט בהפעלה מרחוק, נסה להגדיר את ממשק האינטרנט של VLC. אם אתה נתקל בשגיאה, ודא ש- VLC לא נחסם על ידי חומת אש במערכת הזרימה.