כיצד להפעיל את התיקיה המאובטחת בטלפונים של סמסונג

התיקיה המאובטחת היא תכונה שימושית במכשירי סמסונג המאפשרת לך לשמור על יישומים וקבצים. כך תוכל להפעיל אותו ולהשתמש בו.

כיצד פועלת התיקיה המאובטחת

התיקיה המאובטחת של סמסונג היא אפליקציה המאפשרת להסתיר חלק מהטלפון שלך. היא משתמשת בפלטפורמת האבטחה של סמסונג על מנת ליצור מסך ביתי חדש המוגן באמצעות סיסמה או הביומטריה של המכשיר שלך. לא ניתן לגשת לאפליקציות ולקבצים שאתה מציב בתיקיה אלא אם אתה פותח את נעילת התיקיה המאובטחת שלך.

תוכל להוסיף אפליקציה קיימת בטלפון שלך לתיקיה המאובטחת שלך כדי ליצור עותק של האפליקציה. לאפליקציה זו לא יהיה אף אחד מהקבצים, המטמון וההתחברות הקיימים שלך, ולכן למעשה מדובר בהתקנה חדשה של האפליקציה. ניתן גם להוסיף אפליקציות חדשות מחנות הגלקסי או מחנות Play כדי להתקין אותן רק בתיקייה המאובטחת.

לא ניתן לפתוח קבצים בתיקיה המאובטחת שלך ללא אימות. קבצים אלה לא יופיעו בחוקרי קבצים רגילים או באפליקציית הגלריה שלך. רק אפליקציות שכבר נמצאות בתיקייה המאובטחת יכולות לגשת לקבצים הנסתרים שלך.

הפעלת התיקיה המאובטחת במכשיר שלך

לפני שתנסה להפעיל את התיקיה המאובטחת במכשיר שלך, בדוק אם המכשיר שלך תואם תחילה. התכונה פועלת עם טלפונים התומכים ב- Samsung Galaxy Knox עם Android 7.0 Nougat ומעלה. טלפונים אלה תואמים את התכונה:

  • סדרת גלקסי S, החל מה- S6 ועד ל- S10
  • סדרת Galaxy Note, החל מה- Note 8 ועד ה- Note 10
  • גלקסי קיפול
  • סדרת גלקסי A, כולל A20, A50, A70 ו- A90
  • סדרת Galaxy Tab S, החל מה- S3

לפני שתגדיר את התיקיה המאובטחת שלך, תחילה עליך חשבון סמסונג. בצע את ההוראות של סמסונג ליצירת חשבון לפני שתמשיך.

בטלפונים חדשים יותר של גלקסי, כמו S10 ו- Note 10, האפליקציה תותקן מראש. בדוק במגירת האפליקציות של המכשיר שלך כדי לאשר אם התקנת אותו. אם לטלפון שלך אין את האפליקציה Secure Folder, תוכל להוריד אותה בחנות Play או בחנות Galaxy.

בטלפון שלך, עבור אל אפליקציית ההגדרות ואז בחר ביומטריה ואבטחה> תיקיה מאובטחת. בחלק מהטלפונים, התפריט הראשון עשוי להיות "מסך נעילה ואבטחה" או סתם "אבטחה".

 

זה יבקש ממך להיכנס לחשבון סמסונג שלך. אם עוד לא הכנת אחד, הכין אחד עכשיו. אחרת, היכנס לחשבונך.

המתן שהמכשיר ייצור את התיקיה המאובטחת שלך. תהליך זה עשוי להימשך עד דקה. לאחר מכן בחר סוג מסך נעילה עבור התיקיה המאובטחת שלך. בהתאם למכשיר שלך, אתה יכול לבחור תבנית, PIN או סיסמה ולאפשר גם את הביומטריה המובנית של טביעות האצבע של המכשיר.

התיקיה המאובטחת שלך תהיה זמינה לשימוש כמו כל אפליקציית Android אחרת במכשיר שלך. חפש את קיצור הדרך של אפליקציית תיקיה מאובטחת במסך הבית של הטלפון שלך או במגירת היישומים שלה.

לאחר הפעלת התיקיה המאובטחת שלך, מומלץ לעיין בהגדרות. ניתן לגשת להגדרות על ידי לחיצה על הכפתור בעל שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה של מסך התיקיה המאובטחת. מכאן תוכל לנהל את האפליקציות המאובטחות שלך ולערוך את סוג הנעילה, הגדרות הנעילה האוטומטית, הגדרות החשבון וההודעות. אתה יכול גם להתאים אישית את המראה ואת השם של סמל התיקיה המאובטחת במגירת היישומים שלך.

הוספת אפליקציות לתיקיה המאובטחת

אתה יכול להוסיף יישומים לתיקיה המאובטחת שלך, כדי להבטיח שלא ניתן להפעיל את הגרסה המאובטחת של האפליקציה מבלי לבטל את נעילת התיקיה. לשם כך, עבור לתיקייה המאובטחת שלך ולחץ על כפתור "הוסף אפליקציות". מכאן תוכלו להוסיף אפליקציה שכבר קיימת בטלפון או להתקין אפליקציה חדשה מחנות Play של גוגל או מחנות הגלקסי של סמסונג.

הוספת אפליקציה שכבר נמצאת בטלפון שלך, בעצם יוצרת עותק נוסף של האפליקציה במכשיר שלך עם מטמון משלה וקבצים מאוחסנים. אם אתה משכפל אפליקציית העברת הודעות כגון WhatsApp או Telegram, תוכל להיכנס לחשבון אחר בתוך התיקיה המאובטחת שלך. יישומים אלה שומרים על ההיסטוריה והמטמון שלהם גם לאחר יציאת התיקיה המאובטחת.

זה חל גם על גלישה באינטרנט. לדוגמה, אם אתה מתקין את Chrome בתיקיה המאובטחת, אתה עדיין יכול לשמור את ההיסטוריה, הכניסה והסימניות שנשמרו באפליקציה המאובטחת, בניגוד למצב גלישה בסתר.

אם אתה מוסיף אפליקציה מחנות הגלקסי או מחנות Play, היא הופכת לזמינה רק בתיקיה המאובטחת שלך. זה לא ייצור עותק ברשימת היישומים הראשית שלך. זה שימושי לאפליקציות שאינך מעוניין שיופיעו בדף הבית או בזמן גלילה במגירה שלך.

העברת קבצים לתיקיה המאובטחת

בנוסף לאפליקציות, אתה יכול גם להעביר קבצים מסוימים מהטלפון שלך לתיקיה המאובטחת. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים.

הדרך הראשונה היא לעבור לאפליקציית הקבצים שלי או לאפליקציית הגלריה במגירת היישומים שלך. בחר את הקבצים והתיקיות הרצויים באמצעות לחיצה ארוכה. לאחר מכן, לחץ על כפתור התפריט בעל שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה ובחר "עבור לתיקייה מאובטחת". תתבקש לאמת את זהותך באמצעות מסך הנעילה שלך ואז הם יועברו. כדי לגשת לקבצים אלה, השתמש באפליקציית הקבצים שלי או בגלריה בתוך התיקיה המאובטחת.

אתה יכול גם לעבור לתיקיה המאובטחת שלך וללחוץ על כפתור "הוסף קבצים". מכאן תוכלו לבחור בקבצים שלי או בסייר התמונות, הווידיאו, האודיו או המסמכים. לאחר מכן תוכל לבחור אחד או יותר מהקבצים ולחץ על "בוצע" בתחתית המסך כדי להעבירם לתיקיה המאובטחת.

שים לב כי ניתן לגשת לקבצים שהורדו בתיקיה המאובטחת, כמו אלה מאפליקציות העברת הודעות או מדפדפנים, רק באמצעות אפליקציות בתיקיה.

אתה יכול להעביר את הקבצים שלך מהתיקיה המאובטחת שלך באותו אופן. עבור אל הקבצים שלי או לגלריה בתיקייה המאובטחת, בחר את הקבצים ולחץ על "זז מתיקיה מאובטחת".