משתמשי Windows XP: להלן אפשרויות השדרוג שלך

Windows XP לא יתמוך רשמית זמן רב יותר. בטח, אתה יכול להמשיך להשתמש בו - זה לא רק יפסיק לעבוד יום אחד. זה פשוט יהפוך לחסר ביטחון עם הזמן מכיוון שמיקרוסופט וכל השאר מפסיקים לתמוך בזה.

בואו נודה בזה, ל- Windows XP היה ריצה טובה. זה נתמך רשמית כבר יותר מעשור. אם אתה עדיין משתמש ב- Windows XP, אתה אמור לתכנן שדרוג למשהו שנתמך.

למה אכפת לך

כבר הסברנו מדוע הגיע הזמן לשחרר את Windows XP ומה יקרה כאשר מיקרוסופט תפסיק סוף סוף לתמוך בו ב -8 באפריל 2014.

בקצרה, Windows XP הוא ישן. היא אינה תומכת בחומרה מודרנית כראוי והיא אינה מאובטחת כמו גרסאות מודרניות של Windows מכיוון שאין לה בקרת חשבון משתמש ותכונות אבטחה מודרניות אחרות. (תשכחו ממה שאולי שמעתם על UAC בימי Windows Vista - עדיף עכשיו.)

ככל שיעבור הזמן, Windows XP יהפוך לחסר ביטחון יותר ויותר וספקי החומרה והתוכנה יפסיקו לתמוך בו. נסה להשתמש בחומרה או בתוכנה מודרניים ב- Windows 98, Windows Me או אפילו ב- Windows 2000 - אפילו Firefox כבר לא תומך ב- Windows 2000. Windows XP הוא הבא בתור לגוש החיתוך.

קשורים: בטיחות מקוונת: מדוע כדאי לוותר על Windows XP לתמיד (עודכן)

לאן אתה יכול ללכת מכאן

אולי שמעת על כמה מביך Windows 8 יכול להיות במחשבים מסורתיים - אם אתה משתמש ב- Windows XP, אנו מניחים שאתה לא משתמש באחד מהטאבלטים של Windows XP של מיקרוסופט. או אולי אתה מרוצה לחלוטין מהתוכנה הקיימת שלך ופשוט משתמש במחשב שלך לדברים בסיסיים מאוד, כך שאתה לא רואה טעם לשלם למיקרוסופט דמי שדרוג.

להלן האפשרויות שלך:

Windows 7 : אם אתה עדיין משתמש ב- Windows XP, יש סיכוי טוב שלא תרצה לעבור את ההלם מהשדרוג ל- Windows 8. Windows 7 אינו האחרון, אך זו הגרסה הנפוצה ביותר של Windows ו- יתמכו עד 14 בינואר 2020. גם היום, עסקים רבים משדרגים מ- Windows XP ל- Windows 7 - לא ל- Windows 8.

אם אתה משתמש ביתי טיפוסי, קבלת Windows 7 עשויה לקחת קצת עבודת רגליים נוספת. מחשבים חדשים מגיעים עם חלונות 8, וחנות המחשבים המקומית שלך כנראה לא מוכרת את חלונות 7. אם ברצונך להשיג עותק ממוסגר של חלונות 7 לשדרוג אליו, ייתכן שתרצה להשיג אותו ברשת - עותקים מקופלים של חלונות 7 עדיין נמכר באתרים כמו אמזון, אם כי ככל הנראה לא תמצאו אותם בחנויות מחשבים רבות.

Windows 8 : Windows 8 יכול להיות מביך למדי במחשבים מסורתיים ללא מסכי מגע, במיוחד בהתחלה. עם זאת, זה לא בלתי נסבל לחלוטין. הוא מציע למעשה תכונות שולחן עבודה רבות המהוות שדרוג לעומת חלונות 7 ותוכלו להסתיר הרבה מהסביבה "המודרנית" החדשה. גם Windows 8.1 בדרך, מוכן לשחרור רשמי ב -17 באוקטובר 2013, וזה הרבה יותר נוח לשימוש במחשב שולחני או מחשב נייד מסורתי יותר.

ל- Windows 8 יש יתרון בכך שהוא קל יותר למצוא. אתה יכול להיכנס לכל חנות מחשבים ולקנות עותק של Windows 8 או מחשב חדש עם Windows 8. מיקרוסופט אפילו מוכרת את Windows 8 בצורה להורדה.

שולחן עבודה של לינוקס : בניגוד ל- Windows 7 או 8, הפצות לינוקס שולחניות כמו אובונטו הן לגמרי בחינם. אם אתה משתמש במחשב שלך רק לגלישה באינטרנט ולמשימות בסיסיות אחרות, לינוקס בשולחן העבודה היא אפשרות טובה לשקול ברצינות. בנוסף להיותו מאובטח, מודרני וחינמי, הוא חסין מפני תוכנות זדוניות של Windows. אפשר אפילו להתקין גרסאות ישנות יותר של Microsoft Office ב- Linux.

אם יש לך מחשב ישן יותר, כדאי לך לנסות את Xubuntu הקלה יותר או את Lubuntu הקלה במיוחד במקום מערכת אובונטו הסטנדרטית הכבדה יותר. אם אתה הולך עם אובונטו, סביר להניח שתרצה להיצמד לשחרור השירות לטווח הארוך (LTS), הנתמך במשך חמש שנים עם עדכוני אבטחה. בעבר סקרנו כיצד לעבור מ- Windows XP למערכת לינוקס מאובטחת יותר.

מכשירי iPad, מחשבי מקינטוש, מחשבי Chromebook ועוד : בסדר, כך שהאפשרויות שלעיל אינן היחידות. אתה יכול לקנות אייפד (או טאבלט אנדרואיד) ומקלדת עבורו, Chromebook או אפילו מחשב מק חדש אם אתה רוצה לאסוף מחשב נייד בחנות אבל פשוט לא נמכר ב- Windows 8. אלה כל נתיבי השדרוג החוקיים, אך הם דורשים רכישה של חומרה חדשה והחלפת המחשב הקיים שלך.

למרבה הצער, לא ניתן לבצע התקנת שדרוג מ- Windows XP ל- Windows 7 או Windows 8. יהיה עליך לבצע התקנה נקייה. למרבה המזל, התקנות נקיות הן הדרך האידיאלית להתקנת מערכת הפעלה חדשה.

אבל יש לי יישומי Windows XP!

יתכן שעדיין יש לך יישומי Windows XP חשובים. אם כל העסק שלך ייפסק עד עצירה מכיוון שאתה לא יכול להריץ יישום ישן ב- Windows XP, אתה עדיין יכול לשדרג את המחשב למערכת הפעלה מודרנית יותר.

זו הסיבה ש- Windows 7 - הגרסה המקצועית, לפחות - מכילה מצב Windows XP, המאפשר להריץ יישומים במערכת Windows XP מיוחדת. בעיקרו של דבר, המחשב שלך יריץ עותק מבודד של Windows XP שבו יישומי Windows XP יכולים לפעול.

מצב Windows XP אינו כלול עם Windows 8, אך אתה יכול להגדיר משהו בדיוק כמו מצב Windows XP עם VMware Player ב- Windows 8. אתה יכול אפילו להשתמש ב- VMware Player - או בכלי מכונה וירטואלי אחר, כגון VirtualBox - להפעלת Windows XP. ויישומי Windows XP שלך במערכות הפעלה אחרות, כגון גרסת הבית של Windows 7 או Linux השולחני.

קשורים: מבטנו על מצב XP ב- Windows 7

למה שדרגת מ- Windows XP, או למה אתה מתכנן לשדרג? האם אתה מתכנן לקחת את הסיכון בכל זאת להמשיך להשתמש ב- Windows XP?

קרדיט תמונה: PoloGoomba ב- Flickr