כיצד לארגן את שולחן העבודה של Windows המבולגן שלך (ולהשאיר זאת כך)

שולחן העבודה הוא מקום נוח לאחסון קבצים וקיצורי דרך לתוכניות, אך הוא יכול להיות מבולגן במהירות. כך תסדר את שולחן העבודה שלך כך שתוכל למצוא במהירות את כל מה שאתה מחפש - ולוודא שהוא יישאר נחמד ומאורגן.

הסתר את כל סמלי שולחן העבודה שלך

אם אתה לא משתמש בשולחן העבודה שלך הרבה, אבל התוכניות ממשיכות להוריד עליו קיצורי דרך, הנה פתרון מהיר: הסתר הכל כדי לקבל שולחן עבודה נקי לחלוטין.

כדי להפעיל או לכבות את סמלי שולחן העבודה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שולחן העבודה שלך ובחר תצוגה> הצג סמלי שולחן עבודה. שולחן העבודה שלך יופיע ריק.

כדי לראות שוב את סמלי שולחן העבודה שלך, לחץ שוב על האפשרות "הצג סמלים בשולחן העבודה". לחלופין, תוכל לפתוח חלון סייר קבצים או סייר Windows ולחץ על התיקיה "שולחן עבודה" כדי להציג את תוכן שולחן העבודה שלך בחלון דפדפן קבצים רגיל.

זו האפשרות הגרעינית, כמובן. אם אתה אוהב לאחסן קבצים וקיצורי דרך לתוכנה על שולחן העבודה שלך, לא תרצה להסתיר את כולם.

מיין במהירות את סמלי שולחן העבודה שלך

לארגון מהיר, ניתן ללחוץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה ולבחור אפשרות בתפריט "מיין לפי". לדוגמה, בחר "שם" כדי למיין קבצים לפי סדר אלפביתי או "תאריך שינוי" כדי למיין אותם כרונולוגית. זה מקל על מציאת מה שאתה מחפש אם שולחן העבודה שלך מאוד מבולגן.

תוכל גם להשתמש באפשרויות בתפריט "תצוגה" כדי לבחור את גודל סמלי שולחן העבודה שלך ולהחליט אם הם מיושרים לרשת. אם תבטל את הסימון של "סידור סמלים אוטומטי", תוכל לגרור ולשחרר סמלים לכל מקום שתרצה. אם אפשרות זו מופעלת, סמלים תמיד יקובצו בזה אחר זה.

אפשרויות אלה יכולות להיות מועילות, אך הן אינן תחליף לאילוף באמת של העומס.

ארגן את הקבצים וקיצורי הדרך שלך לתיקיות

שקול להשתמש בתיקיות כדי לשמור על סדר שולחן העבודה שלך. ליצירת תיקיה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שולחן העבודה, בחר חדש> תיקיה ותן לתיקיה שם. גרור ושחרר פריטים משולחן העבודה שלך לתיקיה. אתה יכול ללחוץ פעמיים על תיקיה בשולחן העבודה שלך כדי לפתוח אותה, כך שנדרשים עוד כמה לחיצות כדי לפתוח את הקבצים שלך - אך עדיין קל למצוא אותם.

לדוגמה, יכולות להיות לכם תיקיות נפרדות לתמונות ולמסמכים שלכם, או לשמור קבצים הקשורים לפרויקט אחד בתיקיה שלהם. וכן, אתה יכול לגרור ולשחרר קיצורי דרך לתוכנית גם לתיקיות.

אם תרצה לנקות את שולחן העבודה שלך במהירות, אתה יכול לבחור הכל על שולחן העבודה שלך ואז לגרור ולשחרר אותם לתיקיה. לאחר מכן תוכל להעביר פריטים חזרה לשולחן העבודה שלך ככל שאתה זקוק להם.

השתמש בשולחן העבודה כאזור עבודה זמני

שולחן העבודה פועל היטב כסביבת עבודה, ומעניק לך מקום נוח לאחסון קבצים איתו אתה עובד כרגע. לדוגמה, ייתכן שתאחסן גיליונות אלקטרוניים עליהם אתה עובד, מסמכים שסרקת, תמונות שצילמת זה עתה או דברים שהורדת זה עתה לשולחן העבודה שלך.

כדי לשמור על שולחן העבודה שימושי למשימה זו ולמנוע את הבלאגן שלו מדי, נסה לאחסן קבצים רק בשולחן העבודה שלך כל עוד אתה זקוק להם. כשתסיים עם פרויקט או משימה, העבר את הקבצים המשויכים לתיקיה אחרת כמו תיקיית המסמכים או התמונות הראשית שלך - או אפילו זרוק אותם לתיקיה על שולחן העבודה שלך.

במילים אחרות, התייחס לשולחן העבודה כמו שאתה צריך לטפל בשולחן עבודה פיזי או מונה - הנח עליו דברים בזמן שאתה משתמש בו, ופנה אותם לאחר מכן במקום לתת להם להיערם.

שים קיצורי דרך בתפריט ההתחלה ובשורת המשימות שלך

תוכניות מוסיפות לעיתים קרובות קיצורי דרך לשולחן העבודה בעת התקנתם, מה שגורם לשולחן העבודה להיות עמוס יותר ויותר עם הזמן.

נסה להציב קיצורי דרך לתוכנית במקום אחר, כגון בשורת המשימות שלך או בתפריט התחל. כדי להצמיד קיצור דרך לתוכנית לשורת המשימות שלך, לחץ עליה באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "הצמד לשורת המשימות". זה תמיד יופיע כסמל בשורת המשימות שלך, ותוכל לגרור את הסמל שמאלה או ימינה כדי למקם אותו.

כדי להשיג יותר מקום לסמלים בשורת המשימות שלך, תוכל להסיר כמה דברים כדי לפנות מקום. לדוגמה, כדי להסתיר את תיבת החיפוש של Cortana ב- Windows 10, לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות שלך ובחר Cortana> Hidden. אתה יכול גם ללחוץ על Cortana> הצג את סמל Cortana, מה שיהפוך את Cortana לסמל רגיל של שורת המשימות במקום לתיבת חיפוש גדולה.

ניתן גם למקם קיצורי דרך בתפריט התחל. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קיצור הדרך ובחר "הצמד להתחלה". ב- Windows 10, הוא יופיע כמו אריח בצד ימין של תפריט התחל. ב- Windows 7 הוא יופיע כקיצור דרך בצד שמאל של תפריט ההתחלה שלך.

תוכל גם להצמיד אפליקציות ישירות מתפריט התחלה - לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קיצור דרך ברשימת כל היישומים בתפריט התחל ובחר "הצמד להתחלה", או גרור את הסמל לאזור היישומים המוצמדים.

ב- Windows 10, אתה יכול לגרור ולשחרר קיצורי דרך של יישומים מוצמדים בתפריט התחלה כדי לארגן אותם בקבוצות, וללחוץ על הכותרת בראש הקבוצה כדי לתת לה שם. לדוגמה, תוכל ליצור קבוצת "עבודה" עם קיצורי דרך ליישומים שבהם אתה משתמש לעבודה או קבוצת "משחקים" המכילה קיצורי דרך למשחקים שלך.

כמו כן, אם אתה משתמש ב- Windows 10, אתה יכול לבטל את הצמדת כל אותם יישומים מוצמדים שמיקרוסופט מציבה שם כדי להפוך את תפריט התחל לשלך. אל תהסס לבטל את הצמדה של קיצורי הדרך שאינך משתמש בהם.

קשורים: 10 דרכים להתאמה אישית של תפריט ההתחלה של Windows 10

לאחר שהעברת את כל קיצורי הדרך שברצונך לשורת המשימות ולתפריט התחל, תוכל למחוק אותם משולחן העבודה שלך כאילו תמחק קובץ כלשהו - או להעביר אותם לתיקיה.

אם בטעות אתה מוחק קיצור דרך וברצונך להחזיר אותו לשולחן העבודה שלך, פתח את תפריט התחל ומצא את קיצור הדרך ברשימת כל היישומים המותקנים שלך. גרור ושחרר את קיצור הדרך לשולחן העבודה שלך.

התקן גדרות

אם אתה אוהב לאחסן קבצים וקיצורי דרך ליישום על שולחן העבודה שלך, תן ל"גדרות Stardock "זריקה. כלי עזר זה יוצר מלבנים ("גדרות") בשולחן העבודה. אתה יכול ליצור כמה גדרות שאתה רוצה, לתת להם שם ולהקצות להם צבעים שונים. העבר קבצים, תיקיות וקיצורי דרך לגדרות אלה והחוצה בעזרת גרור ושחרר. אתה יכול לשנות את גודלם גם כן. אם אתה עושה גדר קטנה מדי עבור כל מה שהצבת בה, הגדר הזו תזכה בסרגל גלילה שבו תוכל להשתמש כדי לגלול בתוכנה. אתה יכול אפילו "להפשיל" גדר כדי להסתיר באופן זמני את כל תכולתה.

גדרות מוסיפה תכונות ארגון נחוצות לשולחן העבודה של Windows. אתה יכול אפילו להגדיר כללים בגדרות כדי למקם קבצים באופן אוטומטי לגדרות מתאימות כאשר אתה שם אותם על שולחן העבודה שלך. לדוגמה, אתה יכול ליצור כלל המכניס אוטומטית קבצי תמונות לגדר תמונות. זה עובד באופן דומה לתכונת הערימות שאפל מוסיפה ל- MacOS Mojave.

גדרות עולות 10 דולר, אך יש ניסיון בחינם למשך 30 יום. אם אתה מוצא גדרות שימושיות לאחר 30 יום אלה, כדאי מאוד לרכוש אותה.

גדרות מוסיפה גם שתי תכונות קטנות ומסודרות אחרות. ראשית, תוכל ללחוץ פעמיים על כל שטח פתוח בשולחן העבודה שלך כדי להסתיר את כל הגדרות והסמלים שהם מכילים. לחיצה כפולה מהירה מחזירה את כולם, כך שזה איזון נהדר בין שולחן עבודה נקי לבין אחד עם כל הסמלים שאתה אוהב להיות שם.

הדבר המגניב האחר הוא שגדרות תמיד זוכרות את מיקומן על שולחן העבודה שלך. אם שיחקת אי פעם במשחק (או התחברת למחשב שלך מרחוק) וההחלטה של ​​המסך שלך השתנתה עליך, אתה יודע שיכול להתעסק עם הסמלים על שולחן העבודה שלך. עם הסמלים שלך בגדרות, אתה לא צריך לדאוג בקשר לזה. הם נשארים איפה שאתה שם אותם.

קשורים: כיצד להשיג ערימות שולחן עבודה בסגנון Mojave בסגנון MacOS ב- Windows

יש אנשים שלא מאשרים בכלל לאחסן קבצים בשולחן העבודה, אך אין שום בושה להשתמש בשולחן העבודה אם זה מה שמתאים לך. בשביל זה זה בכל זאת. רק הקפד לשמור על שולחן העבודה שלך קצת מאורגן, אחרת תתקשה למצוא את כל מה שאתה צריך.