כיצד לנגן תקליטורי DVD או Blu-ray ב- Windows 8 או Windows 10

שדרג ל- Windows 8 או 10 ואתה עלול להיות מופתע לגלות שאתה כבר לא יכול לנגן תקליטורי DVD או Blu-ray. בניגוד לגירסאות קודמות של Windows, Windows 8 ו- 10 אינם כוללים תמיכה מובנית בהפעלת תקליטורי DVD.

מיקרוסופט בחרה שלא לכלול תמיכה ב- DVD מכיוון שכל כך הרבה מחשבים חדשים - במיוחד טאבלטים ו- ultrabooks - אינם מגיעים עם כונני DVD. מיקרוסופט משלמת אגרת רישוי עבור כל עותק של Windows שנשלח עם תמיכה ב- DVD.

הערה : עדיין תוכל להשתמש בתקליטורי DVD עם Windows 8 או 10. זה חל רק על תקליטורי DVD.

התקן נגן DVD של צד שלישי

הדרך הקלה ביותר להפעלת תקליטורי DVD ב- Windows 8 או Windows 10 היא באמצעות התקנת נגן DVD של צד שלישי. אנו ממליצים על נגן המדיה הפופולרי VLC. זה בחינם, ואחרי שתתקין אותו תוכל לנגן תקליטורי DVD ב- VLC - אין בעיה. Blu-rays הם סיפור אחר, שכן הם נתמכים, אך רבים מהם לא ינגנו בגלל הצפנת DRM.

להפעלת DVD ב- VLC, לחץ על תפריט המדיה ובחר פתח דיסק.

VLC רחוק מלהיות נגן המדיה היחיד שתוכל להשתמש בו - יש המון נגני מדיה של צד שלישי בחינם עם תמיכה משולבת ב- DVD.

השתמש בנגן DVD מורשה

אם רכשת מחשב Windows 8 או 10 חדש שמגיע עם כונן DVD או Blu-ray, סביר להניח שיצרן המחשב כלל תוכנת הפעלת DVD במחשב שלך. זה כנראה יוגדר לפתיחה אוטומטית כשאתה מכניס DVD וידאו. אם זה לא, אתה יכול לנסות להקליד DVD  או Blu-ray במסך התחל כדי לחפש ביישומים המותקנים שלך ולראות אם יש לך יישומים עם DVD (או Blu-ray) על שמם.

כדי לבחון את כל התוכנות במחשב שלך, השתמש במסך All Apps. לחץ על מקש Windows כדי לגשת למסך התחל, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בכל מקום במסך התחל ובחר כל היישומים. גלול ברשימת היישומים המותקנים וחפש תוכנית להשמעת DVD.

אם אתה משתמש ב- Windows 10, תוכל ללחוץ על הפריט All Apps בתפריט Start כדי לראות את אותה רשימת יישומים.

רכוש את Windows 8 Media Center Pack (Windows 8 בלבד)

מיקרוסופט כבר לא כוללת את Windows Media Center עם Windows 8. Windows Media Center, הכולל השמעת DVD, זמין בנפרד. אם יש לך את Windows 8 Pro, אתה יכול לרכוש את Windows 8 Media Center Pack כדי להפעיל את Windows Media Center והפעלה של DVD במחשב שלך.

מיקרוסופט מציעה את חבילת המדיה סנטר של Windows בחינם עד ליום 31 בינואר 2013 - לחץ כאן כדי להשיג אותה.

אם יש לך את המהדורה הבסיסית, הלא Pro של Windows 8, במחשב שלך, יהיה עליך לשדרג ל- Windows 8 Pro על ידי רכישת Windows 8 Pro Pack לפני שתוכל להשיג את Windows 8 Media Center. השתמש בתכונות הוסף ללוח הבקרה של Windows 8 כדי לשדרג. כדי לפתוח אותו, לחץ על מקש Windows, הקלד הוסף תכונות , הקש או לחץ על קטגוריית ההגדרות, והקש או לחץ על הוסף תכונות ל- Windows 8.

Windows Media Center אינו זמין עבור גרסאות Enterprise של Windows 8.

אמנם זה אולי נראה קצת מוזר שמיקרוסופט הסירה תכונה זו מ- Windows 8, אך היא מוסברת על ידי ההתמקדות הגוברת במדיה זורמת ובכמות המחשבים החדשים המגיעים ללא כונני DVD.

ההתקנה הקלה של VLC והמציאות שיצרני מחשבים יכללו תוכנת נגן DVD משלהם, גורמים לכך שחוסר התמיכה ב- Windows 8 אינו ממש בעיה.