שלוש דרכים לגשת לתפריט אפשרויות האתחול של Windows 8 או 10

Windows 8 ו- 10 מאחדים אפשרויות אתחול שונות למסך יחיד בשם התפריט "אפשרויות מתקדמות". תפריט זה מספק גישה לכלים לתיקון ואפשרויות לשינוי התנהגות ההפעלה של Windows - כגון הפעלת ניפוי באגים, אתחול למצב בטוח והפעלתו לסביבת התאוששות.

הערה : אנו מציגים צילומי מסך מ- Windows 10 במאמר זה, אך התהליך זהה במידה רבה ב- Windows 8. נציין על הבדלים כלשהם.

מה אתה יכול לעשות בתפריט אפשרויות מתקדמות

התפריט "אפשרויות מתקדמות" מספק מספר פעולות שתוכלו לבצע כדי לפתור או לתקן את המחשב האישי שלכם:

  • שחזור מערכת: מפעיל את תוכנית השירות לשחזור המערכת, המאפשרת לתקן סוגים מסוימים של קריסות ושגיאות על ידי שחזור ההגדרות, מנהלי ההתקנים והאפליקציות לנקודת שחזור שנוצרה קודם לכן. עיין במדריך שלנו לשימוש בשחזור המערכת למידע נוסף.
  • שחזור תמונת מערכת: מאפשר לך לשחזר תמונת גיבוי של המחשב האישי שלך. עיין במדריך שלנו לשחזור גיבויים של תמונת מערכת ב- Windows לקבלת פרטים.
  • תיקון אתחול: משיק את כלי תיקון ההפעלה המשולב של Windows, שמנסה לתקן בעיות הפעלה אוטומטית. עיין במדריכים שלנו לתיקון בעיות הפעלה באמצעות כלי תיקון האתחול של Windows ועל מה לעשות כאשר Windows לא יאתחל למידע נוסף.
  • שורת פקודה: מפעיל מחדש את המחשב וטוען חלון שורת פקודה פשוט לפתרון בעיות.
  • הגדרות הפעלה: מאפשר לך לגשת למצבי וכלי הפעלה חלופיים, כמו מצב בטוח, מצב וידאו ברזולוציה נמוכה ורישום אתחול.
  • חזור לגרסה הקודמת: מאפשר לך להסיר את ההתקנה של Windows ולשדרג לאחור לגרסה הקודמת שבה השתמשת, כל עוד שדרגת במהלך 30 הימים האחרונים. עיין במדריך שלנו להסרת התקנת Windows 10 ושדרוג לאחור ל- Windows 7 או 8.1 לקבלת פרטים נוספים.

לאחר בחירת רוב האפשרויות הללו, Windows יופעל מחדש ואז יועבר למצב (או מפעיל את הכלי) שבחרת.

ועכשיו, כשאתה יודע למה אתה יכול להשתמש בתפריט "אפשרויות מתקדמות", בוא נסתכל כיצד להגיע אליו.

אפשרות ראשונה: החזק את מקש Shift לחוץ תוך כדי לחיצה על הפעלה מחדש

אם המחשב האישי שלך יכול להפעיל את Windows כרגיל, תוכל להגיע לתפריט "אפשרויות מתקדמות" במהירות על ידי לחיצה ארוכה על מקש Shift תוך לחיצה על האפשרות "הפעל מחדש". אתה יכול לעשות זאת במסך הכניסה (שמוצג למעלה) או בתפריט התחל (מוצג למטה).

כשתעשה זאת, המחשב שלך לא יופעל מחדש מיד. במקום זאת, הוא מראה לך תפריט המאפשר לך להמשיך בהפעלה שלך ב- Windows, לגשת לכלי פתרון בעיות או לכבות את המחשב האישי שלך. לחץ על הלחצן "פתרון בעיות".

במסך "פתרון בעיות", לחץ על כפתור "אפשרויות מתקדמות".

ולבסוף, תגיעו לתפריט "אפשרויות מתקדמות".

קשורים: כיצד ליצור כונן שחזור או דיסק תיקון מערכת ולהשתמש בו ב- Windows 8 או 10

שים לב שאם המחשב שלך אינו יכול להפעיל את Windows בדרך כלל פעמיים ברציפות, הוא אמור להראות לך את התפריט "אפשרויות מתקדמות" באופן אוטומטי. אם לא, אתה יכול לנסות לאתחל את המחשב באמצעות כונן שחזור USB.

אפשרות שניה: השתמש באפליקציית ההגדרות

אם ברצונך לקפוץ דרך כמה חישוקים נוספים במקום פשוט ללחוץ על Shift + הפעלה מחדש, תוכל גם להפעיל את התפריט "אפשרויות מתקדמות" דרך אפליקציית ההגדרות. לחץ על Windows + I כדי לפתוח את אפליקציית ההגדרות ואז

לחץ על האפשרות "עדכן ואבטחה".

בחלונית השמאלית, עבור לכרטיסייה "התאוששות". בחלונית הימנית, גלול מעט למטה ואז לחץ על כפתור "הפעל מחדש כעת" במקטע "הפעלה מתקדמת".

אם אתה משתמש ב- Windows 8, תעבור במקום זאת ללשונית "כללי" ואז לחץ על כפתור "הפעל מחדש" בקטע "הפעלה מתקדמת".

אפשרות שלוש: הוצאת פקודה באמצעות PowerShell (או שורת הפקודה)

קשורים: כיצד לכתוב סקריפט אצווה ב- Windows

תוכל גם להגיע לתפריט "אפשרויות מתקדמות" על ידי הנפקת פקודה פשוטה באמצעות PowerShell או שורת הפקודה. אנו נשתמש כאן ב- PowerShell, אך זוהי אותה פקודה בדיוק בכל מקרה. אתה יכול גם ליצור סקריפט אצווה עם פקודה זו, כך שתוכל לגשת לתפריט "אפשרויות מתקדמות" בעתיד ביתר קלות.

הפעל את PowerShell כמנהל על ידי לחיצה על Windows + X, ואז לחיצה על האפשרות "Windows PowerShell (מנהל מערכת)" בתפריט User Power.

בהנחיה, הקלד (או העתק והדבק) את הפקודה הבאה, ואז הקש Enter:

shutdown.exe / r / o

מופיעה הודעה המתריעה כי אתה עומד להיות חתום.

Windows יופעל מחדש אוטומטית כדקה לאחר מכן, ומעביר אותך לתפריט "אפשרויות מתקדמות".