כיצד לבצע אותיות אלפביתיות של רשימות וטבלאות ב- Microsoft Word

Microsoft Word מקל עליך לבצע אלפביתיות על טקסט, בין אם טקסט זה בפני עצמו, ברשימה או בחלק מטבלה. בואו נסתכל איך זה נעשה.

כיצד לבצע אלפביתיות של פסקאות או רשימות ברמה אחת

מיון טקסט באלפביתיות עובד באותה הדרך בין אם הטקסט נמצא בפסקאות נפרדות ובין אם ברשימה ממשית (תבליטים או ממוספרים). דבר אחד לציין, עם זאת, הוא ש- Word יכול להתמודד עם מיון רשימת רמות אחת בלבד. אם אתה ממיין רשימה עם מספר רמות, היא עדיין ממיינת כל שורה לפי סדר אלפביתי ויכולה לסדר מחדש את כל הרשימה שלך.

קשורים: כיצד ליצור ולעבוד עם רשימות מרובות רמות ב- Microsoft Word

ראשית בחר את הטקסט שברצונך למיין. כאן אנו משתמשים רק בטקסט שכל מילה היא פיסקה משלה, אך הנוהל זהה אם אתה בוחר פריטים ברשימה עם תבליטים או ממוספרים.

עבור לכרטיסייה "בית" ברצועת הכלים של Word, ואז לחץ על כפתור "מיין".

פעולה זו פותחת את חלון מיין טקסט. באפשרויות מיין לפי, בחר "פסקאות" מהתפריט הנפתח הראשון, ואז בחר "טקסט" מהתפריט הנפתח "סוג". לחץ על האפשרות "עולה" למיון מ- A ל- Z, או "יורד" כדי למיין מ- Z ל- A. לאחר שהכל מוגדר, לחץ על כפתור "אישור".

ובדיוק ככה, הטקסט שלך הוא אלפביתי.

כיצד לבצע אותיות אלפביתיות על ידי משהו אחר מהמילה הראשונה

בואו נסתכל על דוגמא אחרת. אמור שלכל פריט ברשימה שלך יש מספר מילים ואתה רוצה לעשות אותיות אלפביתיות לפי משהו אחר מלבד המילה הראשונה. הדוגמה הכי פשוטה לכך תהיה רשימת שמות בה רצינו למיין לפי שם המשפחה במקום הראשון.

בחר את הטקסט שלך.

עבור לכרטיסייה "בית" ברצועת הכלים של Word, ואז לחץ על כפתור "מיין".

בחלון מיין טקסט, לחץ על כפתור "אפשרויות".

בחלון אפשרויות מיון בחר באפשרות "אחר". בתיבה מימין, מחק את כל התווים הקיימים ואז לחץ על מקש הרווח פעם אחת. לחץ על "אישור" בסיום.

חזרה בחלון מיין טקסט, בחר "Word 2" מהתפריט הנפתח "מיין לפי", ואז לחץ על כפתור "אישור".

הנה התוצאה:

אתה יכול אפילו למיין לפי מספר מילים בבת אחת. נניח שהייתה לך רשימה מסודרת בשם פרטי, כמו בתמונה הבאה.

אתה רוצה לעשות אותיות אלפביתיות ברשימה לפי שם המשפחה, אבל אז אתה רוצה לעשות אלפביתיות שנייה בשם הפרטי. אין בעיה. לאחר בחירת הרשימה שלך, לחץ שוב על לחצן "מיין" ברצועת הכלים.

בחלון מיון טקסט בחר "Word 2" מהתפריט הנפתח "מיין לפי" ולאחר מכן בחר "Word 1" מהתפריט הנפתח הראשון "ואז". (יש אפילו מקום לשכבה נוספת שם למטה אם אתה זקוק לה).

כשתסיים, יש לך רשימה ממוינת יפה שנראית ככה.

כיצד לבצע אלפבית טקסט בטבלה

בדוגמה הבאה הבאה, נניח שהייתה לך טבלה ורצית לשנות את אותיות האלפבית לפי השורות לפי הטקסט בעמודה מסוימת. במקרה שלנו כאן, אנו משתמשים בטבלה עם מידע כלשהו על ערים שונות, ואנחנו רוצים לבצע אלפביתיות לפי המדינה, שהיא העמודה הרביעית שלנו.

ראשית, בחר את הטבלה כולה.

עבור לכרטיסייה "בית" ברצועת הכלים של Word, ואז לחץ על כפתור "מיין".

בחלון המיון, בתפריט הנפתח "מיין לפי" בחר את העמודה שלפיהם תרצה למיין. במקרה שלנו, אנו בוחרים ב"מצב "מכיוון ש- Word שלף את המתאר משורת הכותרת שלנו.

אנו נהיה פשוטים בדוגמה זו ופשוט למיין לפי מדינה, אך אם תרצו להוסיף רמה שנייה של מיון (במקרה שלנו אולי נרצה למיין לפי עיר לאחר מיון לפי מדינה), תוכלו לבחור בה מתוך בתפריט הנפתח "ואז על ידי".

לחץ על "אישור" כשתהיה מוכן.

והנה הטבלה שלנו שוב, הפעם ממוינת לפי אלפביתית לפי העמודה "מדינה".