כיצד ליצור טפסים ניתנים למילוי באמצעות Microsoft Word

יצירת טפסים באמצעות Microsoft Word היא קלה, אך האתגר נכנס כאשר מחליטים ליצור טפסים הניתנים למילוי עם אפשרויות שתוכלו לשלוח לאנשים ולמלא אותם באופן דיגיטלי. בין אם אתה זקוק לטופס לאיסוף מידע על אנשים ובין אם אתה מנסה לערוך סקר כדי לבדוק את תגובת המשתמש לתוכנה או למוצר חדש, ל- MS Word יש את הפיתרון עבורך.

הערה:  צילומי המסך במדריך זה הם מ- Word 2010 אך זה אמור לעבוד זהה ב- Word 2013.

הפעל את הכרטיסייה מפתח

על מנת ליצור טפסים הניתנים למילוי, יהיה עליך להתחיל בהפעלת כרטיסיית המפתח על ידי לחיצה על התפריט הנפתח "קובץ" ולאחר מכן בחר באפשרות "אפשרויות". פתח את הכרטיסייה "התאמה אישית של סרט" ובחר באפשרות "כרטיסיות ראשיות" תחת "התאמה אישית של הסרט".

כעת תצטרך לבחור בתיבה "מפתח" ולחץ על "אישור".

לאחר שעשיתם זאת, תוכלו להבחין כי בראש המסך נוסף תפריט נוסף עם מספר אפשרויות מפתח חדשות.

לתבנית, או לא לתבנית?

ישנן שתי אפשרויות עיקריות להתחיל ביצירת הטופס שלך. אפשרות שימוש קלה לשימוש אם תוכלו למצוא תבנית שמתאימה לצרכים שלכם. כדי למצוא תבניות, לחץ על תפריט "קובץ", בחר "חדש". תראה תבניות רבות שהוכנו מראש להורדה. כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על "טפסים" ולעיין במבחר התבניות כדי למצוא תבנית שמתאימה לצרכים שלך.

לאחר שמצאת את התבנית שלך, פשוט הורד אותה וערוך את הטופס לפי הצורך.

מכיוון שזו הדרך הקלה וייתכן שלא תצליח למצוא תבנית שתתאים לצרכים שלך, נדון בדרך הטובה ביותר ליצור טפסים מאפס. התחל בניווט לאפשרויות התבנית שוב, אך במקום לבחור טופס שהוכן מראש, בחר באפשרות "התבניות שלי".

כעת יהיה עליך ללחוץ על מעגל הסימון "תבניות" ואז ללחוץ על "אישור" כדי ליצור תבנית ריקה. לבסוף, לחץ על "Ctrl + S" כדי לשמור את המסמך. נקרא לזה, "תבנית טופס 1".

אכלס את הטופס

כעת, כשיש לך תבנית ריקה, אתה מוכן להתחיל להוסיף מידע לטופס. הטופס שניצור בדוגמה זו הוא טופס פשוט לאיסוף מידע על אנשים שממלאים אותם. ראשית, יהיה עליך להזין את השאלות הבסיסיות. לצורך הדרכה זו, ננסה להשיג את המידע הבא:

  1. שם ( תגובת טקסט רגיל )
  2. גיל ( רשימה נפתחת )
  3. DOB ( תגובת תאריך )
  4. סקס ( תיבת סימון )
  5. מיקוד ( תגובה לטקסט רגיל )
  6. מספר טלפון ( תגובה לטקסט רגיל )
  7. צבע ראשי אהוב ולמה: ( תיבה משולבת )
  8. התוספות הטובות ביותר לפיצה ( תיבת סימון ותגובה לטקסט רגיל )
  9. מה תפקיד החלומות שלך ולמה? הגבל את התשובה שלך ל 200 מילים ( תגובה לטקסט עשיר )
  10. איזה סוג רכב אתה נוהג? ( תגובה לטקסט רגיל )

לחץ על הכרטיסייה "מפתח" שהוספת קודם לכן, ובקטע "פקדים" בחר "מצב עיצוב" כדי להתחיל ליצור אפשרויות בקרה שונות. אם אתה רוצה לראות איך זה נראה בפעולה, זכור לבטל את הבחירה באפשרות "מצב עיצוב".

קטעי טקסט

לכל תשובות הדורשות תשובה מבוססת טקסט, ניתן להוסיף קטעי טקסט. תוכלו לעשות זאת על ידי בחירה בבקרת תוכן טקסט עשיר  (מאפשרת למשתמשים לערוך עיצוב) או באפשרות בקרת תוכן טקסט רגיל  (מאפשרת טקסט רגיל בלבד ללא עיצוב).

בואו נאפשר תגובה של טקסט עשיר לשאלה 9, ואז תשובה לטקסט רגיל לשאלה 1, 5, 6 ו- 10.

זכור שאתה יכול לערוך את הטקסט בתיבות בקרת התוכן כדי להתאים לשאלות על ידי לחיצה עליהן והקלדה כפי שנראה בתמונה לעיל.

הוסף אפשרות לבחירת תאריך

אם אתה צריך להוסיף תאריכים, אתה יכול להוסיף את "בקרת תוכן בורר תאריכים".  בואו נשתמש בזה ונוסיף אותו לשאלה 3.

הוסף רשימה נפתחת עם אפשרויות

לשאלות המאפשרות תשובה אחת בלבד, כגון מספרים (שאלה 2), רשימה נפתחת היא שימושית. נוסיף רשימה פשוטה ונאכלס אותה בטווחי גילאים. יהיה עליך להוסיף את תיבת בקרת התוכן, לחץ עליה לחיצה ימנית ובחר באפשרות "מאפיינים". לאחר מכן לחץ על הוסף כדי להוסיף טווחי גילאים.

כשתסיים, זה אמור להיראות בערך כך (מצב עיצוב מושבת).

לחלופין, תוכל להוסיף "תיבה משולבת"  , שתאפשר לך להוסיף את כל האפשרויות הרצויות לך, וכן לאפשר למשתמשים להזין טקסט נוסף במידת הצורך. בואו נוסיף תיבה משולבת לשאלה 7. מכיוון שהיא תיבה משולבת, המשתמשים יוכלו לבחור אפשרות ולהקליד מדוע הם אוהבים את הצבע.

הוסף תיבות סימון

לשאלה הרביעית נוסיף אפשרויות של תיבות סימון.  תחילה תזין את האפשרויות שלך (זכר ונקבה). כעת תוכל להוסיף את בקרת התוכן של תיבת הסימון לאחר כל אפשרות.

חזור על התהליך בכל שאלה אחרת הדורשת אפשרות אחת או יותר. נוסיף תיבות סימון גם לשאלה 8. נוסיף גם תיבת תגובה לטקסט רגיל לכל תוספות שאינן ברשימה.

מסיימים

הטופס הריק שהושלם אמור להיראות כמו התמונות שלמטה, תלוי אם מצב העיצוב מופעל או מושבת.

מזל טוב, אתה למדת זה עתה את היסודות של יצירת טפסים אינטראקטיביים. אל תהסס להוריד את טופס המדגם המלא שלנו במידת הצורך. באפשרותך לשלוח את קובץ ה- DOTX לאנשים וכאשר הם פותחים אותו הוא יפתח אוטומטית מסמך מילים רגיל אותו יוכלו למלא ולשלוח אליך מכיוון שהתבנית מוחלת באופן אוטומטי.

קרדיט תמונה: בן וורד בפליקר