כיצד לגשת למסך ה- Mac שלך מחלונות (ולהיפך)

שיתוף המסך שלך מרחוק הוא דרך נוחה לגשת למחשב אחר כאילו אתה יושב מולו. ל- OS X ו- Windows יכולת זו מובנית ישירות בתוכם, כלומר תוכלו לשתף את מסך ה- Mac שלכם בקלות עם מחשבי Windows, ולהיפך.

אם אתה מנהל רשת מעורבת, סביר להניח שזה שילוב של מחשבי מקינטוש ומחשבי Windows. ייתכן שיש לך מכונת לינוקס שנזרקה לשם לשרת קבצים, אך לרוב האנשים יש Windows או Mac, ולפעמים שניהם.

בכל אחת מהשיטות המתוארות להלן, אנו מתחברים מלקוח שהתקנו במערכת שלנו למחשב יעד. ב- Mac שלנו אנו משתמשים ביישום שולחן העבודה המרוחק (RDP) וב- Windows ב- RealVNC Viewer.

כלים אלה מאפשרים לנו להתחבר למחשב היעדים באמצעות השיטה המקורית של כל מערכת. במילים אחרות, Windows משתמש ב- RDP באופן מקורי בעוד OS X משתמש ב- VNC. פירוש הדבר שעלינו לעשות כמעט שום תצורה למטרות, כך שהכל עובד בדרך כלל נטול בעיות.

התחברות ללקוחות Windows PC ממק

דנו בעבר כיצד להשתמש בשולחן עבודה מרוחק כדי לגשת למחשבי Windows אחרים באותו בית. זה לא כל כך שונה לעשות את זה מ- OS X, אבל בואו נעבור את זה לשם יסודיות.

כדי להתחבר למחשב Windows, תחילה עליך להפעיל חיבורים מרוחקים. פתח את מאפייני המערכת ולחץ על הכרטיסייה "מרחוק", וודא שהאפשרות חיבורים מרחוק למחשב זה מופעלת.

אתה גם רוצה לוודא שאתה מתקין את לקוח שולחן העבודה המרוחק של מיקרוסופט ב- Mac שלך. זה זמין בחנות האפליקציות.

שולחן עבודה מרוחק יותקן בתיקיית היישום של ה- Mac שלך. בדוגמה שלנו, כבר הגדרנו פרופיל משתמש, שמוכן לפעולה. בואו נקדיש רגע ללחוץ על "ערוך" ולהראות לך מה קשור.

ליד "שם החיבור" אנו נותנים לו שם ידידותי ואילו "שם המחשב האישי" הוא השם שנתנו למחשב היעד שלנו או כתובת ה- IP שלו.

אנחנו לא דואגים להגדיר שער כי אנחנו מתחברים למחשב האישי שלנו ברשת המקומית. כמו כן, אם אינך רוצה להזין את שם המשתמש והסיסמה שלך בכל פעם שאתה מתחבר, תוכל להוסיף אותם ל"אישורי כניסה ". אי הזנת אישורים פירושה שכאשר אתה מתחבר למחשב Windows שלך, יהיה עליך להיכנס לחשבון.

אם אתה רוצה לדעת מה שם המחשב ו / או כתובת ה- IP שלך, עליך לבדוק. השתמש במקשי הקיצור "Windows + R" ואז הקלד "cmd" כדי לפתוח שורת פקודה. בשורת הפקודה, הקלד "ipconfig" ולחץ על "חזור". אתה רוצה להשתמש בכתובת IPv4 שהיא נותנת לך.

אם אינך זוכר איך שמנת למחשב שלך, תוכל למצוא את המידע בלוח הבקרה "מערכת".

שאר הגדרות חיבור שולחן העבודה המרוחק נוגעות לרזולוציה, צבעים ואפשרויות מסך מלא.

כשתתחבר ללקוח חדש, סביר להניח שתראה תיבת דו-שיח אימות אישורים. לחץ על "המשך" כדי להתחבר.

אם אינך רוצה לראות תיבת דו-שיח אזהרה זו בעתיד, לחץ על "הצג אישור" ואז בדוק את האפשרות "אמון תמיד ..." כמוצג להלן.

כדי לאשר שינויים בהגדרות אמון האישורים שלך, יהיה עליך להזין את סיסמת המערכת שלך.

זכור, אם לא הזנת בעבר דבר כלשהו בתעודות החיבור, תראה את מסך הכניסה כאשר תחבר לראשונה. לאחר שהתחברת בהצלחה למחשב Windows שלך מה- Mac שלך, שולחן העבודה של Windows יופיע.

כפי שציינו, היכולת להתחבר למכונת Windows היא נוחות נעימה. לדוגמה, מחשב Windows שלך עשוי להיות מכונה סופר בשרנית שאתה משתמש בה כדי לבצע קומפילציה או עיבוד. באפשרותך להשתמש בשולחן העבודה המרוחק כדי לבדוק את התקדמות העבודה או להתחיל משימות מבלי להיות פיזית במכונה.

חיבור ל- Mac ממחשב Windows

חיבור ל- Mac ממחשב Windows הוא קצת שונה. אתה לא תוכל להשתמש בשולחן עבודה מרוחק, אבל זה בסדר כי יש לקוח חינמי שנקרא RealVNC viewer שעושה את הטריק יפה.

בדיוק כמו עם Windows, תחילה עליך להגדיר את ה- Mac שלך לשיתוף מסך. פתח את חלונית ההעדפה "שיתוף" וסמן את התיבה לצד "שיתוף מסך".

לחץ על "הגדרות מחשב ..." וודא ש"צופי VNC עשויים לשלוט במסך עם סיסמה "מסומנת. ואז הזן סיסמה פשוטה.

VNC Viewer דורש התקנה, אך אינך צריך להירשם לחשבון כדי להשתמש בו.

נזכר מצילום המסך הקודם כי ניתן לגשת למסך ה- Mac שלנו בכתובת 192.168.0.118 או Matt-Air.local. אם אינך בטוח כיצד לגשת ל- Mac שלך, חזור להעדפות השיתוף שלך ובדוק פעמיים את המידע בהגדרות שיתוף המסך.

אנו מזינים את "192.168.0.118" בלקוח VNC ומשאירים את ההצפנה כפי שהיא.

ליישום RealVNC Viewer יש שפע של אפשרויות שתוכל לעיין בהן בשעות הפנאי שלך. ככל הנראה יהיה בסדר שתשאיר אותם כפי שהם, אם ברצונך שהחיבור שלך יפתח באופן אוטומטי מסך מלא, עליך לסמן את התיבה לצד "מצב מסך מלא".

אנו חוזרים לחיבור שלנו ולוחצים על כפתור "התחבר". תופיע תיבת אימות שבה תצטרך להזין את הסיסמה הפשוטה שיצרת בהעדפות השיתוף ב- Mac שלך.

כשאתה מתחבר ל- Mac היעד, תצטרך להיכנס לחשבון משתמש (ככל הנראה שלך), בדיוק כמו שהיינו צריכים לעשות עם Windows (אם לא סיפקנו את האישורים שלנו). לאחר הכניסה, שולחן העבודה של Mac שלך יופיע כעת בחלון VNC Viewer באותו מצב בו השארת אותו.

אם תעביר את העכבר לאמצע החלון העליון, תוכל להשריץ פקדים נוספים, שכאשר אתה מרחף תיתן לך תיאור כלים שיסביר מה כל אחד עושה.

תוכלו למצוא קיצורי דרך שימושיים לסגירת החיבור ושמירתו, כמו גם לשינוי אפשרויות ולחצן מסך מלא כך ששולחן העבודה המשותף ימלא את המסך.

בצד המק של הדברים, סמל שיתוף מסך יופיע בשורת התפריטים. זה מאפשר לך לגשת במהירות ובקלות להעדפות שיתוף המסך או לנתק לקוחות.

חשוב לזכור כי שיתוף מסך מחשב מתאים באמת רק לפיסות עבודה קצרות. אם ניסית לתקן משהו מרחוק או להראות למשתמש אחר כיצד לעשות משהו, זה אידיאלי, אבל לעשות כל עבודה משמעותית, לא כל כך הרבה. תמיד תחווה פיגור וגמגום, ואין הרבה מה שאתה יכול לעשות בקשר לזה.

כמו שאמרנו, עם זאת, זה לא מיועד לעבודה כבדה. זכור גם, אנו חולקים את המסכים שלנו באופן מקומי בלבד, כלומר אם אתה עוזב את הבית, אומר שתלך לקבל קפה, ואתה מבין שאתה צריך להתחבר למכונה בבית, תצטרך לדעת איך התחבר אליו דרך הנתב שלך. ישנן דרכים לעשות זאת במכשירי Mac וגם במכונות Windows.

אנו ממליצים לך לבדוק מאמרים אלה לקבלת מידע נוסף כיצד להתחבר מרחוק למכונות שלך בבית. אם יש לך הערות או שאלות לגבי מה שקראת היום, אנא השאר את המשוב שלך בפורום הדיונים שלנו.