כיצד להיכנס לסביבות ה- Bootloader וההחלמה של Android

יש מקרים שבהם הכניסה למערכת האתחול או למערכות ההתאוששות של אנדרואיד היא הכרחית - אולי מערכת ההפעלה נתקלת בבעיות ואתה צריך לאפס את היצרן, או אולי אתה רוצה להשריש את הטלפון שלך. למרבה המזל, אתחול לטעינת האתחול והתאוששות הם פשוטים מאוד. כך תעשה זאת.

כיצד לגשת ל- Bootloader של Android

כניסה למאתחל היא לא בהכרח משהו שתצטרך לעשות לעתים קרובות, אבל בהחלט משהו שטוב לדעת לעשות לכל מקרה. ישנן שתי דרכים שונות לגישה לגישה לאתחול האתחול: ישירות מהמכשיר או באמצעות פקודות במחשב האישי שלך. בואו נכסה את הראשונים.

גישה ישירות למתקן האתחול מההתקן

כדי להיכנס למאתחל מבלי להשתמש במחשב, הדבר הראשון שתרצה לעשות הוא להפעיל לחלוטין את המכשיר . ההוראות הבאות אמורות לעבוד על 90% מהמכשירים המיועדים, אך אם מסיבה כלשהי אתה נתקל בבעיות, ייתכן שתצטרך לחפש הוראות נוספות למכשיר הספציפי שלך:

  • מכשירי Nexus ו- Developer: לחץ והחזק את לחצני עוצמת הקול והפעלה בו זמנית. כשמסך הפתיחה של גוגל מופיע, שחרר אותם.
  • מכשירי סמסונג: למכשירי סמסונג אין מטען אתחול מסורתי, אלא משהו שהחברה מכנה "מצב הורדה". כדי לגשת אליו, לחץ לחיצה ממושכת על לחצני עוצמת הקול, הפעלה וכפתור הבית עד להופעת הלוגו של סמסונג ואז שחרר. הזהיר, עם זאת, זה בעצם חסר תועלת בלי מחשב. לחץ והחזק את לחצני הבית, ההפעלה ושני לחצני עוצמת הקול כדי לצאת ממצב ההורדה.
  • מכשירי LG: לחץ והחזק את לחצני עוצמת הקול והפעלה עד להופעת לוגו LG ואז שחרר אותם. אם זה לא עובד, יתכן שתצטרך לשחרר את לחצני ההפעלה והנמכת עוצמת הקול למשך שנייה כשמופיע הלוגו של LG, ואז לחץ עליהם מחדש עד להופעת טעינת האתחול.
  • מכשירי HTC: לחץ והחזק את לחצן הפחתת עוצמת הקול ואז הפעל את המכשיר תוך לחיצה על מקש הפחתת עוצמת הקול. מאתחל המכשירים של HTC מכונה "מצב fastboot".
  • התקני מוטורולה: לחץ והחזק את לחצני עוצמת הקול והפעלה למשך מספר שניות.

עם כל הפקודות הנ"ל, עשוי להימשך מספר שניות להופעת האתחול לאחר שתשחרר את המקשים. כאשר זה קורה, אתה יכול להמשיך בכל מה שאתה צריך לעשות.

גישה ל- Bootloader באמצעות ADB

אתה יכול גם לאתחל למאתחל בעזרת כלי השירות של Debug Bridge של Android, המכונה גם ADB. יהיה עליך להתקין ולהגדיר את ADB תחילה באמצעות הוראות אלה. כדי לפשט עוד יותר את ביצוע הפקודות מהמחשב שלך, ייתכן שתרצה להוסיף ADB למערכת Windows שלך PATH.

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש ב- ADB, כלי הגשר לאנדרואיד

ברגע שהגדרת את כל מה שמוגדר, הכניסה למאתחל היא הדבר הכי פשוט שתעשה אי פעם. פתח שורת פקודה בתוך Windows והקלד את הדברים הבאים:

מאתחל אתחול מחדש של adb

בּוּם. המכשיר אמור להפעיל מחדש ואתה תהיה במאגר האתחול.

ראוי להזכיר שזה לא עובד במכשירי סמסונג - הם פשוט מבצעים אתחול מחדש לאנדרואיד.

כיצד לגשת לסביבת השחזור של Android

ברגע שאתה ב- Bootloader, אתה כבר באמצע הדרך לגשת לשחזור ברוב המכשירים, אם כי אתה יכול להשתמש גם ב- ADB.

גישה ישירות למתקן האתחול מההתקן

אתחול למאתחל באמצעות ההוראות שלמעלה, ואז השתמש במקשי עוצמת הקול למעלה ולמטה כדי לנווט בתפריטים. לחץ על לחצן ההפעלה כדי לבצע את הפקודה שנבחרה:

  • מכשירי Nexus, LG ומוטורולה : השתמש בלחצני עוצמת הקול עד שתראה את האפשרות "מצב שחזור" ואז לחץ על הכוח.
  • מכשירי HTC : בחר תחילה ב- "HBOOT", שיפתח תפריט חדש בו תבחר "התאוששות".
  • מכשירי סמסונג: כשהמכשיר מופעל, לחץ והחזק את ההפעלה, עוצמת הקול למעלה ולחצן הבית. מסך עדכון יופיע למספר שניות ואז יפעיל התאוששות.

מכשירים מסוימים עשויים להוביל אותך ישירות לתפריט ההתאוששות, אך באחרים זה יוביל אותך למסך עם אנדרואיד ומשולש.

כדי לגשת לאפשרויות מצב התאוששות, תרצה להחזיק את לחצן ההפעלה לחוץ ולחץ על עוצמת הקול. תפריט שחזור המערכת של אנדרואיד אמור להופיע ותוכל לבצע את הפעולות הדרושות לך.

גישה לשחזור באמצעות ADB

אתה יכול גם לאתחל למאתחל בעזרת כלי השירות של Debug Bridge של Android, המכונה גם ADB. יהיה עליך להתקין ולהגדיר את ADB תחילה באמצעות הוראות אלה. כדי לפשט עוד יותר את ביצוע הפקודות מהמחשב שלך, ייתכן שתרצה להוסיף ADB למערכת Windows שלך PATH.

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש ב- ADB, כלי הגשר לאנדרואיד

ברגע שזה מטופל, זו עוד פקודה סופר פשוטה להיכנס למצב התאוששות:

התאוששות מחדש של ADB

פוף! כמו קסם, מכשיר ה- Android שלך יכבה ויופעל מחדש להתאוששות. משם, תשתמש בלחצני עוצמת הקול כדי לנווט ברשימה ולחצן ההפעלה כדי לבצע את הפקודה הרצויה (אלא אם הבזקת התאוששות מותאמת אישית כמו TWRP, ובמקרה זה תוכל לגעת במסך כדי לגשת לאפשרויות שונות).

בעוד שמטען האתחול עצמו חסר תועלת יחסית ללא גישה למחשב (עבור fastboot, או ODIN במכשירי סמסונג), השחזור יכול להיות מחליף משחקים אם המכשיר שלכם אפילו לא יאתחל במלואו למערכת ההפעלה. פשוט קפצו להתאוששות ובצעו איפוס למפעל. חיים, הצילו.