מה לעשות אם תשכח מסיסמת ה- Mac שלך

לא זוכר את סיסמת ה- Mac שלך? אל תדאג. עם הגדרות ברירת המחדל, אתה יכול פשוט לנסות להיכנס ל- Mac שלך. נכשל מספיק פעמים ותוכל לאפס את הסיסמה שלך באמצעות מזהה Apple שלך. אבל זה לא תמיד יעבוד.

קשורים: כיצד להצפין את כונן המערכת של מק שלך, התקנים נשלפים וקבצים בודדים

אם לא הפעלת את הצפנת הדיסק של FileVault, יש לך כלי קל לאיפוס סיסמה שאתה יכול לגשת אליו. אם הפעלת את FileVault, יש לך שתי אפשרויות פוטנציאליות: מזהה Apple שלך ​​יכול לעבוד אם יש לך כזה, או שתוכל להשתמש בקוד הסיסמה שהוצג לאחר התחלת תהליך ההצפנה. אם כל זה לא עובד, הקבצים שלך נעלמו ופשוט תצטרך להתקין מחדש את MacOS.

דבר ראשון: נסה להיכנס כמשתמש אחר

אם יש לך יותר מחשבון משתמש אחד ב- Mac שלך, נסה להיכנס באמצעות חשבון משתמש אחר. אם נתת לאותו חשבון משתמש אחר לפענח את ה- Mac שלך באמצעות הסיסמה שלו, תוכל להיכנס ולגשת לשולחן העבודה. ואם החשבון הוא חשבון מנהל מערכת, תוכל לשנות את הסיסמה עבור החשבון הראשי שלך.

פשוט עבור אל העדפות מערכת> משתמשים וקבוצות, לחץ על החשבון שעבורו תרצה לשנות את הסיסמה ולאחר מכן לחץ על כפתור "אפס סיסמה".

אם אין לך חשבון משתמש אחר שתוכל להשתמש בו, אז אילו שיטות תבחר להחזיר את הגישה ל- Mac שלך תלויות אם אתה מפעיל את FileVault או לא.

מה לעשות אם אין לך אפשרות להפעיל את FileVault

אם לא מופעלת FileVault, תוכל לאפס את הסיסמה שלך באמצעות מזהה Apple שלך ​​או כלי השחזור של macOS.

אפס את הסיסמה שלך באמצעות מזהה Apple שלך

הטריק הזה עובד רק אם קישרת את חשבון ה- Mac שלך למזהה Apple ואין לך FileVault מופעל. זוהי אפשרות ברירת המחדל. אם הפעלת את FileVault, תצטרך לנסות אחת מהאפשרויות האחרות עליהן אנו דנים בהמשך מאמר זה.

אם שכחת את הסיסמה שלך, פשוט נסה להזין את הסיסמה הלא נכונה שלוש פעמים במסך הכניסה. לאחר שלוש תשובות שגויות, תופיע ההודעה "אם שכחת את הסיסמה שלך, תוכל לאפס אותה באמצעות מזהה Apple שלך".

לחץ על הלחצן והזן את פרטי מזהה Apple שלך ​​כדי לאפס את הסיסמה שלך.

צור סיסמה חדשה וספק רמז חדש.

זהו זה! שים לב שסביר להניח שתאבד את הגישה למחזיק המפתחות שלך, מכיוון שעדיין משתמש בסיסמה הישנה שלך.

אפס את הסיסמה משחזור macOS

אם לא הפעלת את הצפנת FileVault, יש דרך קלה נוספת לאפס את הסיסמה של חשבון משתמש כלשהו. אתה רק צריך להפעיל מחדש את ה- Mac שלך ולהחזיק את Command + R בזמן האתחול. זה מאתחל את ה- Mac שלך למצב התאוששות מיוחד, הידוע גם בשם MacOS Recovery. החל מ- MacOS Recovery, אתה יכול לגשת לכלי איפוס סיסמה מוסתר ולהשתמש בו כדי לשנות את הסיסמה של כל חשבון משתמש ב- Mac.

קשורים: 8 תכונות מערכת Mac שאתה יכול לגשת אליו במצב שחזור

להפעלת הכלי, פתח את הטרמינל על ידי לחיצה על Utilities> Terminal בשורת התפריטים.

בהנחיית המסוף, הקלד  resetpasswordואז הקש Enter. הכלי לאיפוס סיסמה מופעל ומאפשר לך לשנות את הסיסמה של כל חשבון שאינו מוצפן.

זה לא היה קל? כמעט קל מדי, ולכן כדאי לאפשר הצפנת FileVault אם עדיין לא עשית זאת.

קשורים: כיצד לאבטח את המחשב באמצעות BIOS או סיסמת UEFI

הערה: במקרה הלא סביר שהפעלת סיסמת קושחה של UEFI ב- Mac שלך, לא תוכל לקבל גישה לשחזור macOS אלא אם תזכור את הסיסמה הזו. אינך יכול להסיר את סיסמת הקושחה של UEFI מבלי לבקר בחנות Apple - לפחות בתיאוריה. זה עוזר למנוע מגנבים למחוק רק את סיסמת ה- UEFI של ה- MacBook לאחר שהם גונבים אותה.

מה אתה אם לעשות כדי Do Have FileVault מופעל

אם אכן מופעלת FileVault, תוכל לנסות לאפס את הסיסמה שלך באמצעות מזהה Apple שלך ​​או מפתח השחזור FileVault. אם אלה לא עובדים, ייתכן שתאלץ להתקין מחדש את MacOS.

אפס את הסיסמה באמצעות מזהה Apple או מפתח שחזור

אם הצפנת הדיסק של FileVault מופעלת וקשורה למזהה אפל, כל זה עובד קצת אחרת: לא תראה הנחיה כמו זו שלמעלה, לא משנה כמה פעמים אתה טועה בסיסמה.

אם אתה משתמש במזהה Apple עם חשבונך, עם זאת, תראה הנחיה לאחר דקה אחת. זה יהיה טקסט בתחתית המסך, והוא יגיד לך להחזיק את לחצן ההפעלה לחוץ כדי לכבות את ה- Mac שלך. הפעל מחדש את ה- Mac לאחר ביצוע פעולה זו, וה- Mac שלך יאתחל למצב שחזור ויפתח ישירות את כלי שחזור הסיסמה.

אם יש לך מזהה Apple קשור לחשבונך, תתבקש להזין את אישוריך ותוכל לאפס אותם אם תצטרך.

אם אין לך מזהה Apple קשור לחשבונך, אינך צריך להפעיל מחדש את ה- Mac שלך בכדי להשתמש בכלי זה. במקום זאת, תוכל להזין את מפתח השחזור ישירות להנחיית הסיסמה של מסך הכניסה. זה - מלבד הסיסמה - הוא הדבר היחיד שיכול לפענח את הקבצים המאוחסנים ב- Mac שלך ולתת לך גישה אליהם.

בהנחה שיש לך מפתח שחזור זה, תוכל להקליד את מפתח השחזור בשדה הסיסמה במסך הכניסה. זה מפענח את אחסון ה- Mac שלך ומחבר אותך לחשבון. ברגע שאתה מחובר, אתה יכול לשנות את הסיסמה מהכלי הרגיל "משתמשים וקבוצות" בחלון "הגדרות מערכת".

התקן מחדש את MacOS

אם הגדרת הצפנת FileVault ואינך יכול לקבל גישה לחשבונך - למשל, אם בחרת לאחסן את מפתח השחזור באופן מקומי ולמקם אותו באופן שגוי - כבר לא תהיה לך גישה לכל קבצים ב- Mac שלך. יש לקוות שיש לך עותקי גיבוי של קבצים אלה במקום אחר, מכיוון שהמקור מוצפן וללא הסיסמה או מפתח השחזור שלך, אתה פשוט לא יכול לגשת אליהם.

קשורים: כיצד למחוק את ה- Mac ולהתקין מחדש את ה- MacOS מ- Scratch

אם תאבד את אישורי ההצפנה שלך, תאבד את הקבצים שלך, אך ה- Mac שלך לא יהפוך לחסר תועלת. באפשרותך להתקין מחדש את MacOS ולהתחיל מאפס - לאבד גישה לקבצים הנמצאים כעת ב- Mac שלך, אך להחזיר לעצם את היכולת להיכנס ולהשתמש בו בפועל.

לשם כך, אתחל את ה- Mac והחזק את Command + R תוך כדי אתחולו. זה לוקח אותך למצב שחזור מיוחד של MacOS. לחץ כאן על האפשרות "התקן מחדש את MacOS" ולאחר מכן עבר את תהליך ההתקנה כדי להתקין מחדש את MacOS.

אם אינך זוכר את סיסמת מזהה Apple שלך, אתר האינטרנט של אפל מציע כלי לאיפוס סיסמה של מזהה Apple שעשוי להיות מסוגל לעזור.